SHERPA, Londra ofisiyle Avrupa’ya açılıyor! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
SHERPA, Londra ofisiyle Avrupa’ya açılıyor!
05 Ocak 2018, Cuma 14:09:52
SHERPA, Londra ofisiyle Avrupa’ya açılıyor!
Türkiye’nin öncü UX tasarım ofislerinden SHERPA, İstanbul’dan sonra ikinci ofisini, dijital ürün ve servisler için deneyim tasarımı profesyonellerinin en geniş oyun alanına sahip oldukları Londra WeWork Mansion House’da açtı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Müşteri deneyimi odaklı bir anlayışla, ideal insan-cihaz etkileşimi için dijital ara birimler tasarlayan SHERPA, dijital deneyim tasarımının arenası Avrupa’da sağlam adımlar atarak etki alanını genişletti. SHERPA, 2015 yılından bu yana Finlandiya, İngiltere ve Almanya odaklı gerçekleştirdiği global iş ortaklıkları sonrasında büyük bir adım daha atarak Avrupa’da ilk ofisini Londra Wework Mansion House’de kurdu.

Londra sonrasında Almanya, Hollanda, Fransa ve BAE başta olmak üzere, UX tasarım ofislerini EMEA bölgesindeki en önemli başkentlere yaymayı hedefleyen SHERPA Başkanı Yakup Bayrak, Türkiye’de uzun yıllardır e-ticaretten perakendeye, beyaz eşyadan telekom ve finans sektörlerine kadar birçok şirket için rekabet ve karlılık avantajı sağladıklarını, şimdi de yüksek standartlardaki yeteneklerini Avrupa pazarına sunmaya başladıklarını belirterek şunları söyledi; “Bizim gibi akılcı iş modelleri kuran ve çalıştırmayı başaran tasarım ofislerinin bir sonraki hedeflerinin ‘etki alanlarını genişletmeye’ odaklanmak olduğuna inanarak, 1 yılı aşkın süren bir ön çalışmanın ardından bu ay Londra ofisimizi açtık. Hedefimiz Avrupa ofislerimizin sayısını her yıl artırmak ve Türkiye’den, önce Avrupa’ya sonra da tüm EMEA bölgesine tasarım çözümleri ihraç ederek ülkemizi, önceden tasarım ihracıyla etiketlenmemiş yurt dışı pazarlarında da gururlandırmaktır.

2018’de, bazı bağımsız Türk tasarım stüdyolarının, kendi iş modelleri üzerinde güncellemelere gitmelerinin yanı sıra, salt danışmanlık veya eğitim hizmetleriyle hareket etmeyi bırakarak birleşmelerle güçlenme ve dış pazarlara açılma yollarını arayacaklarını işaret eden sinyalleri görmek bizi sevindiriyor. Bizler bu anlamda diğer Türk tasarım ofisleri için de yolu açan ve cesaretlendiren birer öncü olmak istedik.

2019 yılında tozu dumana katacak üçlü seçim parkurunun öncesinde beklenen iç ekonomideki sıkışma riski, özellikle orta Avrupa’da kolay penetre edilebilir pazar dinamikleri ve gelişmiş ekonomilere nazaran halen avantaj sağlayan insan kaynağı maliyetleri, Türkiye’de tasarım ofislerinin evrimlerinde başrolü oynayacak değişim katalizörleri olacaktır. Avrupa pazarının bizim gibi global yeteneklere sahip Türk UX tasarım ofisleri için önümüzdeki yıllarda daha da büyük fırsatlara sahip olacağına inanıyoruz.”

SHERPA, Londra’da da kendi geliştirdiği “DaaS” abonelik modeli ile hizmet verecek. SHERPA, global müşterilerine, kendi geliştirdiği DaaS (Design as a Service) abonelik modeli ile dijital ürün ve servislere değer katmayı hedefleyecek kullanıcı davranış analizleri, kullanıcı deneyimi tasarımı ve optimizasyon hizmetleri sunacak. Ayrıca, dijital dönüşüm adımlarını başlatmış telekom, finans ve perakende sektöründeki firmalar başta olmak üzere, henüz pazara giriş yapmış e-girişimleri de içerisinde bulunduran geniş bir müşteri grubuna veriye dayalı analitik kararlar alma, design thinking (tasarım odaklı düşünme) yaklaşımıyla müşterilerini daha yakından tanıma ve hızlı dönüşüm hedefleyen aksiyonları alabilme alanlarında fayda sağlayacak. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 517 kez okunmuştur.


ETİKETLER : SHERPA, Londra, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

SHERPA, Londra ofisiyle Avrupa’ya açılıyor!


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Dap Vadisi, Eyüp Sultan Türbesi, Toyo Çelik, Yingli, CFOİMKB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Yılmaz, “Ev Atölyesi”, Avrupa Sınır Ötesi, BoschESM Academy (Executive Sales and Marketing) , vernik, Mehmet Ceylan, Edra, ÜmitKazak, Aqua-Therm Moskova 2012 , LEED Gold sertifikalı, D, RINO, Architecture, KoordinatÇayyolu, Zigbee, ÇATES , Deka, YuMi, Burak Nergiz , Avrasya Kapı Pencere ve Cam Fuarı, CCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı , GüranGökyay , Renxmatik, belediye meclisi, Ev Mobilyaları, UluslararasıAsansörİstanbul2017,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.