3M Bilimi verimliliği arttırıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
3M Bilimi verimliliği arttırıyor
01 ARALIK 2017, Cuma 16:30:26
3M Bilimi verimliliği arttırıyor
Aşındırıcı ürünlerde yenilikçi çözümler sunan 3M, üçgen şekillendirilmiş patentli Cubitron™II teknolojisiyle, kaynak ağzı açma, kaynak dikişi temizleme gibi üretim süreçlerinde operasyon hızınızı arttırıp maliyetlerinizi düşürmenizi sağlıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

“3M Bilimi. Hayatın Her Anında.” yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdüren 3M, geliştirdiği patentli Cubitron™ II mineraline sahip ürünler ile geleneksel aşındırıcılara göre daha yüksek bir performans sunuyor.

Cubitron™ II mineralinin yapısı, geleneksel aşındırıcılardan oldukça farklı. Benzersiz üçgen şekli sayesinde kullanım sırasında sürekli köşegen keskin yüzeyler bırakacak şekilde kırılır. Kendini bileyen 3M Cubitron™ II aşındırıcı ürünleri, ülkenin önemli metal işleme endüstrilerinde taşlamacıların en çok tercih ettikleri ürün haline geldi. 

3M bilim insanları, aşındırıcı minerallerin elektrostatik yöntemle köşegen yüzeyler bırakacak şekilde şekillendirdi ve böylelikle verimliliğin daha da artırılmasının yolunu bulmuş oldu. Cubitron™ II'nin bu benzersiz özellikliği sayesinde,taşlama ve kesme süreçleri daha hızlı, daha etkili ve daha düşük yüzey ısılarında gerçekleşiyor. Bu özelliğiyle yüzeyde yanma riskini ortadan kaldıran Cubitron™ II ürünleri, paslanmaz çelik gibi değerli metallerin işlenmesinde büyük fark yaratıyor. 

3M Türkiye Endüstri Ürünleri Grubu Ülke Direktörü Zafer Kaşıkara Cubitron™ II ile ilgili olarak şunları söyledi; “3M'de biz, bilimin en zor sorunları çözüp, geleceği şekillendireceğine inanıyoruz. 3M Bilimi’nin hayata dokunduğu ürünlerimizden biri de Cubitron™ II ailesi aşındırıcı ürünlerimiz. 3M’in patentli yeni teknolojisinin sağladığı hızlı aşındırma ve uzun ömür sayesinde müşterilerimizin verimliliklerini arttırıp, işletme maliyetlerini düşürüyoruz ve de geleneksel ürünlerle üstesinden gelemedikleri üretim problemlerini çözmelerine destek oluyoruz.”

Cubitron™ II aşındırıcı minerali, kesme ve taşlama taşlarının yanı sıra; fiber disk, bant zımpara veya cırt zımpara olarak da  üretiliyor. Tüm bu ürünler, her türlü aşındırma sürecinde daha fazla işin daha kısa süre de yapılmasına olanak tanıyor.

Kaynak: İnşaat&aytırım Dergisi 
814 kez okunmuştur.


ETİKETLER : 3M, Cubitron, Zafer Kaşıkara,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

3M Bilimi verimliliği arttırıyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Esas 14 Burda, Feicon Batimat - İnşaat Malzemeleri, Doğal Afet, Aralık 2012, Sertifikalı Partner Programı, Serhan Özkan, İSGAvrasya , TS-EN-ISO-14001 belgesi, Evalımı, Elysium Serene, PSK, Yassı Çelik, Torunlar GYO, Fırat Mühendislik, Michel Mossessian, REEDTÜYAP , afet, İsmail Turanlı, NeoGölpark İstanbul Evleri, Ninova Park Yakacık, HaliçKongreMerkezi, Konut Edindirme Yardımı, Panasonic Toughpad FZ-G1, Termolux VK, Guy Lalibertéve Infosys Technologies, VW 24.250E, 25Medya, KÜB, yapı denetim, OSRAMAydınlatma,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.