Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu
19 ARALIK 2017, SALI 12:00:13
 Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu
Otel, AVM, hastane, restoran, ofis, cafe ve mağazalar için hareketli ve sabit mobilya üretimi yapan Hotelya, dünyanın en büyük 5 yıldızlı otel zincirlerinden biri olan Fairmont’un Türkiye’deki ilk oteli Fairmont Quasar İstanbul’a onlarca farklı ürünüyle damgasını vurdu. 
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Her ülkede o ülkeye özgü orijinal tasarımlar yaparak moda, lüks ve mimarlığın mükemmel kombinasyonu olarak dikkat çeken Fairmont; 20 ülkede 66 oteli ile hizmet veriyor. İstanbul’daki eski Likör Fabrikası’nın yerine yapılan otelin dizaynını Amerikalı tasarım firması Wilson Associates yaptı. 210 odadan oluşan otelin genel  mekanları ve hareketli mobilyaları, Viatrans Gayrimenkul ve Fitt Out-More Contract iş birliğiyle Hotelya tarafından üretildi. 

 Otelin mobilya dekorasyonu için yaklaşık 150’ye yakın farklı, toplamda 2000’e yakın ürün üretilirken, en göze çarpan ürünlerden birisi sedef kaplamalı dolaplar oldu. Döşemeli ürünlerde ise yanmaz sünger kullanılırken, yanık görünümlü sandalyeler, metal ve ahşap entegreli ürünler dikkat çeken diğer mobilyalar oldu.

 Mobilyalar Türk kültürüne uygun olarak tasarlandı 

Hotelya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, bugüne kadar 500’ün üzerinde prestijli projede yer aldıklarını ve her proje için özgün, yaratıcı ve ilgi çekici çalışmalara imza attıklarının altını çizdi. Dünyaca ünlü otel zinciri Fairmont’un Fairmont Quasar İstanbul projesiyle Türkiye’ye ilk kez yatırım yaptığına dikkat çeken Doyran, böylesine büyük bir şirketi de referansları arasına kattıkları için mutlu olduklarını söyledi. Otelin mobilyalarının Türk kültürüne uygun olarak tasarlandığını belirten Doyran, her projeye özel, kendine özgü mobilyalar üretiyor olmalarının kendilerini farklı kılan en büyük özellik olduğunu söyledi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


603 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Hotelya, Fairmont Hotel, Zümrüt Doyran,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Dünyaca ünlü Fairmont Hotel'in Türkiye'deki ilk projesi için tercihi Hotelya oldu


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
boch, DursunKutan, Airport Plaza, KNX anahtar, ICCI 2014 – 20. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, We Bulvar Çarşı, Oto world asya, Eyüpsultan Belediyesi, Gecekondu, SEZ, Çocuk Korumalı Prizler, Sarper Ak, FYP Proje Geliştirme, Chris Heller, Barış Kocagöz, X0.08.15 46RB 06/074, yerli yabancı turistler, Esray Otomotiv, Bekir Cesur, hi-Fit Apart Kule, MustafaERTAŞ, HazırBetonEndeksi, Fatih Spor Kompleksi, Starwood Hotels & Resorts, YiğitBulut, Salih Aydın, Ninova İnşaat, İşçiSağlığı, Prysmian S.p.A, SarpGroup,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.