Gayrimenkulde, küresel piyasalara açılma zamanı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
Gayrimenkulde, küresel piyasalara açılma zamanı
09 Ocak 2018, SALI 16:08:12
Gayrimenkulde, küresel piyasalara açılma zamanı
Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmaları İstanbul’da gerçekleştirilen İnşaat ve Konut Konferansı’nda buluştu. Konferansta “Türk Proje Geliştiricilerinin Yurt dışı Yatırımları” konulu bir konuşma yapan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, “Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden biri olan muazzam güçlü sektörümüzün verdiği güçle şirketlerimizi uluslararası piyasalara açmalı, küresel bir vizyonla projeler geliştirmeliyiz” dedi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, İnşaat ve Konut Konferansı’nda gerçekleştirdiği konuşmada Türk proje geliştiricilerinin yurt dışı yatırımlarını ele alan bir konuşma yaptı. Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası piyasalara açılacak bilgi birikime kavuştuğunu belirten Tuğsuz, "Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden sektörümüzün verdiği güçle, şirketlerimizi uluslararası piyasalara açmak ve küresel bir vizyonla projeler geliştirmek Cathay Group olarak temel hedeflerimiz arasında yer alıyor. Küresel tecrübelerden öğreneceğimiz çok şey var. Uluslararası yatırımcılar ve fonlarla ilişkilerimizi geliştirme fikri bizi şirketimiz ve ülkemiz adına heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu. 

İstanbul gayrimenkul piyasası canlılığını koruyor 

İstanbul’un Londra, Paris, Berlin, New York ya da Şangay gibi yatırım için dünyanın en cazip kentlerinden biri olduğuna dikkat çeken Tuğsuz, “İstanbul’da gayrimenkul piyasasının bir hayli canlı olduğunu görüyoruz. Yabancıya satışları teşvik eden düzenlemeler de bu canlılığa katkı sağlıyor” dedi. 

İstanbul’da dünya ortalamasının üzerinde getiri var

Tuğsuz şunları ekledi; “Bildiğiniz gibi 2017'de yabancı yatırımcıların konut ya da işyeri alımlarında KDV kaldırıldı. Ayrıca 1 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yapan yabancılara Türk vatandaşlığı hakkı tanındı. Bu gelişmelerle hareketlenen gayrimenkul sektöründe gurbetçi vatandaşlarımızın KDV’den muaf tutulmaları da çok isabetli oldu. Kısacası, gayrimenkul sektörü gelişimini hız kesmeden sürdürüyor. Çünkü Türkiye’ye yatırım yapan yabancılar yatırımlarında dünya ortalamasının üzerinde getiri sağlayabiliyor.”     

150 milyon dolarlık yatırım getirdik

2010’dan bu yana yaklaşık 150 milyon dolar civarında yabancı sermayeyi Türkiye’ye getirdiklerini hatırlatan Tuğsuz, “Yurt dışı yatırımcıları projelerimize ortak ederek Türkiye’ye döviz getiriyoruz. Bu avantajlarla ülkemize ciddi bir döviz girişi sağlamanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 

Yurt dışında gayrimenkul geliştireceğiz 

Gelecekte faaliyetleri Türkiye ile sınırlamayacaklarını aktaran Tuğsuz, “Bir fiziki sınırın içinde kalamayacak kadar tecrübe ve entelektüel sermaye biriktirmiş durumdayız. Yurt dışında da gayrimenkul geliştireceğiz. Üzerinde çalıştığımız birkaç projemiz var ve bu projelerde alışılagelmiş standartları aşmak, normları biraz zorlamak istiyoruz. Çünkü Cathay Group olarak değişimi öngörmenin en iyi yolunun onu yaratmak olduğuna inanıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Londra’da proje geliştiriyoruz

Tuğsuz şöyle devam etti, “Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Londra’da Cathay International Investment adı altında bir şirket kurduk. Bu şirket için uzun zamandır İngiltere’deki yatırımcı ve geliştirici grouplarla proje bazında görüşmeler yapıyoruz. Hedefimiz 2018 yılında Londra'da 2 projeye başlamak.”

Münih ve Frankfurt’la da ilgileniyoruz  

“Yatırım odağımızın diğer tarafında ise inşaat sektörünün her yıl düzenli olarak büyüdüğü Almanya var” diyen Tuğsuz,  şu bilgileri verdi; “Almanya’nın yükselen iki yıldızı Münih ve Frankfurt ile yakından ilgileniyoruz.  Avrupa deyince pek çok firmanın gözü korkabilir ama aslında orada proje yaparken şöyle bir avantaj söz konusu: Avrupa’da oturmuş bir yapı var. Her şeyi 'outsource' edebiliyorsunuz. Bütün sistemi buradaki gibi kendiniz kurmanız gerekmiyor. Her şeyin bir bedeli, her konuda profesyonel bir şirket var. Projenin büyüklüğüne göre anlaşmalar yaparak ilerleyebiliyorsunuz.” 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 459 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Cathay Group, Mahmut Alper Tuğsuz, Bosch,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Gayrimenkulde, küresel piyasalara açılma zamanı


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Avi Alkaş, IDISTANBUL , Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, EceVahapoğlu, KocaeliŞehirHastanesi, Dolar, Wyndham Kalamış, BizCevahir, X-Line Serisi, BOOST, Ofisim, Nef Merter, EpsilonNDTEndüstriyelKontrolSistemleri , TwinstarYakacık, Erol Yarar, 18Mart, Trabzon Limanı, MediaCat Felis Ödülleri, Kuveyt Emiri, A Plus Gayrimenkul, Çatalağzı, Core&Shell, MEA, HydroFresh Çekmecesi, Sebahattin GÜREL, uga Drenaj Sİstemler, ISO 50001 Belgesi, Muharrem Balat, LyondelBasell, PAGEV Kongresi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.