Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası
16 Ocak 2018, SALI 14:11:28
Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası
İstanbul, Bulgurlu’da tasarlanan ve Avrupa Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında Studio Vertebra’ya iki ödül birden kazandıran “Novawood Ofis ve Showroom Binası”, etkinlik/organizasyon alanı, showroom ve ofis fonksiyonlarını bir arada barındıran esnek yapısıyla farklı ihtiyaçlara aynı anda cevap veriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kuruluşundan bu yana mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ‘çok disiplinli’ çalışmalar yürüten, Baş Mimar Gencer Yalçın, Y. Mimar Dilşad Öktem Aslaner, Y. Mimar Bahar Yücel ve İç Mimar Efe Kağan Hızar’ın ortaklığındaki İstanbul merkezli tasarım ofisi Studio Vertebra’nın, ahşap ve orman ürünleri alanında faaliyet gösteren Novawood markası için İstanbul, Bulgurlu’da tasarladığı 1.800 m² inşaat alanına sahip Novawood Ofis ve Showroom Binası, önündeki açıklığın etkinlik / organizasyon alanı gibi kullanılabileceği, showroomla birleşen bir ofis yapısı olarak, birçok gereksinime aynı anda cevap veren tasarımıyla dikkat çekiyor. Studio Vertebra, Novawood Ofis ve Showroom Binası ile 2016 yılında Londra’da gerçekleşen mimari ve gayrimenkul projelerinin yarıştığı 21 senelik geçmişe sahip “Avrupa Gayrimenkul Ödülleri” yarışmasında, “Yapı Mimarisi” ve “Mekan İç Mimarisi” kategorilerinde iki ödüle layık görülmüştü.

Yapının zemin katında ahşap ürünlerinin sergilendiği showroom alanı, diğer katlarda ise ofis birimleri yer alıyor. Yapılan merkez ofisle; giriş katta 138 farklı ahşap ve parke çeşitlerinin birebir numunelerinin sergilendiği platformlar oluşturulmuş. Böylelikle katalog ve bilgisayarlar üzerinden verilen ürün, teknik bilgiler; showroom konseptiyle girişimciler, müşteriler ve mimarlar için kendi tasarım süreçlerinin bir parçasının olduğu etkileşimli bir alışverişe dönüştürülmüş. Novawood Ofis ve Showroom Binası, İstanbul Çamlıca’da bulunan mevcut bir yapının güçlendirilmesi ve dönüştürülmesi fikri ile tasarlanmış. Proje için tasarlanan alternatif kurgu, formsal ve bütçesel anlamda serbest kararlar içeriyor. Yapının taşıyıcı sistemleri güçlendirilerek ve merdiven kovası arka cepheye doğru kaydırılarak iç mekanda daha verimli alanlar kurgulanmış. Zeminde oluşturulan yırtık ile hem bodrum kata ikincil bir giriş sağlanmış, hem de doğal ışık ile beslenen iç bahçe oluşturulmuş. Bu alanlarda da kullanılan malzemeler doğallıkları ile yapıya sıcaklık katmış.

Dengeli alan çözümlerine sahip ofis birimlerinde, proje genelinde kullanılan toprak tonlarının da etkisiyle sıcak ve ciddi mekanlar elde edilmiş. Ahşap sevenler için 250 m2 alanda tasarlanan showroom biriminde ise geniş yelpazede ahşap ürünleri sergileniyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 5261 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Studio Vertebra, Novawood Ofis ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Studio Vertebra’dan Çok Fonksiyonlu ve Ödüllü Tasarım: Novawood Ofis ve Showroom Binası


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Grundig GTN 48271 GC Kurutucu, Emre Erkin, MuratUluğ, 'Haydarpaşa Garı" , 216 Rezidans, Deco Extra Kataloğu, Burhan Karahan, Yasin Kartoğlu, buderus, MIPIM 2013 Fuarı, Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Avni Akvardar, Köyceğiz, The Society of the Plastics Institute, R Touch, Yılmaz Arslan, Hikmet Barutçugil, Reysaş GYO, Orhan Korkusuz, deneme, İçmeSuyu, AYD AVM Yatırımları Konferansı V, taşeron, İnşaat Ekonomisi Zirvesi, M.Tevfik Göksu, Nema Gayrımenkul, Hyundai Elevator Co. Ltd., Ünal Akpınar AŞ, Proje İptali, Selahattin Hakman,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.