Porta Vadi projesi görücüye çıktı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
Porta Vadi projesi görücüye çıktı
04 Ocak 2018, Persembe 16:49:36
Porta Vadi projesi görücüye çıktı
2005 yılında Zekeriyaköy’de Doğa Evleri projesini ve 2011 yılında ise Hasdal’da yer alan Finanskent projesini hayata geçiren Tümyapı, İstanbul’un yeni gözdesi olan Kağıthane Cendere Caddesi’nde Porta Vadi projesi ile yaşam alanı geliştirme işine yeni bir soluk getiriyor. Tümyapı tarafından 165 milyon TL yatırım ile hayata geçirilen Porta Vadi projesinde teslimatlar 2018 yılı sonunda gerçekleşecek.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul’un en işlek ve merkezi caddelerinden biri haline gelen Cendere Caddesi üzerinde yer alan Belgrad Ormanı ve Sadabat Deresi’ne komşu olan Porta Vadi, konut, ofis ve mağaza karma projesidir. Levent ve Maslak’a 2 dakika mesafede bulunan Porta Vadi projesi, Haliç-Kemerburgaz Dekovil Hattı, Dolmabahçe-Ayazağa Karayolu Tüneli, Hasdal-Ümraniye Tüp Geçidi, Havaray ve Metro gibi ulaşım akslarının yanı başında yer alıyor. Ayrıca proje, Türk Telekom Stadyumu, alışveriş, kültür ve sanat merkezlerine yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

Herkes için nezih bir yaşam alanı yaratabilme arzusu ile gayrimenkul sektörüne adım atan Tümyapı, başarı ile hayata geçirilen ve yoğun ilgi gören Doğa Evleri ve Finanskent projelerinin ardından Ocak 2017’de inşasına başladığı Porta Vadi projesi ile iş dünyasını ve prestijli yaşamı Kağıthane Cendere Caddesi’nde buluşturmaya hazırlanıyor. Tümyapı Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Savcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ruşen Mete Akyüz, Şenol Kaya ve Uygar Kahaoğlu’nun katılımı ile tanıtılan Porta Vadi projesinde 76 konut, 166 ofis ve 20 mağaza bulunuyor.

34 dönüm arsa üzerine 165 milyon TL yatırım ile inşa edilen Porta Vadi projesinde farklı büyüklüklerdeki ofis ve mağazaların yanında, 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri sunuluyor. 2018 sonunda teslim edilecek olan Porta Vadi projesinde metrekareleri 95’den 310’a kadar ulaşan konutların fiyatları da 900 bin TL ile 3 milyon TL arasında değişiyor. Basın tanıtımı yapılan Porta Vadi projesinde 30 Mart 2018 tarihine kadar “0” peşinat ve “0” faiz fırsatı ile peşin alımlarda yüzde 25 indirim ve şirket bünyesinde 36 ay vade seçeneği sunuluyor.

“Artık herkes ev yerine yaşam alanı arıyor”

Gayrimenkul sahibi olmak isteyenlerin beklentilerini karşılayacak projeler geliştirebilmek amacıyla Tümyapı’yı kurduklarını dile getiren Tümyapı Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Savcı, “İnşaat sektörü Türkiye’nin son dönemdeki ekonomik büyümesinde büyük bir paya sahip. Sektör, özellikle sağladığı istihdam ve yarattığı çarpan etkisi ile ekonomiye olumlu katkılar sağladı. 2000 yılından itibaren Türkiye’deki inşaat sektörünün gelişimi, 250’ye yakın alt sektörün de ticaret hacmini olumlu yönde etkilemiş durumdadır. Ülkemizde son dönem yaşanan olumsuzluklara rağmen her sene yeni satış rekorları kırılıyor. Yerli ve yabancı yatırımcının ise gayrimenkule olan ilgisi devam ediyor. Ev almak isteyenler artık çok daha bilinçli hareket ederek hangi projeye, hangi şartlarla yatırım yapacağını biliyor. Biz de Tümyapı olarak, lokasyon, mimari, alt yapı ve fiyat kıstasını her zaman ön planda tutarak tüm paydaşlarımıza fayda sağlayacak projeler geliştirmeye özen gösteriyoruz. İnsanlar artık sadece ev değil yaşam alanı satın alıyor. Tümyapı olarak, merkezi lokasyonlarda konumlandırılmış, yatırım gücü yüksek ve yakın gelecekten ilham alan yaşam alanları tasarlamak bizim her projemizdeki başlıca çıkış noktamız” dedi.

