Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi
09 Ocak 2018, SALI 10:14:07
Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi
Birleşmeyle Ege Profil 1 milyar TL’nin üzerinde ciro hedefliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

PVC profil sektörünün 37 yıllık öncüsü Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştiriyor. Birleşme sayesinde halka açık pay oranlarını artıran ve yurtiçi yatırımlarını tamamlayan Ege Profil, 1 milyar TL’nin üzerinde ciro hedefliyor. Finans dünyasındaki birleşme haberlerine bir yenisi Ege Profil’den geldi. Ege Profil, 2000 yılında dünyanın en büyük PVC profil üreticisi Deceuninck Grubu’nun ana hissedar olmasından aldığı güçle, Enka Grubu’ndan Pimaş’ı bünyesine katarak daha da güçleniyor. 2004’te de sektörün önemli bir oyuncusu Winsa’yı devralan Ege Profil, sektörün tarihini oluşturan markaları, dünya standartlarında üretim tesisleri, çeşitli ülkelerde tesis kurabilen profesyonel kadroları ile hedeflerine istikrarlı şekilde ilerliyor. Birleşme sayesinde halka açık pay oranlarını artıran ve yurtiçi yatırımlarını tamamlayan, borsada işlem gören payların likiditesini yükselterek küçük yatırımcılara kazanım sağlayacak olan Ege Profil, 1 milyar TL’nin üzerinde ciro hedefliyor.

“Birleşme sayesinde üretim kapasitemiz artacak”

Üretim kapasitesi,  bin 200’e ulaşan istihdam yapısı, teknolojik üstünlük ve müşteri memnuniyetinde fark yaratan kimliğiyle öne çıkan Ege Profil’in bu birleşmeyle edineceği kazanımlara değinen Ege Profil Genel Müdürü Ergün Çiçekçi, “Kocaeli’nde 100, İzmir’de 130 dönüm arazi üzerine kurulu, Avrupa’nın tek çatı altında bulunan PVC profil tesisimizdeki 120 bin ton üretim kapasitemizle yeni pazarlar için hedeflediğimiz ihracat potansiyeli ve iç piyasada oluşacak talep artışını karşılayabilecek gerekli alt yapıya sahibiz. Bu altyapıyla, üretim kapasitemizi daha da artıracak olan Pimaş ile Ağustos 2017’de birleşme kararı aldık. 25 Aralık 2017’de de birleşmeyi tamamladık” dedi.

“Küresel entegrasyonumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz”

Çiçekçi, “İSO üretim sıralamasında 2016’da 192’inci sıra ile yakaladığımız çıkışı, yaygın ve güçlü bayi ağımız, tasarım ve teknolojik üstünlüğümüzü ortaya koyduğumuz Ar-Ge merkezimiz, iyi yetişmiş profesyonel kadromuz, yurt içi ve yurt dışı yatırımlarımızla daha üst seviyelere çıkaracağız. Bu birleşmeyle, iç pazar hakimiyetimizi artırırken, yurt dışı piyasalarda da Şili, Hindistan, Brezilya yatırımlarımız ve Deceuninck Grubun sermayedarı olduğu Kolombiya’da kurduğumuz yeni fabrikamızla varlığımızı güçlendirerek küresel entegrasyonumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


510 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ege Profil, Pimaş, Deceuninck Grubu,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Selin Yapı, renksel dönüşüm, Ludovic Subran, Bosch New Product Showcase , Apsis Teknolojik Tesisat Sis. Ltd. Şti. , SLV 901, Cengiz İnşaat, Anadolu mermeri, “Diamante”, Doç. Dr. Etem Karakaya, Çevreye Saygı, System Infinit koleksiyonu, güneş tarlaları, Simon G. Shaya, İSO Çevre Dostu Ürün Ödülü, Bonuspan, Lutfi Arıboğan , Apostolos Kalyvas, Onur Tekinturhan, Ulu Camii, Mehmet Akif Tulukcu, bay-bayan fitness center, atık, Lidyaflats, Balance Serisi, Wood, OCS, TempleHouse, Çeşme Otoyolu, YeşimSaraç,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.