ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar
08 Ocak 2018, Pazartesi 11:43:09
ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar
Dünyanın gerçek anlamda insan işbirliği temelli çift kollu ilk endüstri robotu YuMi® başarısından sonra ABB, sektöründe öncü kabiliyetleri çok daha küçük ayak iziyle birleştiren tek kollu işbirliği temelli robotunu tanıtıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

ABB, tek kollu olarak geliştirdiği en yeni insan işbirliği temelli robotunun tanıtımını, Tokyo 2017 Uluslararası Robotik Sergisi'nde (iREX) yaptı. Adından da anlaşıldığı gibi işbirliği robotları üretkenliği arttırmak ve müşteri eksenli üretime geçişi desteklemek için imalat ortamında insanlarla birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Robotun lansmanı resmi olarak 2018'de yapılacak.

Yeni robot, 2015'de küçük parça montajı için çıkarılan YuMi gibi 500 gram yük kapasitesine sahip ve kompakt yapısı ile mevcut montaj hatlarına kolayca entegre edilerek üretkenliği arttırıyor. Yeni robot ayrıca yönlendirerek öğretme modu özelliğiyle operatörler için özel bir eğitim gerekmeden programlanabiliyor.

ABB Robotik ve Hareket Bölümü Başkanı Sami Atiya; “YuMi beklentilerin üzerinde başarı gösterdi; ilk olarak küçük parça montajı için tasarlanmıştı, ama daha sonra, çeşitli işler yapabilme kabiliyetine ulaştı: örneğin sushi yapabiliyor, Rubik Kübünü çözebiliyor, hediye paketi yapabiliyor, hatta orkestra yönetebiliyor. YuMi'nin bu başarısından sonra, özellikle müşterilerin talebi yönünde geliştirilen yeni tek kollu robotumuzun da aynı başarıyı yakalayacağını kesinlikle umuyoruz” diye belirtiyor.

“İşbirliği temelli robot portföyümüzü daha da geliştiriyoruz” diyen, ABB Robotik Direktörü Per Vegard Nerseth; “En yeni robotumuz ‘geleceğin fabrikası’ için beklenen robottur ve müşteri eksenli üretim çağında müşterilerimize büyüyerek gelişme imkanı sunacaktır. Robotun ABB Ability™ dijital çözümleriyle birleştirilmesi, müşterilerimize fabrikalarının verimlilik ve güvenilirliğini üst seviyeye taşıma imkanı sağlayacaktır” dedi.

ABB iREX 2017'de 29 Kasım - 2 Aralık tarihlerinde, East Hall, Booth IR3-56'da yer aldı..

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), elektrifikasyon ürünleri, robotik ve hareket, endüstriyel otomasyon ve güç şebekeleri alanlarında kamu hizmetleri, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine global çapta hizmet veren öncü bir teknoloji lideridir. 125 yılı aşan inovasyon tarihine sahip olan ABB, bugün endüstriyel dijitalleşmenin geleceğini yazıyor ve Enerji ve Dördüncü Endüstri Devrimini harekete geçiriyor. ABB, yaklaşık 136,000 çalışanı ile 100'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


365 kez okunmuştur.


ETİKETLER : YuMi, ABB, Sami Atiya,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

ABB, YuMi ailesinin en yeni üyesini sunar


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Hotel Viento, FeyzullahYetkin, ÖmerSaylık, Elma Şekeri, Televizyon Kulesi, Coolflex, TSMD, Finansbank 2014, Abdelmalek Sellal Cezayir, Dekton, FordMustang, Unitherm Sistem Box, Air Rail Türkiye , G Marin managed by Diva, SEÇ Turizm, katar, Akşan Prokar Gayrimekul Yatırım A.Ş, Mehmet Güreli , ASLANPlastikİhtisasOSB, Topkapı, Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısı, Turgut Erkeskin, Finanskent, WWF Dünya Saati k, Mesut Toprak, Emin Üstün, GaysanMobilya, Gökhan Arslan, Pera Gayrimenkul, İstanbulSabihaGökçe Havalimanı ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.