İÇ MİMAR EDA TAHMAZ: “Yeni Yıl, Dekorasyonda Minimalist ve Çevreci Yaklaşımla Geliyor…” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İÇ MİMAR EDA TAHMAZ: “Yeni Yıl, Dekorasyonda Minimalist ve Çevreci Yaklaşımla Geliyor…”
07 ARALIK 2017, Persembe 11:28:19
İÇ MİMAR EDA TAHMAZ: “Yeni Yıl, Dekorasyonda Minimalist ve Çevreci Yaklaşımla Geliyor…”
Kullanıcı odaklı olarak fonksiyonel tasarım anlayışı ile konut iç mekan tasarımlarında konforu ve estetiği bütünleştiren EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, yeni yıl ile beraber gelen yeniliklerin başta ıslak mekanlar olmak üzere tüm yaşam alanlarımızdaki yansımalarını analiz etti.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kullanıcı odaklı olarak fonksiyonel tasarım anlayışı ile konut iç mekan tasarımlarında konforu ve estetiği bütünleştiren EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, yeni yıl ile beraber gelen yeniliklerin başta ıslak mekanlar olmak üzere tüm yaşam alanlarımızdaki yansımalarını analiz etti. Stil, renk, doku ve malzemelerdeki 2018 trendlerini değerlendiren Tahmaz, kişilerin fazlalıklardan arındırılmış, daha kompakt mekanlara yönelmeye başladığını vurgulayarak geleceğin konut iç mimarisinde yaşanacak değişimlerde minimalist ve çevreci bir yaklaşımın hakim olacağı görüşünde.

Yeni yıl ile beraber yaşam alanlarında fark yaratmak isteyen kişiler için 2018 yılında konut iç mekanlarında sıklıkla rastlayacağımız trendleri aktaran İç Mimar Eda Tahmaz, vaktimizin büyük bir kısmını geçirdiğimiz banyo ve mutfak gibi ıslak mekanların da artık birer yaşam alanına dönüştüğünü vurgulayarak, stil, bütünlük, kullanılan malzemeler ve renkler gibi değişim yaratacak püf noktalar ile mekanların yeni yıla nasıl adapte edilebileceğini aktardı.

Gelişen ve hızlanan şehirli yaşamının bireyler üzerinde yarattığı etki sonucunda, daha çok bireyin ön planda olduğu kompakt yaşam alanlarının bir tercih sebebi haline gelmesi ile önem kazanan kriterlerin başında, aynı mekan içerisinde farklı fonksiyonların çözülebilmesi geliyor. Azalan oda sayısı ile beraber alanlar da küçülürken, mutfaklar da salonla birleşiyor ve yemek odalarının fonksiyonu mutfaklara yükleniyor. Islak mekanlarda bu sene hakim olan koyu gri ve siyah tonları ile 2018 yılında da özellikle mutfak zeminlerinde sıklıkla karşılaşacağımızı belirten Eda Tahmaz’a göre, lacivert, yeşil, mor gibi canlı renkli veya naturel ahşap mutfak dolap kapaklarını, siyah ya da beyaz mermer veya akrilik tezgah malzemelerle tamamlayarak dinamizmi kolay bir şekilde mekana katmak mümkün.

Mat ya da parlak ayırt etmeden kullanılacak olan bakır ya da pirinç renkli metal kulplar, doğal efekt verilmiş veya ham malzemeler yeni yıl trendleri içerisinde ön plana çıkarken ıslak alanlarda ahşap, mermer ve seramik bu sene de vazgeçilmezler arasında. Klasik tarzdaki çizgilerinden şaşmayanlar için ise, modern mobilyalar ve minimalist lambalar kullanarak dekorasyonda sürprizler yaratılabileceği önerisini getiren Tahmaz, çeşitli aksesuar ve yeşil bitkilerle yeni yılda ıslak mekanlara samimi ve sıcak bir kimlik kazandırılabileceğini vurguluyor.

Aydınlatmada ise sadece yeni yıla özgü olarak değil, her zaman gün ışığının tercih edilmesi, beyaz ışıktan uzak durulması gerektiğini ifade eden Tahmaz, günümüz şartlarına uygun olarak dekorasyona hakim olan minimalist anlayış doğrultusunda azalan mobilya sayısı ile beraber çevreye duyarlı ürünlere ağırlık verileceğine de dikkat çekiyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 4655 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Eda Tahmaz, EDDA Mimarlık,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İÇ MİMAR EDA TAHMAZ: “Yeni Yıl, Dekorasyonda Minimalist ve Çevreci Yaklaşımla Geliyor…”


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
“Türkiye’nin En İyi Ofis Projesi”, Zorlu Alışveriş Merkezi, RegusTürkiye, GİSP, İstanbul Ulaşım AŞ, Uzunlar , MarinaBudva, Türkiye Seramik Federasyonu, Uygulamalı Çatı Kaplama Malzemeleri ve Çatı Sistemleri Eğitimleri, BitezYalıları, SalihKuzu, Sadi Özdemir, Ülgür Gökhan, YağmurProje, Swissotel İstanbul, N’evo Studios Projesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Mehmet Yılmaz Öncel, Nurkay Makina, KAİAD, Düfa Thermal Isı Yalıtım Sistemleri, Kale Seramik, Rose Marine, “Ev Atölyesi”, Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı , Overflow su taşma emniyet sistemi, Yahya Arıkan, DORMA, Panorama Evleri, PE-X,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.