Bahçeşehir Koleji’nden Kars’a 20 Milyonluk Eğitim Yatırımı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Bahçeşehir Koleji’nden Kars’a 20 Milyonluk Eğitim Yatırımı
16 Ocak 2018, SALI 08:24:55
Bahçeşehir Koleji’nden Kars’a 20 Milyonluk Eğitim Yatırımı
Yarım asrı aşan deneyimli yönetim kadrosuyla Türk eğitim sektörünün öncüsü olan Bahçeşehir Koleji’nin kaliteli eğitimi daha fazla çocuğa ulaştırma misyonuyla ülke genelindeki yeni yatırımları hızla devam ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yarım asrı aşan deneyimli yönetim kadrosuyla Türk eğitim sektörünün öncüsü olan Bahçeşehir Koleji’nin kaliteli eğitimi daha fazla çocuğa ulaştırma misyonuyla ülke genelindeki yeni yatırımları hızla devam ediyor. Doğu bölgesinde 13’ten fazla kampüsü bulunan Bahçeşehir Koleji 20 milyon TL’lik yeni yatırımıyla Kars’ın ilk zincir özel okulunu açacak. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi’den oluşacak yeni kampüste 900 öğrencinin eğitim görmesi bekleniyor. Türkiye’nin 48 ilinde 101 kampüsü bulunan Bahçeşehir Koleji, 2018–2019 eğitim-öğretim yılında Kars Kampüsünü açmaya hazırlanıyor. 


STEM başta olmak üzere yenilikçi eğitim modelleriyle ve geleceğe odaklı anlayışıyla eğitim veren Bahçeşehir Koleji eğitim yatırımlarına devam ediyor. “Nitelikli eğitimi daha çok çocuğa ulaştırmak” ilkesiyle 2018–2019 eğitim öğretim yılında da Türkiye genelinde kampüsler açmaya hazırlanan Bahçeşehir Koleji, Kars’ta açacağı tam donanımlı yeni kampüsünün tanıtım lansmanını gerçekleştirdi. 


Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsünün lansmanına Kars Valisi Rahmi Doğan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, BUEK Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Bahçeşehir Koleji Kars Kampüsü Kurucu Temsilcisi Ekrem Demir başta olmak üzere daire ve kurum amirleri ile yüzlerce Karslı katıldı.


“Umarım bizden sonra Kars’a eğitim anlamında yatırım yapılır”

Programda konuşan BUEK Başkanı Enver Yücel,“ ‘Kars, markaların şehri olsun’ diyen Vali Bey, iyi bir eğitim kurumunun Kars’ta bulunması gerektiğini ileterek bizlere öneride bulundular. Dilerim bizden sonra diğer eğitim kurumları da Kars’a gelerek kampüsler açar. Kars’ın eğitim öğretim anlamında Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olmasını arzu ediyorum. Elbette yapılan yatırımın niteliği de son derece önemli. Kars Kampüsümüzü açacağımız bölgeyi gezip gördüm; kampüsümüz için şehrin en güzel yerlerinden birini seçen yatırımcı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. 20 milyonluk eğitim yatırımının başta Kars’a ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diler, bölge çocuklarının vatanımıza hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini temenni ederim.” dedi. 

“Karslı Öğrenciler Dünya İle Yarışıyor” 

Tanıtım toplantısında söz alan Kars Valisi Rahmi Doğan ise Bahçeşehir Koleji’nin Kars’ta yaptığı yatırımın önemine değinerek sözlerine şöyle devam etti: “Kars’ın bu eğitim yatırımına ihtiyacı vardı çünkü geçmişe baktığımızda Kars’ın eğitim konusunda ciddi başarılara imza atmış bir şehir olduğunu görüyoruz. Müfredat başta olmak üzere eğitim konusunda bir takım eksiklikler olduğu aşikar ve bunları gidermek zorundayız. Her zaman söylüyorum; Kars’ın çocukları Ardahan’ın çocuklarıyla mücadele etmiyor. Kars’ın çocukları Madridli çocuklarla, Tokyolu çocuklarla, Washingtonlu çocuklarla mücadele etmek zorunda. Eğer Türkiye 21. yüzyılda, gelecekte var olmak istiyorsa çocuklarını iyi yetiştirmek zorunda.” 


KAYNAK: İnşaat&Yatırım8477 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Bahçeşehir Koleji, Kars,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Bahçeşehir Koleji’nden Kars’a 20 Milyonluk Eğitim Yatırımı


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Solidpass, Ali Germili, Emco, Marmomacc Fuar, CityscapeGlobal, Erenköy Abdulhalik, Kentleri Geleceği, kombi, Glacier White, Traçim, Resim İstanbul Orman, Mimaristudio, Luv, Vitra Sonsuzluk Çağı, Sea Pearl , Damla Kartalkanat, Güran Gökyay, Comcity, Yeşil Şehirler Zirvesi, Gül Proje Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Gül, Olgun Yapı, Bitez, Nepai, TEDAnkaraKoleji, KNX anahtar, İbrahim Yıldız, Messe Frankfurt Exhibition Fuar alanı, Balance Serisi, SPK, Nolte Express Mutfaklar,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.