Porta Vadi’nin zemininde 112 kilometre beton kullanıldı

Mayıs 2017’de temeli atılan Porta Vadi projesi hakkında bilgi veren Tümyapı Yönetim Kurulu Üyesi Ruşen Mete Akyüz, “Tümyapı olarak sadece ev yapmıyor yaşam alanı geliştiriyoruz. Bizim için yaşam alanı geliştirmek projenin temelinden başlar. Her projemizde olduğu gibi Porta Vadi’de de akıllı alt yapı sistemlerine öncelik verdik. Porta Vadi projemizin zemin ve alt yapı konularında İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki en yetkin isimlerden danışmanlık aldık. Zemin altında sağlamlığı arttırmak amacıyla Toplam uzunluğu 112 kilometreyi bulan beton kolonlar kullandık. En küçük 1+1 olan dairelerimiz 95 metrekareden, 2+1 dairelerimiz ise 145 metrekareden başlıyor. Projemizin konut bölümünde, Belgrad Ormanı ve Sadabat Deresi tarafında teraslı daireler ve çatıda havuz yer alıyor. Bloklar arası mesafesi 35 metre olan projemiz, bu yönüyle de birçok projeye nazaran daha ferah bir kullanım sunmaktadır. Ortak alanlarında çevreye duyarlı aydınlatmalar ve yağmur suyunu depolayarak yeşil alanların sulanmasına olanak veren bir sistemin yer aldığı Porta Vadi’nin keyifli bir yaşam alanı olarak hizmet vermesi için tüm detayları en ince ayrıntısına kadar planladık” dedi.

Cendere’nin en geniş cepheli projesi

Konut, ofis ve mağaza karmasından oluşan Porta Vadi projesinin tamamlandığında Cendere Caddesi’ndeki en geniş cepheye sahip yapı olacağını belirten Tümyapı Yönetim Kurulu Üyesi Ruşen Mete Akyüz, “Porta Vadi projemizin cephesi 300 metredir. Projemizdeki konutlarımızda sunduğumuz konforu ofis ve mağaza sahiplerimiz için de sunmaktayız. Projemizde yer alan mağazalarımız çift cephe ile hem caddeye hem de dere ve ormana bakacak şekilde tasarlandı. Metrekare fiyatı 12 bin TL’den başlayan ofis ve mağazalarımızın tavan yüksekliği 6 metreyi buluyor. Projemizde, 48 metrekareden 2 bin metrekareye kadar ofis alanları, 113 metrekareden 873 metrekareye kadar mağazalar bulunuyor. Ofis ve mağazalarımızda fiyatlarımız ise 550 bin TL’den 20 milyon TL’ye kadar değişebiliyor. Ayrıca ofislerimizin modüler tasarımı sayesinde 4 bin metrekare büyüklüğe kadar ofis planlaması yapılabiliyor” dedi.

“Yurt içi ve yurt dışında yeni projeler geliştireceğiz”

Tümyapı’nın gelecek hedeflerinden de bahseden Tümyapı Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Savcı, “Geliştirdiğimiz projelerde sosyal imkânların, ulaşım ağının ve ferah bir yaşam alanının olması ön planda tuttuğumuz özellikler arasında yer alıyor. Önümüzdeki yıllarda yine Kağıthane’nin gelişme aksında yer alan bir bölgede proje geliştirmeyi hedefliyoruz. Yurt dışında ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Florida eyaletinde proje geliştireceğiz” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 436 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Porta Vadi, Tümyapı, Ruşen Mete Akyüz, Cendere, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Porta Vadi projesi görücüye çıktı


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Starwood Hotels and Resorts Worldwide , Türkiye ve Gelişmekte Olan Pazarlar Proje Müdürü, Octagon, Makio Hasuike, Tepe Emlak Yatırım, kurma iskele, Aslı Yurdakul, Jet Bulaşık Makinesi, YeşilSertifikalar, EkinEndüstriyel , Evko İnşaat Grubu, Firuz Soyuer’, Elite City, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, bak office, Yedi Mavi, Arhavi, İnistanbul Lokal, Makrom Yapı, Drivers’ Fuel Challenge, fabrika, Jacek Dziembaj , Beyazİnşaat, Serdar Oran, DanfossTürkiye, İZSU, Ali Özinönü, Prof. Dr. Doğanay Tolunay, Kampüssaray, Vahit Altun,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.