50. yaşa özel yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
50. yaşa özel yatırım
12 ARALIK 2017, SALI 09:05:14
50. yaşa özel yatırım
1968 yılında İstanbul’daki üretim tesisi ile faaliyete başlayan ve Türkiye’nin önde gelen hazır beton ve yapı kimyasalları üreticisi olan Kar Grup, dev yatırıma hazırlanıyor. 50’nci yıla özel yatırım planladıklarını anlatan Kar Grup Yönetim Kurulu üyesi Şenol Üçüncü, “180 milyon TL yatırım planlıyoruz” dedi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

YAKLAŞIK 50 yıl önce İstanbul Pendik’te faaliyetlerine başlayan Kar Grup, bugün Türkiye’nin önde gelen kireç, hazır beton, asfalt, prefabrik beton elemanları ve yapı kimyasalları üreticisi konumuna geldi. Şirketin faaliyetlerine madencilik sektörü ile başladığını anlatan Kar Grup Yönetim Kurulu üyesi Şenol Üçüncü, 2000’lerin başında İstanbul’daki inşaat piyasasının hareketlenmesiyle büyüme sürecine girdiklerini anlattı. 2016’nın kendileri açısından önemli bir yıl olduğunu dile getiren Üçüncü, 400 milyon liraya yakın ciroya ulaştıklarını belirterek, şirketin öyküsünü şöyle anlattı:

BURSA’DAN GEBZE’YE

“1989 yılında Karadeniz Madencilik şirketi ile Bursa Orhangazi’deki kireç fabrikasını ve yine Orhangazi’de bir taş ocağı açtık. 1991-1992 yılında İstanbul Pendik’teki taş ocağımız şehir merkezinde kaldığı için Gebze’deki yerimize geçtik. 1997 yılında Karbeton markasıyla hazır beton sektörüne girdik. Gebze’de beton santralleri açtık. 2007’de asfalt işine girmemizle beraber yol müteahhitliğine başladık. 2011 yılında kurulan asfalt grubumuz ve yol müteahhitliğimiz Kar Asfalt adı altında faaliyetlerini sürdürüyor. Yol çalışmaları sırasında oluşan tretuvar alanlarında ve peyzajda kullanılan beton bordür ve parke taşı ile beton prefabrik malzemelerin üretimine Kar Beton Elamanları markası ile başladık. Karkim markasıyla yapı kimyasalları sektörüne girdik. Kısacası kendi kullandığımız ürünleri kendimiz üretiyoruz. Yapı kimyasalları, parke, bordür, asfalt üretimlerimiz Gebze’de... Kireç fabrikamız Bursa Orhangazi’de, beton santrallerimiz İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa’da yer alıyor. Toplam 11 lokasyonda beton santralimiz bulunuyor. İki senedir İstanbul’da hafriyat sektörüne de giriş yaptık.

YENİ TESİSLER GELİYOR

Bugün Türkiye’de yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlıyoruz. Yıllık yaklaşık 2.5 milyon metreküp hazır beton ve 500 bin ton da asfalt üretimimiz bulunuyor. Kendimize ait 550 araçlık lojistik filomuzu kurduk ve 2010 yılı itibariyle de inşaat demiri satışına başladık. Son olarak da konut üretimini iş kollarımız arasına katarak, bu alanda büyüme kararı aldık. Yarım asır önce Pendik’te madencilik faaliyetleriyle iş hayatına adım atan ve bugün Marmara Bölgesi’nin en önemli entegre tesisi haline gelen grubumuz, atılım yılı ilan ettiği 2018’de toplam 180 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırımlar içerisinde Elazığ ve Bursa’da yeni üretim tesisleri de bulunuyor.”

2018 YILINDA %10 BÜYÜYECEK

GELECEK yıl sektörün büyümesinin yüzde 10 civarında olacağını dile getiren Kar Grup Yönetim Kurulu üyesi Şenol Üçüncü, “Ülkemizde kentsel dönüşümün başlamasıyla üretmiş olduğumuz ürün gruplarında; üretim miktarı olarak değerlendirildiğinde giderek artan bir ivmeden söz edebiliriz. Artan üretim miktarına göre fiyat düzeyinin sınırlı bir düzeyde artış gösterdiğini de görebiliyoruz. Bu durumun önemli sebeplerinden biride girişim sayısının artmasından kaynaklanmakta. Sektörümüzde 2018 yılında yüzde 10 büyüme öngörülmektedir” dedi.

KAYNAK: Hürriyet9340 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kar Grup, yatırım, Şenol Üçüncü, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

50. yaşa özel yatırım
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş, Afet Yönetimi Fuarı, Sunset İncek Başkent, DBN Mühendislik, Ayfer Özdemir, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi , Gamze Özlüi fabrika, Forbes, ÇEVKO, KONE, Camiler Haftası, Petrol ve Gaz Konferansı, Titanic Hotels, Dragos Royal Towers, BoatShowEurasia, Ceraplus, Mustafa Gönül, Huwil, Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, Kentsel dönüşüm. Altıındağ, İntemaMonaco, LütfiElvan, EMEA Bölgesi, Hirvonen, ELECRAMA, MTOSB, Dardanel, XPSDer, AVM Yatırımları Konferansı, Soma B ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.