Rockwell Automation'ın sunduğu bulut temelli sistem, makine verilerine erişim sağlıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Rockwell Automation'ın sunduğu bulut temelli sistem, makine verilerine erişim sağlıyor
07 Subat 2018, Carsamba 14:27:52
Rockwell Automation'ın sunduğu bulut temelli sistem, makine verilerine erişim sağlıyor
Makine Performans Analitiği OEM Uzmanlığını Üreticinin Dijital Ekosistemine Getiriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Rockwell Automation’ın sunduğu bulut temelli sistem, makine verilerine erişim sağlıyor. Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT) çoklu kaynaklardan gelen verileri yöneterek ve makine öğrenimi uygulamalarını kullanarak kurum genelinde verinin ulaşılabilirliğini artırdı. Fakat yeni Endüstriyel IoT enstrümanlarının makine performansını iyileştirme gücü bu verilere erişimi olan uzmanların bu makinelerin başında olmasına bağlı. Bu da çok fazla makine bilgisinin kullanılmaması anlamına geliyor. Endüstriyel üreticileri üretim ortamının dışındaki uzmanlıkla daha iyi bağlayabilmek için Rockwell Automation OEM’lere yönelik FactoryTalk Analytics for Machines bulutunu sunuyor. Bulut erişimli analitik bu verileri dünya genelindeki tüm makineleri kontrol edebilen dashboard raporları ile düzenli makine verisi olarak sunuyor.

Rockwell Automation ürün müdürü Todd Smith “OEM’lerin uzmanlığını üreticinin ekosisteminin içine taşıdığınızda akıllı makinelerin performansı artıyor ve kritik proses anomalileri hızla çözülebiliyor” dedi. Smith “Bulut temelli makine analitiği OEM’lere gerçek zamanlı ve tarihsel iç görülerle ekipmanlarının nasıl çalıştığını herhangi bir lokasyondan gözlemleyebilme olanağı sağlıyor. Böylece müşterilerinin arıza sürelerini azaltmak için işbirliği yapabiliyorlar” diye açıkladı. 

Cama Group’ın Endüstriyel IoT yetkinliklerine sahip bir ambalaj makinesi OEM ve son kullanıcının işbirliğinin artmasının nasıl değer kazandırdığına bir örnek. Makine hızlı ürün değişimini sağlayabilmek için bağımsız taşıma teknolojisi sunarken, FactoryTalk Analytics for Machines bulutu kritik temel performans göstergesi verilerini (KPI) buluta gönderir. Gerçek zamanlı performans iç görüleri Cama Group servis mühendislerine beş adet yönetimi kolay ekranda görüntü olarak aktarılır. 

Birincil ekranda OEM’lerin tüm müşteri noktalarında çalışmakta olan her makinesinin olduğu küresel bir harita yer alır. Bu ekranın yanında makine durum bilgisi ve güncel toplam ekipman verimliliği (OEE) performansına dair özel bilgi de yer alır. Basit bir arama özelliği bakım mühendislerine belirli son kullanıcıları, lokasyonu veya daha detaylı analizler için makine modellerini filtreleme imkanı sağlar. Makine seviyesinde OEM’ler de son üç aya ilişkin makinenin durumunu, en önemli olayları, üretim sayısını, döngü zamanını, özel proses değişkenlerini önceden konfigürasyonu yapılmış ekranlardaki dashboard ve alt detay ekranlarında erişir.  Sistem OEM’ler için minimal bir kurulum gerektirir ve dakikalar içinde tam işlevsel şekilde kullanımına başlanabilir. Abonelik ücreti temelli modeller OEM’lere maksimum esneklik ile düşük ve öngörülebilir maliyetler sağlar.  FactoryTalk Analytics for Machines bulutu, Rockwell Automation’ın giderek genişleyen data analitiği çözüm ekosisteminin sadece bir parçasıdır. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


375 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Rockwell Automation, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Rockwell Automation'ın sunduğu bulut temelli sistem, makine verilerine erişim sağlıyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
CengizKazazoğlu, Hüseyin Aksoy , Best Retail & Leisure Development, CenkAltun, DBS Bank, Atık Ara depolama tesisi, Emre Ertok, SONOAFS, Aydoğan Park Evleri, Marmomacc Fuarı, TherraPark, Hizmet Yönetim Merkezi, Keten Haliç, Fe Metal İnşaat, Muammer Güler, Turhan Turhangil, Ersa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Helim Kurt, Yenal Altaç, KİM, Gdansk, Türkiye’nin En Verimli Endüstriyel Tesisi, Makyol İnşaat Gayrimenkul ve Turizm, Park Bosphorus İstanbul, YAP MAXXI, Alinur Aktaş, Creavit Moon, Kulevinç, Dr. Gökhan Taş, Derin, AydınlıGrup,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.