Yol kazasına karşı düzenleme şart | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Yol kazasına karşı düzenleme şart
06 ARALIK 2017, Carsamba 09:22:07
Yol kazasına karşı düzenleme şart
GAYRİMENKUL sektörü temsilcileri sektörde yaşanan sorunların çözümü için yasal düzenleme talep ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

En temel sorunlar ise ‘bölgesel arz fazlası’ ve ‘yeterli finansman gücü olmayan firmalar’ olarak görülüyor. Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, her iki başlık için sektör temsilcilerinin bir çalışma başlattığını, sorunun tespiti ve çözüm önerileri konusunda bir raporu ilgili bakanlıklara sunacaklarını ifade etti. Avrupa’nın tamamında 20-30 bin inşaat şirketi bulunurken, Türkiye’de inşaat şirketi sayısının 300 bin, sadece İstanbul’da ise 47 bin civarında olduğunu söyleyen Yılmaz, “Son dönemde ev satan emlakçılar için bile düzenleme yapılırken, üreticiler için bir düzenleme getirilmedi” dedi. Kamu kuruluşlarının ihalelerinde şirketlerin şartnamelere göre hareket ettiğini ancak özel sektörde böyle bir düzenleme olmadığını ifade eden Yılmaz, “Bizim sektörümüze çok fazla giriş-çıkış var. Tabii ki sektöre girişler olmalı ancak kalıcı olmak isteyen inşaat işine girsin. Sektörü bilmeyen, sadece bir iş yapmak için girenler arz-talebi bozduğu gibi sektörün dinamiklerini de bozuyor. Sektöre girecek olan firmalara sermaye yeterliliği, iş bitirme yeterliliği ve teknik yeterlilik kriterleri getirilmeli” diye konuştu.

Fikirtepe, Bağdat Caddesi gibi örnekler verip, Türkiye’nin kentsel dönüşümde istenen başarıda ilerlemediğini Yılmaz, “Türkiye’de 7.5 milyon konutun dönüştürülmesi hedefi var. Eğer bu kadar konut dönüşecekse bu yasal düzenlemeler mutlaka yapılmalı. Yapılmadığı takdirde çok yol kazasına uğrarız” dedi. İstanbul’da özellikle de lüks konut segmentinde belli noktalarda arz fazlası oluştuğunu da belirten Yılmaz, belediyelerin verilen ruhsatları takibe alması gerektiğini ifade etti.

1.1 MİLYAR CİROYLA REKOR YIL

2017 yılı değerlendirmesi yapan Ziya Yılmaz, bu yıl Validebağ Korusu’nun yanında inşa ettikleri Validebağ Konakları ve Dap İzmir’i satışa çıkardıklarını söyledi. Yılmaz, “Çadır kampanyaları ile rekor rakamlara ulaştık. Ciromuz yılın 11’inci ayında 1 milyar 20 milyon lira oldu. Yılı 1.1 milyar lira ciro ile tamamlayacağız. Bizim için 2017 rekor yıl oldu. 11 ayda 918 konut sattık, konutların ortalama metrekare fiyatı 12 bin lira oldu” dedi. Validebağ’da 593 milyon liralık satış yaptıklarını, Dap İzmir’de de 1 aylık tanıtımla 707 dairenin 411’ini sattıklarını ifade eden Yılmaz, ilgi gören topraktan senetle satış kampanyasını İstanbul’da Validebağ ve Teras Kule projelerinde 60 ay, İzmir’de 36 ay vade avantajıyla 19 Aralık’a kadar uzattıklarını açıkladı.

KAYNAK: Hürriyet348 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GAYRİMENKUL, Ziya Yılmaz, Fikirtepe, Bağdat Caddesi ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yol kazasına karşı düzenleme şart


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İpek Diamond, renkdanisma@filliboya.com.tr , Urban Studies , HalukBurçinAkı, Trendist, Kamuran Öner, Panasonic EcoSolutionsTürkiye, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri, Maltepe, Rockwool Grubu, Komatek Fuarı, DMY Grup, YeniKonutFiyatEndeksi, Gökova, PerakendeGünleri, ACYapı, OTİ, ProcessSolutions, Teknik Eğitim Bölümü, Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi, Christophe Pillet, Enver Murad, RönesansGayrimenkul, Supertech, Levent Çakıroğu, YZB 2015, The Green Park Ankara, Prof. Dr. Sabit Kalfagil, İzmir Crowne Plaza, ErdalAksoy,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.