2017‘de doğru lokasyonda olan ofisler satıldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
2017‘de doğru lokasyonda olan ofisler satıldı
04 Ocak 2018, Persembe 15:38:59
2017‘de doğru lokasyonda olan ofisler satıldı
Aksun İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hazreti Akdemir, 2017 yılında ofis piyasasında yaşanan durgunluğun, yatırımların yavaşlamasının yanı sıra projelerin firmaların ihtiyaçlarına uygun geliştirilmemesinden kaynaklandığını belirtti.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Akdemir, doğru lokasyonda geliştirilen ofislerin ise satıldığını vurguladı. Türkiye‘nin en büyük ofis projesi Business İstanbul‘u ihtiyaçlara yönelik geliştirdikleri için firma olarak başarılı bir yıl geçirdiklerini söyleyen Akdemir, projenin ilk etabındaki 500 bağımsız ofisin 490‘ının satışını tamamladıklarını belirtti. Akdemir, projenin 2. etabına yönelik  2018 satışlarında da başarılı olacaklarını ifade etti.

Aksun İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hazreti Akdemir, ofis piyasasında yaşanan durgunluğun önemli bir nedeninin lokasyon sorunundan kaynaklandığını belirterek, 2017 yılında satışı yapılan ofislere bakıldığında tamamının doğru lokasyonlarda olduğunun gözlemlendiğini kaydetti. Bu projelerden biri olan, 1.5 milyar TL yatırımla hayata geçirdikleri Business İstanbul‘un Göztepe E–5 üstündeki özel lokasyonu ile öne çıktığını belirten Akdemir, 2017‘de satışların başarıyla tamamlandığını, 1. etapta yer alan 500 ofisin tamamına yakınının satıldığını söyledi.

Ofis projeleri geliştirilirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli kriterler olduğuna değinen Akdemir, bu kriterlerin başında gelen lokasyonun yanı sıra bina içinde hızlı ulaşım sağlayan asansör sisteminin yeterli sayıda olması, ihtiyaçları tam kapasite karşılayacak düzeyde otopark alanına yer verilmesi ve düşük aidat imkanının diğer kriterler olduğunu vurguladı. Ofis projelerinde yaşanan durgunluğun ekonominin normalleşmeye başlaması ve yatırımların yeniden ivme kazanmasına paralel olarak yeniden hızlı bir gelişim sürecine gireceğini de söyleyen Akdemir, “Ancak yatırım planlaması yapılırken, firmaların ihtiyaçları mutlaka gözetilmeli“ uyarısını yaptı.

İSO 500 firmalarının tercihi

Akdemir, 2018‘e girerken Business İstanbul‘un 2. etabının inşaatına başlayacaklarını ifade ederek şunları kaydetti: “2017 yılında gösterdiğimiz başarılı performansı 2018 yılında da tekrarlayacağız. Business İstanbul‘un 550 bağımsız ofisten oluşan 2. etabının inşaatına başlamak üzereyiz. Projemiz başlangıç aşamasından itibaren yatırımcısına kazandıran ofis projelerinin başında geliyor. 16,5 yıl olan yatırım geri dönüş süresiyle firmalara önemli bir avantaj sağlıyoruz.  Business İstanbul, özellikle İSO 500 firmaları tarafından tercih edilen bir proje. Bazı yatırımcılar avantajlı buldukları ofis projelerini satın alarak kiraya veriyor, sonrasında talep edilen yüksek kira bedelleri nedeniyle bazı projelerde ofis katları uzun zaman boş kalıyor. Business İstanbul ise firmaların ihtiyaçları doğrultusunda her bakımdan özel avantajlar sağladığı için firmalar kiracı olmayı değil, malik olmayı tercih ediyor.“  

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


490 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Aksun İnşaat, Hazreti Akdemir, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

2017‘de doğru lokasyonda olan ofisler satıldı


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Çin Fuarı, Tempo Genel Müdürü Cemal Akar, ÖzbalÇelik, Bernabéu, Başbakan, Metin Oktay, NazmiŞahin, Mutlusan Elektrik, ViaGYO, Mr. Koo Ja-Jin, yapım işleri, 3D, Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı , iF Tasarım Ödülleri, Ravena, towes, Medipol Üniversitesi, hydroFresh, BAU International University - Washington D.C., Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık veTasarım Fakültesi’, Hakan Bayman, Türk Çadır, Bulvar Samsun AVM, RamazanKampanyası, Sayı 61, Karşıyaka Tower, Dar Alanda Sürpriz Lezzetler kitab, Hermes Ödülü , dübel, Mr. Badr Al Ghanim,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.