Ferko Signature’un iç mimarisinde Autoban imzası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Ferko Signature’un iç mimarisinde Autoban imzası
15 Ocak 2018, Pazartesi 10:15:44
Ferko Signature’un iç mimarisinde Autoban imzası
Ferko'nun, son teknoloji ile donatılmış ofis katları bir iş merkezinden fazlasını sunan projesi Ferko Signature'ın iç mimarisi, her projesinde ayrı bir hikaye yaratan Autoban tarafından gerçekleştirildi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği projeleriyle sektöre farklı ve estetik bir dokunuş getiren Ferko, Levent’te hayata geçirdiği, ileri teknoloji ve çevre dostu sistemlerle donatılan Ferko Signature’da lüks kavramını her detayıyla iş dünyasıyla buluşturuyor. Dünyaca ünlü mimar Sir Norman Foster tarafından tasarlanan Ferko Signature’ın iç mimarisi ise ele aldıkları her projeyi bir hikaye anlatmak üzere kurgulayan Autoban tarafından gerçekleştirildi.

Zamansız, lüks ve sıcak mekanlar

Mimarisinde otel konseptinden yola çıkılan mekanda hem fonksiyonlarıyla hem de iç mimarisiyle sıcak ve zamansız mekânlar kurgulandı. Binadan içeri girdiğinizde şık bir otele girmiş gibi hissettiren mekanın iç tasarımında değer verme, değerli olma, değerli hissettirme kavramlarına odaklanan Autoban, binanın giriş alanında sıcak, sarmalayan bir karşılama etkisi verebilmek için cam ve çelik kullandı.

İç mimaride her zaman bir sistem yaratmak istediklerini söyleyen Autoban’ın kurucuları Seyhan Özdemir Sarper ve Sefer Çağlar, “Bu sistem binanın kendisinden geliyor. Yuvarlatılmış bir dikdörtgen forma sahip olan binanın köşelerini başlangıç noktası olarak aldık. Autoban’ın “her zaman boşluğu deneyimle tasarlıyoruz” mottosunu ortak alanlarda katmanlar üzerine kurduk. Burada da çok özgün detaylar var. Tasarımda ‘zamansız’ olduklarına inandığımız doğal malzemeleri tercih ettik. Blok mermerler kesildi, metalle birleştirildi. Araya ahşap katmanlar koyuldu.” sözleriyle mekanın hacmini izleyiciye aktaran etkileyici bir atmosferin oluşmasını nasıl sağladıklarını özetliyor.

Sanata özel bir mekan

Yaptığı işleri her zaman ‘Yapı sanatı’ mottosuyla tanımlayan Ferko’nun sanata olan özel ilgisini de dikkate alan Autoban, sanata olan bu tutku ve değerli bağı yansıtmak amacıyla, lobiye de sanatçı Refik Anadol’un Ferko Signature’a özel tasarladığı ve Türkiye’nin ilk veri resmi olma özelliğini taşıyan Wind of Istanbul’u yerleştirdi. Bütün projelerinde sanatsal bir yaklaşımı merkezine alan Ferko, aynı zamanda Signature binasının girişinde ünlü İngiliz sanatçı Tony Cragg’in Türkiye’deki en büyük boyuttaki heykeline de ev sahipliği yapıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 5700 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ferko Signature, Autoban,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ferko Signature’un iç mimarisinde Autoban imzası


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
OrhanGorbon, Generali Sigorta, Çukurova Gayrimenkul, Ulaşım, Mobil Bankacılık, Prof. Dr. Mustafa Öztürk , SKALITE, Silvanus Dikey Bahçeler, TokatTeknoparkAŞ, İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi, Lisanssız Elektrik Üretim Derneği ( Lİ-DER ), Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, Resolution+ teknolojisi, Electra Eviye Bataryası, Çandarlı Limanı, Adanuspark, Güzelbahçe, Royal Center, Antplato, JW Marriott Ankara, Efes serisi, Y.Mimar Umut, ntalya Kervansaray Otel, Eyüp Sultan Bulvarı, Mortgage Uzmanı Garanti, Kalekim, IRP Türkiye, The Marmara Meeting Center, Autumn, Kars Havalimanı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.