Pilotluğu bırakıp havalimanında müteahhit oldu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
Pilotluğu bırakıp havalimanında müteahhit oldu
05 Ocak 2018, Cuma 10:07:29
Pilotluğu bırakıp havalimanında müteahhit oldu
Aydınoğlu Grup, Renium Yapı, Egal İnşaat, Mah İnşaat’ın ortaklığıyla hayat bulan Lens Yapı, ilk projesini Kurtköy’de hayata geçirdi. Projede fiyatlar 327 bin TL’den başlıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Hepisinin ailesinin inşaat işi var. Ancak ikinci kuşak genç yöneticiler bu firmalarının dışında yeni bir oluşuma imza attılar. Lens Yapı adıyla kurulan şirket, Aydınoğlu Grup, Renium Yapı, Egal İnşaat, Mah İnşaat’ın ortaklığıyla hayat buldu. Şirketin kurucuları arasında yer alan Mert Kutlu da pilotluk eğitimi alıp pilotluk yaptıktan sonra bu işe girenlerden. Türk Hava Yolları’nda 5 yıl çalıştıktan sonra aile işi olan müteahhitliğe geri döndüğünü aktaran Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, yeni şirketlerinin ilk projesinin ise İstanbul Sabiha Gökçe Havalimanı’na 500 metre mesafede olan Lens İstanbul olduğunu söyledi.

İkinci etap ocakta satışa çıkıyor

Lens Yapı, Kurtköy’de 5 blokta 1162 daireli Lens İstanbul adıyla proje yapıyor. Projenin yapıldığı arazinin yüzde 11’ni satın aldıklarını geri kalanını ise kat karşılığı yaptıklarını aktaran Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu, “30 bin metrekare alana yayılan 85 adet çarşısı olan bir proje. Kaba inşaatı bitti. 2018’in Eylül ayında teslim edilecek. Yüzde 50’sini sattık” dedi. Lens İstanbul’un toplu taşıma noktalarına yakınlığıyla dikkat çektiğini ifade eden Kutlu, havalimanına 500 metre mesafede yer alan projelerinin metroya ise 50 metre mesafede olduğunu söyledi. Kutlu, projeden bekledikleri cironun ise 2.5 milyar lira olduğunu kaydetti.

Kutlu, ayrıca projenin önünde bir otobüs durağı olduğunu da belirtti. Bölgeye çok fazla talebin olması nedeniyle projenin karşısındaki arsayı da 75 milyon dolara satın aldıklarını ifade eden Kutlu, “Orada ise 1200 daire ve 50 bin metrekaresi olan bir proje yapacağız. Lens’in ikinci etabı olan bu projeyi ise ocak ayında satışa çıkaracağız” dedi.

Böylece bölgeye toplam 2500 konut, 80 bin metrekare çarşı yapacaklarını kaydeden Mert- Kutlu, çarşıda kiralamalara başladıklarını söyledi. Lens İstanbul’un ilk etabında ağırlıkla 1+1 dairelere yer verdiklerini ifade eden Mert Kutlu, “İkinci etapta ise oturumcuya yönelik dairelere ağırlık vereceğiz. Bu etapta 1+1’leri sadece bir blokta tutacağız” diye konuştu.

"Gurbetçiye ve Anadolu'ya satıyoruz"

Teknokent ve havalimanına yakın oldukları için hostes ve mühendislere çok fazla satış yaptıklarını aktaran Mert Kutlu, havalimanına verdikleri ilan sayesinde gurbetçilere ve Anadolu’ya çok fazla satış yaptıklarını belirtti. Euronun yükselmesinin de gubetçiler için avantaj yarattığını kaydeden Kutlu, “80 bin euroya Almanya’dan daire alamazken, Türkiye’den güzel bir daire alabiliyorlar” dedi. Küçükyalı’da 250 daireli Rota Aydınoğlu adıyla yaptıkları bir başka projeleri olduğunu belirten Kutlu şöyle konuştu: “Burada 219 bin TL’ye daire satıyoruz. Küçük dairelerin yer aldığı bu projede fiyatlar uygun olunca bu projede dehızlı satış yapıyoruz.Her gün iki üç daire satıyoruz.” 1 milyonun üzerinde dairelerde ise satışın çok az olduğunu aktaran Kutlu, şirket olarak hedefl erinin 750 bin TL altında daireler yapmak olduğunu söyledi.

"Basın Ekspres'e göre avantajlı"

Havalimanına çok yakın olduğu için Kurtköy’ü tercih ettiklerini aktaran Kutlu, “Basın Ekspres’e göre bölgemiz daha avantajlı. Çünkü burada fiyatlar henüz doygunluğa ulaşmadı. 327 bin liraya 1+1 daire satabiliyoruz. 492 bin TL’ye ise 2+1 daire satıyoruz. Fiyatlar böyle olunca peynir ekmek gibi satabiliyoruz” açıklamasını yaptı. Kurtköy Yenişehir bölgesinde Osmanlı Bulvarı hattında, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın hemen karşısında, metro durağının tam üzerinde yer alan geniş peyzajıyla dikkat çeken Lens İstanbul’da, yürüyüş parkuru, kreş, hobi bahçesi, sauna, 3 katlı kapalı otopark, SPA ve fitness salonu gibi spor ve sosyal yaşam alanları da yer alıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dublekslerin yer aldığı Lens İstanbul’da aynı zamanda yüzde 5 peşinat, 72 ay vade farksız ödeme planı da sunuluyor.

KAYNAK: Dünya434 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Aydınoğlu Grup, Renium Yapı, Egal İnşaat, Mah İnşaat, Lens Yapı, Kurtköy, Mert Kutlu,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Pilotluğu bırakıp havalimanında müteahhit oldu


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Podium, SermayePiyasasıKurulu, Barack Obama , KREDİ, Platino , RONA YIRCALI

DEİK, Dragos Konutları, danıştay, Mühür, Fırat Mühendislik, Türk Ekonomi Bankası, ANGT, XPS ısı yalıtım, Selda Başbuğoğlu / İMSAD Genel Koordinatörü, Philips, conlift, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, NazımYavuz, Multi Development Türkiye, Harem Koltuk, “Burdur Gölü’nü Kurtarma Projesi”, Prof. Dr. Gülsün Sağlamer, Milano Tasarım Haftası, Push, Kış Renkleri , Artema Nest Trendy serisi, Papaya&Timo, Swissôtel Hotels & Resorts , Danoline, Güney Kazakistan,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.