2018’in çocuk odası trenleri açıklandı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
2018’in çocuk odası trenleri açıklandı
29 ARALIK 2017, Cuma 14:14:16
2018’in çocuk odası trenleri açıklandı
2018’de doğa temasıyla tasarlanan bebek ve çocuk odaları göreceğiz
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kış bebekleri için oda seçimlerinin ayrı bir önemi vardır. Bu bağlamda, odanın dokusunun yanı sıra renkler ve belirlenen ürünün tasarımı, kış aylarının kapalı havasını odalara yansıtmamakta önemli rol üstleniyor. Kış aylarında doğal ahşap görünümü ve beyazın konbinlendiği mobilyaların tercih edilmesinden yana olduklarını söyleyen Çilek Design Hub Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu, 2018 yılında doğa çıkışlı temalarla tasarlanan bebek ve çocuk odalarının öne çıkan trendler arasında olduğunu söyledi.

Miniklerin geceleri mışıl mışıl uyumaları, gündüz de eğlenirken eğitimlerine de katkı sağlamayı amaçlayarak ürünler geliştiren Çilek Mobilya’nın, Design Hub Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu, kış bebekleri için oda seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı. 

 Kış aylarında ortam atmosferindeki sıcaklığı artırabilmek için duvar renginin veya kağıtların sıcak renklerden seçilmesi gerektiğini söyleyen Kanberoğlu, bu seçimle odalarda soğuk algısının kırılabileceğini ve doğal ahşap tonlarıyla da daha sıcak ortamlar sağlanabileceğini belirtti. 

Ailelerin keçe malzemelerin yanı sıra ekose desenleri ve kiremit  tonlarını tercih edebileceğini aktaran Kanberoğlu, “Çocuk odalarında doğal ahşap temalar, keçe ve yün görünümlü desenler ve aksesuarlar, odaların sıcak bir etkiye ulaşılmasını sağlayacaktır. Toprak ve paslı kahverengi tonları, hardal sarısı ile krem- ekru renk tonlarının birlikte kullanılması, kış aylarının  karanlık atmosferini odalardan dışarıya çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda zümrüt, yosun ve zeytin yeşili tonları, zıt renk kombinasyonları, kırmızı-turuncu renk tonları, safir ve derin gökyüzü mavisi, pastel tonları ve soluk nötr renk tonları bu yılın öne çıkan renkleri arasında. Kumaşlarda ise yumuşak ve tüylü kasaba stili kumaşlar, volümlü-kabartılı kumaşlar, sanatsal kamuflaj (iki boyuttan çıkarmış gibi), neşeli geometrik desenler, ekoseler ve çizgili desenler, düzenli ve düzensiz puantiyeler, kadife kumaşlar, iri abartılı bol çiçekli, gerçek etkisinde kuş tüylü kumaşlar, parlak materyaller, renk illüzyonları, kesit alınmış gibi düzensiz detay yazılar, retro renkler, ultra modern dijital grafikler, asimetrik desenler ve kolajlar, spor dikiş ve detayların kullanıldığı tasarımlar bolca karşımıza çıkacak. Su geçirmez, parlak ve yansıtıcı dokulu materyaller, yer yer desenler içerisinde metalik yansımalar bu kış aylarında da yerini alıyor. Ara ara beyazlatılmış renkler, bulutsu baskılar, Zodyak işaretleri, gezegen ve astroloji motifleri, galaktik temalı dijital grafikler, illüstrasyonların kullanıldığı renk, desen ve dokular 2018 yılında çocuk odalarını süsleyen ana unsurlaran biri olarak karşımıza çıkacak” dedi.

Bebek ve çocuk odalarında doğa çıkışlı temaların 2018’in en belirgin tasarımı olacağının altını çizen Çilek Design Hub Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu,  vahşi yaşamdan hayvan figürlerinin yanı sıra gökyüzü temaları, bulut, uzay ve ışık noktalarının kullanıldığı desen ve grafiklerin de bu trendler arasında yer alacağını belirtti. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 951 kez okunmuştur.


ETİKETLER : ÇilekMobilya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

2018’in çocuk odası trenleri açıklandı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
CenkAltun, F-Gaz Belgesi, Avrupa Kentsel Dönüşüm Ödülü, EECEntegreBinaKontrolSistemi, Corner, Bahreyn, Muhammet Uğurcan Barman, Rexord, DoubleTree by Hilton, REC, City Life, Taşınabilir Portatif Mutfak, Astana Ulu Cami, Climatemaster, Smart Track, IgloArchitects, İtalya Cersaie, Pakpen Şirketler Grubu, AntalyaHotelSu, GOİC Genel Sekreteri Abdulaziz Bin Hamad Al-Ageel, Aydos Ormanları, ÜMSA, Wyndham İstanbul Old City, Ahmet Sertkan, sıfır faiz, Ege Ofisi, Tolga Alişoğlu, deprem dönüşümü, N’evo Studios Projesi, Marco Nijhof,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.