Gayrimenkul sektörünün zirvesi Real Estate Stars’da bir araya geldi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Gayrimenkul sektörünün zirvesi Real Estate Stars’da bir araya geldi
07 ARALIK 2017, Persembe 10:49:54
Gayrimenkul sektörünün zirvesi Real Estate Stars’da bir araya geldi
Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Real Estate Stars Ödülleri sahiplerini buldu. İklimlendirme sektörünün lideri Daikin’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen törende 4 ayrı kategoride Nef, Sur Yapı, Mesa ve Sinpaş Holding liderlik koltuğuna oturan şirketler oldu. Gayrimenkul devi Emlak Konut ise özel ödüle layık görüldü.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Daikin ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından sektörün önde gelen iş örgütleri Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) destekleriyle düzenlenen Real Estate Stars - Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Ödül Töreni, gayrimenkul sektörünün zirvesini bir araya getirdi. Sektöre yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan ve bu yıl 2’ncisi gerçekleşen törende 4 kategoride ilk 10’a girmeyi başaran şirketlere ödülleri verildi. Törene Evren Yiğit Mimarlık da co-sponsor olarak destek oldu.

5 Aralık Salı günü İstanbul The Ritz Carlton Hotel’de gerçekleşen törenin açılışında konuşan Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, bu projeyle sektördeki önemli bir boşluğu doldurduklarını belirterek, şunları söyledi: “Real Estate Stars’a ilgi ikinci yılında da artarak devam ediyor. Her sektörde performans takibi, kıyaslaması ve eğilimleri gözlemek çok önemlidir. Bu ödülde hem kıyaslama hem de başarıları ortaya koyma olanağını sunuyoruz. Sektörün de katkı ve önerileriyle her yıl geliştirerek yolumuza devam edeceğiz. Projenin ana sponsoru Daikin ile destekleri ile yanımızda olan GYODER ve Türkiye Müteahhitler Birliği’ne de çok teşekkür ediyoruz.”

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, törendeki konuşmasında Real Estate Stars’ın sektör için önemine dikkat çekerek, projeye destek vermekten duydukları memnuniyeti belirtti. İklimlendirme ve gayrimenkul sektörlerinin beraber gelişip, büyüdüklerini söyleyen Önder, şu değerlendirmeyi yaptı: “2017 hepimiz için çok zorlu bir yıldı. 2018 de aynı şekilde zorlu geçecek gibi görünüyor ancak biz biliyoruz ki fark yaratanlar her zaman zoru başaranlardır. İnşaat sektörü büyümeye devam ediyor ve büyümesini sürdürecek, 2018 yılında da ekonominin en önemli unsurlarından olacak. Türkiye’deki inşaat sektörü 300 kadar sektörü etkiliyor. İklimlendirme ve inşaat sektörleri kardeş sektörler ve bugün geçmiştekinden çok daha birlikte hareket ediyorlar. İnşaat sektörü çok hızlı ilerleyen bir sektör, biz de hızına yetişmeye çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm, marka projeler ekseninde önem arz eden yeşil binalar ile iklimlendirme sektörünü de ivmelendiriyor. Geçmişte projeler tamamlandıktan sonra ısıtma, soğutma ve havalandırmanın nasıl yapılacağı düşünülürdü. Bugün ise, iklimlendirme ve inşaat sektörü olarak daha proje aşamasında birlikte çalışmaya başlıyor ve her bir proje için en uygun çözümü birlikte belirliyor. Daikin iklimlendirmenin en büyük şirketlerinden biri. 2 bine yakın mühendis Ar-Ge alanında çalışıyor. Bugün her iki marka projeden birinde Daikin’in tercih ediliyor. Her iki sektör de Ar-Ge ve inovasyona verdiği değerle gelişip büyüyor.”

GAYRİMENKULÜN ÖNCÜLERİ 2017 YILINI DEĞERLENDİRDİ

Törende sektör liderleri “Fark Yaratanlar-Gayrimenkul 2018” panelinde 2017 değerlendirmelerini, gelecek yıl beklentilerini ve yeni dönem planlarını paylaştılar. Moderatörlüğünü Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’nun üstlendiği panelde Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas konuşmacı olarak yer aldı.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN LİDERLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Real Estate Stars Ödül Töreni’nde, 2016 rakamlarına göre ciro bazında “Türkiye’nin En Çok Satış Yapan Şirketi” Nef olurken, “Türkiye’nin Adet Bazında En Çok Satış Yapan Şirketleri” kategorisinde ise Mesa birincilik ödülünün sahibi oldu. Sur Yapı, 2017 itibariyle “Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten Şirketi” ödülünü alırken, 2016 yılının “En Çok Proje Üreten Şirketi” ise Sinpaş Holding seçildi. Gayrimenkul devi Emlak Konut ise bu alandaki çalışmaları ile özel ödüle layık görüldü.

Real Estate Stars’da 4 kategoride ödül almaya hak kazanan şirketler şöyle:

**REAL ESTATE STARS ÖZEL ÖDÜLÜ – EMLAK KONUT*

Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten İlk 10 Şirketi (Adet - 2017)

    1-Sur Yapı

    2-YDA İnşaat

    3-Nef

    4-Özyurtlar

    5-Sinpaş Holding

    6-Avrupa Konutları/Artaş

    7-Teknik Yapı

    8-Metal Yapı Konut

    9-Pasifik İnşaat

    10-Tahincioğlu

Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi (Ciro– 2016)

    1-Nef

    2-Mesa

    3-Dağ Mühendislik

    4-Teknik Yapı

    5-Sinpaş Holding

    6-Sur Yapı

    7-Tahincioğlu

    8-Özyurtlar

    9-Fuzul Group

    10-YDA İnşaat

    Türkiye’nin En Çok Proje Üreten İlk 10 Şirketi (Adet – 2016)

    1-Sinpaş Holding

    2-Özyurtlar

    3-Avrupa Konutları/Artaş

    4-Nef

    5-Teknik Yapı

    6-Seha Yapı

    7-Yiğit İDK Group

    8-Dağ Mühendislik

    9-Folkart

    10-Sur Yapı

Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi (Adet – 2016)

    1-Mesa

    2-Nef

    3-Teknik Yapı

    4-Folkart

    5-EYG Group

    6-Yiğit İDK Group

    7-Fuzul Group

    8-Kuzu Grup

    9-Torunlar GYO

    1*DKY

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 494 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Real Estate Stars, Daikin, Hasan Önder, Gayrimenkul,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Gayrimenkul sektörünün zirvesi Real Estate Stars’da bir araya geldi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ONS Şirketler Grubu, Realty-TR, Mustafa Cem, MarrıottInternatıonal, Yeow Keng , AnadoluEfes, 8. Ziyam Dünya Barış Anıtı Projesi, Ür-Ge, İstanbul İSAF Fuarı 2013, Aydoğan A.Ş., Uluslararası Seramik, Yiğitler Barajı, Construction Products Regulation, Karo, BALTOK, BEDAŞ, Mehmet Zekeriya Özak, AykurtNuhoğlu, İSMOB 2014, TolgaÇehrel, Koç Topluluğu, Gökhan Ertürk, Dünya Başkanlığı, FeyzullahYetkin, Tevfik Tunç Türker, Sait Erdal Metiner , 
ULITürkiye, Balance Serisi, GüneydoğuAnadoluBölgesi, BeyazParkTopkapı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.