Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu
19 ARALIK 2017, SALI 12:00:13
 Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu
Otel, AVM, hastane, restoran, ofis, cafe ve mağazalar için hareketli ve sabit mobilya üretimi yapan Hotelya, dünyanın en büyük 5 yıldızlı otel zincirlerinden biri olan Fairmont’un Türkiye’deki ilk oteli Fairmont Quasar İstanbul’a onlarca farklı ürünüyle damgasını vurdu. 
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Her ülkede o ülkeye özgü orijinal tasarımlar yaparak moda, lüks ve mimarlığın mükemmel kombinasyonu olarak dikkat çeken Fairmont; 20 ülkede 66 oteli ile hizmet veriyor. İstanbul’daki eski Likör Fabrikası’nın yerine yapılan otelin dizaynını Amerikalı tasarım firması Wilson Associates yaptı. 210 odadan oluşan otelin genel  mekanları ve hareketli mobilyaları, Viatrans Gayrimenkul ve Fitt Out-More Contract iş birliğiyle Hotelya tarafından üretildi. 

 Otelin mobilya dekorasyonu için yaklaşık 150’ye yakın farklı, toplamda 2000’e yakın ürün üretilirken, en göze çarpan ürünlerden birisi sedef kaplamalı dolaplar oldu. Döşemeli ürünlerde ise yanmaz sünger kullanılırken, yanık görünümlü sandalyeler, metal ve ahşap entegreli ürünler dikkat çeken diğer mobilyalar oldu.

 Mobilyalar Türk kültürüne uygun olarak tasarlandı 

Hotelya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, bugüne kadar 500’ün üzerinde prestijli projede yer aldıklarını ve her proje için özgün, yaratıcı ve ilgi çekici çalışmalara imza attıklarının altını çizdi. Dünyaca ünlü otel zinciri Fairmont’un Fairmont Quasar İstanbul projesiyle Türkiye’ye ilk kez yatırım yaptığına dikkat çeken Doyran, böylesine büyük bir şirketi de referansları arasına kattıkları için mutlu olduklarını söyledi. Otelin mobilyalarının Türk kültürüne uygun olarak tasarlandığını belirten Doyran, her projeye özel, kendine özgü mobilyalar üretiyor olmalarının kendilerini farklı kılan en büyük özellik olduğunu söyledi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


727 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Hotelya, Fairmont Hotel, Zümrüt Doyran,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
MEP Projesi, Cosmopolitan Koleksiyonu, Hüseyin Altaş, Özka Ortaklar, European Propert Awards, Tire, İller Bankası, ParkBosphorusHotel, plastik plywood, Füsun Yılmaz Phillipson, Beytepe Kampusu, LoftKoleksiyonu , İTÜ, Zorlu Center Yayınları, Yalçıntepe Goup, E-5 karayolu, “Çin Rönesansı ve Küresel Ekonomide Yeni Dengeler”, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, İz Park, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Vekon , Luftsis A.Ş., Yap-sat, Smart Control, Orçin Egemen, HayatTepeSuites, Çelik Halat, BASEC, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, TırsanTrailer,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.