Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler
08 Ocak 2018, Pazartesi 09:57:26
Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler
Binalarda yaşam konforu ve enerji yönetimi alanında çözüm sağlayan Hager I Berker, toplam inşaatıyla İstanbul’un en büyük karma projelerinden biri olan Vadi İstanbul Bulvar etabında enerji verimliliği çalışmalarından aydınlatma otomasyonuna, varlık sensörlerinden bütün fonksiyonların tek merkeze bağlı olmasına kadar ayrıcalıklı mühendislik çözümleri sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Akıllı bina otomasyonu ve anahtar & priz sistemleri sektörünün lider markası Alman menşeili Hager I Berker, İstanbul’un en büyük karma projelerinden biri olan Vadi İstanbul Bulvar Etap’ta üstün tasarım ödüllü ürünü B.IQ ile fark yaratıyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek havaray ile bağlanan ayrıcalıklı projede, ortak alanlardan AVM’ye, otoparklardan dış cephelere kadar tüm alanlar otomasyon teknolojisi ile donatılıyor. 

Vadi İstanbul Bulvar etapı, Ofis blokları, kapalı otopark alanları ve AVM’si ile büyük çaplı ve kapsamlı bir proje olarak dikkat çekiyor. Hager I Berker’in üst entegrasyon deneyimi ve mühendislik altyapısıyla tüm alanlar, tek bir merkez üzerinden izlenip müdahale edilebiliyor. 

Tüm alanlarda enerji verimliliği ve maksimum fonksiyonellik 

Ofis bloklarında her katta ortak alanlarda gün ışığı ölçebilen varlık sensörleri, pano modülleri, Dali Gateway, 16/20 kanal pano modülleri birbirleri arasında bağlantılı hale getirilip, line coupler ve ip router’lar vasıtası ile ana omurga oluşturulmuştur. Hager zaman saatleri sayesinde, otomasyon sistemi her gün veya hafta içi / hafta sonu ayrımı yapacak şekilde dış ve iç aydınlatmalarını saat ayarına göre yapmaktadır. Blok koridor aydınlatmalarında kullanılan sensörler sayesinde ölü nokta kalmadan, asansörden çıkan bir kişinin gideceği yöndeki koridorlar homojen bir şekilde %10 lüx değerinden %70 seviyesine otomatik olarak çıkarılmaktadır. Kullanılmayan diğer koridorların %10 seviyesinde sabit kalması, 11 blok x 20 kat olarak düşünüldüğünde çok ciddi bir enerji verimliliği sağlamaktadır. 

Projenin 4 katlı kapalı otopark otomasyonunda, Steinel otopark sensörleri ile (870 adet) araç hareketliliği olmadığı alanlarda ambiyans ışıkları %10 seviyesinde kalırken, herhangi bir koridorda araç hareketliliği olması durumunda, aydınlatma senaryoları aktif hale gelerek aracın gideceği yöndeki koridorlar %80 seviyesine kadar çıkarılmaktadır. 2000 m2’lik bir alanda konumlanan otopark otomasyonu ile yine ciddi bir enerji verimliliği ile birlikte araç rota yönlendirmesi gerçekleştirilmiştir. 

AVM içerisinde ortak alan aydınlatmaları, yönetim ofisleri ve WC alanları aydınlatma otomasyon kontrolüne dahil edilmiştir. Hager otomasyon pano modülleri, varlık sensörleri ve B.IQ otomasyon anahtarları ile kontroller sağlanmaktadır. Varlık sensörleri, AVM’nin cam tavan olmasından dolayı dışarıdaki lüx derecesi ile içerideki lüx derecesini ölçüp hangi alanlardaki aydınlatmaların hangi seviyede yanması gerektiğinin bilgisini vermektedir. Yönetim ofisleri içerisinde, aydınlatmanın yanı sıra, iklimlendirme ve perde & panjur kontrolleri de gerçekleştirilmiştir. Tüm fonksiyonlar B.IQ antrasit ve K.1 antrasit prizlerle kontrol altına alınmıştır. 

Dış cephe ve çevre aydınlatmalarında, otomasyon kontrolü yine saatler sayesinde günlerin hangi saatinde aydınlatmaların açılması gerektiğinin bilgisini otomatik olarak almaktadır. AVM gibi dış aydınlatması göz önünde olan bu tip projelerde, kişiye bağlı olmayan otomasyon sistemleri oldukça fayda sağlamaktadır.

Vadi İstanbul Bulvar etabında üstün tasarım ödüllü B.IQ teknolojisi

Projede üstün tasarım ödüllü B.IQ ürünü ile otomasyon sağlanırken, K.1 prizler de şıklığı tamamlıyor. Hager I Berker’in tasarım ödüllü ürünü B.IQ, tek anahtar üzerinden iklimlendirme, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolünün yanı sıra dört farklı materyalden üretilebilen kusursuz tasarımıyla mekanlarda güçlü duruş sergiliyor. B.IQ anahtarın buton kısmından aydınlatma senaryoları ve dim fonksiyonları yerine getirilebiliyor, buton kısımları aktif olduğunda anahtarların yan kısımlarında bulunan durum led’lerinden aydınlatmaların açık olup olmadığı da izlenebiliyor.   

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


453 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Vadi İstanbul Bulvar, Berker, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Vadi İstanbul Bulvar etabında Hager I Berker’den entegre çözümler


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Fuzul Grup, Novella, Gazipaşa Havalimanı, İşçi sağlığı, Şehir Planlamacısı Faruk Göksu , Halkalı, Tekfen Emlak Geliştirme, Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı, İbrahim Tuza, IFSEC, TabanlıoğluMimarlık, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Bilfa, Astellas, Özgürlük Adası, Kırıkkale, YÜKSEK OKULU , Marka Projeler, Arbor, MODDgroup, İSO500, Geopanel , İstanbul Proje Koordinasyon Birimi , Nazım KURT, Ferhan Yılmaz, Angel Serisi, keleş, İzmir Hatıra Ormanı, Kleemann Asansör, 
BozüyükDevletHastanesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.