Gayrimenkulün liderlerine ödül | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Gayrimenkulün liderlerine ödül
06 ARALIK 2017, Carsamba 09:52:41
Gayrimenkulün liderlerine ödül
GAYRİMENKUL sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Real Estate Stars Ödülleri sahiplerini buldu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Daikin ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından sektörün önde gelen iş örgütleri Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) destekleriyle düzenlenen Real Estate Stars - Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Ödül Töreni, gayrimenkul sektörünün zirvesini bir araya getirdi. bu yıl 2’ncisi gerçekleşen törende 4 kategoride ilk 10’a girmeyi başaran şirketlere ödülleri verildi. Törenin açılışında konuşan Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, bu projeyle sektördeki önemli bir boşluğu doldurduklarını belirterek, şunları söyledi: “Real Estate Stars’a ilgi ikinci yılında da artarak devam ediyor.  Her sektörde performans takibi, kıyaslaması ve eğilimleri gözlemek çok önemlidir. Bu ödülde hem kıyaslama hem de başarıları ortaya koyma olanağını sunuyoruz. Sektörün de katkısıyla her yıl geliştirerek yolumuza devam edeceğiz.”

SEKTÖRÜN GELECEĞİ SAĞLAM

Törende sektör liderleri ‘Fark Yaratanlar’ panelinde 2017 değerlendirmelerini, gelecek yıl beklentilerini ve yeni dönem planlarını paylaştılar. Moderatörlüğünü Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’nun üstlendiği panelde Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas konuşmacı olarak yer aldı. Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, yıl sonunda 2016’ya göre konut satışlarının yüzde 6-6.5 artacağını belirterek, “Sektörde kötüye giden bir şey yok, fazlasıyla iyiye gidiyor. Karlılıkta bir düşüklük var ve rekabet yoğun ancak sektörün geleceği sağlam”dedi. İstanbul’da bir parça da olsa konut stoğunun bulunduğunu dile getiren Elmas, bunun bazı bölgelerde yoğunlaştığını, ancak bir-iki yıl içerisinde bu stoğun eriyeceğini vurguladı.

Real Estate Stars Ödül Töreni’nde, 2016 rakamlarına göre ciro bazında “Türkiye’nin En Çok Satış Yapan Şirketi” Nef olurken, “Türkiye’nin Adet Bazında En Çok Satış Yapan Şirketleri” kategorisinde ise Mesa birincilik ödülünün sahibi oldu. Sur Yapı, 2017 itibariyle “Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten Şirketi” ödülünü alırken,  2016 yılının “En Çok Proje Üreten Şirketi” ise Sinpaş Holding seçildi. Emlak Konut ise bu alandaki çalışmaları ile özel ödüle layık görüldü.

KAYNAK: Hürriyet423 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Daikin, GYODER, Sur Yapı, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Gayrimenkulün liderlerine ödül


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Günışığı Konakları, Andrzej Kramer, AssanGayrimenkul, Ege Yıldız, Fly, Abdulkadir Ateş, İMOB 2011, ŞenolÜçüncü, Sun Hung Kai, Atatürk Orman Çiftliği , Adana Çimento, Cengiz Bektaş , Trafik, Selami İncedalcı, Accsys Technologies, Stratos MAXO, CemYılmaz, BD5703ANFH ve BD5703ANFS, Ege Çarşı, İlci Holding, 2014 Kış Olimpiyatları, akıllı bina, 216ButikÇekmeköy, Rockwell , AhmetDavutoğlu, TGMTrendGayrimenkulYatırım, Türkerler Holding, Avustralya Watermark, Choe Peng Sum, Limak Enerji,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.