Hedef; 4 markanın yeni ürünleriyle yılsonunda yüzde 35 büyüme | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Hedef; 4 markanın yeni ürünleriyle yılsonunda yüzde 35 büyüme
12 Subat 2018, Pazartesi 16:08:44
 Hedef; 4 markanın yeni ürünleriyle yılsonunda yüzde 35 büyüme
Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand Grubu, 2017 yılını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25 oranında büyümeyle kapattı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand Grubu, 2017 yılını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25 oranında büyümeyle kapattı.  Bu pozitif büyümenin yansıması olarak 2018 yılına 4 markada farklı ürün gruplarıyla merhaba diyen Legrand, 8 Şubat 2018 Perşembe günü Ortaköy Radisson Blue’da gerçekleştirilen basın lansmanında yeni nesil teknoloji ürünlerini basına tanıtarak sektöründe çıtayı bir üst skalaya taşıdığını gözler önüne serdi.

Sürdürülebilir büyüme stratejisi benimseyen ve globalde 5.5 milyar Euro’luk bir ciroya sahip olan Legrand Grubu, Türkiye pazarında da büyüyor. 2017 yılını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25’lik bir büyümeyle kapatan Legrand Grup Türkiye ise 2018 yılına 4 markada farklı ürün gruplarıyla merhaba diyerek büyümesini sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu büyüme stratejisinin tüm detaylarını 8 Şubat 2018 Perşembe günü Ortaköy Radisson Blue’da gerçekleştirilen basın lansmanında kamuoyuna açıklayan Legrand Grup Ülke Pazarlama Direktörü Özgür Sarıoğlu, markanın gelecek vizyonunu da paylaştı. 

“Legrand Grup Türkiye olarak 2018 yılında en az yüzde 35’lik bir büyüme bekliyoruz”

Dünya elektrik ve dijital altyapı pazarının 90 milyar Euro civarında olduğunu belirten Sarıoğlu, Türkiye’de ise şalt ve sarf malzemeleri, kesintisiz güç kaynakları, anahtar-priz, kabin ve yapısal kablolama sistemleri, otomasyon sistemleri ve kablo dağıtım sistemleri gibi ürün gruplarının bulunduğu pazarın büyüklüğünün tahminen 3 milyar TL olduğunun altını çizdi. Türkiye elektrik ve dijital altyapı pazarının ise 2017 yılında cirosal bazda yüzde 12 büyüdüğünü aktaran Sarıoğlu, 2018 yılında da pazarın benzer bir büyümeyle yılı kapatacağını öngördüklerini belirtti.  Böylesine önemli bir pazarda 90’a yakın ülkedeki varlığıyla, 36,000’i aşkın çalışını bulunan Legrand’ın globalde 2017 yılını 5.5 Milyar Euro ile kapattığını söyleyen Sarıoğlu, “Legrand Türkiye olarak 2017 başında gerçekleşen yeni yapılanmalarla tüm grup şirketlerini tek çatı altında topladık. 2017 yılında tüm markalarımızla pazar ve hedeflerimizin üzerinde ortalama yüzde 25 bir büyüme gerçekleştirdik. 2018 yılında ise bir yandan oturmuş bir organizasyonel yapı diğer yandan da her markada gerçekleştireceğimiz yeni ürün ve sistem lansmanları sayesinde yüzde 35’in üzerinde bir büyüme hedefliyoruz. Türkiye yapılanmasında hem dünya hem de Türkiye için otomatik sigortalar, kaçak akım koruma anahtarları, kompakt şalterler, kesintisiz güç kaynakları, 19’’ rack kabinler, DLP-S kablo kanalları, Salbei ve Raventi anahtar- priz serileri üretiyoruz” dedi. 

Sarıoğlu: Legrand ailesi genişliyor

Legrand Grup Türkiye olarak 2018 yılına yeni ürünlerle merhaba dedikleri için çok mutlu olduklarını söyleyen Legrand Türkiye Pazarlama Direktörü Özgür Sarıoğlu, “Bünyemizde var olan tüm markaların ürün gruplarına yenilerini ekledik. Bunun için oldukça mutluyuz. Yıllık cirosunun yüzde 5’i oranında Ar-Ge yatırımı yapan bir global marka olarak, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 20’nin üzerinde ülkede 2200’ün üzerinde Ar-Ge çalışanımız mevcut. Bu güçle geliştirdiğimiz ürünlerimizin pazara yeni bir soluk getireceği kanaatindeyiz. Legrand olarak Raventi anahtar-priz serisi, LCS³ yapısal kablolama sistemi, enerji ölçüm ve izleme ürünleri, şalt malzemeler ve ofis sistemleriyle ailemizi genişletiyoruz.  İnform’da ise Forte 10-400 kVA trifaze UPS ve yeni monofaze seriler, Estap 19’’ dikili tip ve duvar tipi kabinetlerle, Bticino’da Eliot programımız (Nesnelerin İnterneti) kapsamında interkom, termostat ve grup prizlerle sektördeki gücümüzü katlayacağımıza inanıyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


337 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Legrand Grup Türkiye, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Hedef; 4 markanın yeni ürünleriyle yılsonunda yüzde 35 büyüme






 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Atakule GYO, NAHOTAM, ANKİSAD Başkanı Harun Akça, Özinönü, MehmetArbekAkay, KİB, PLMA Fuarı, Mesut Akgül, RamadaPlazaTeksilkentOteli, BAYMAK EVOPLUS POMPA, Burçin Şahindur, Başkentin Zirvesi, SabancıÇimento, Manisa Akhisar, Çini, Arthur de Haast, Makyol Yaşam Beylikdüzü, SabahcıHolding, Dünya Sağlık Örgütü, OFF-SET, Gold Island Oteli ve Otel Golden Bay, Wash & Dry, ÇalıkGayrimenkul, BaşyazıcıGrubu, Üçüncü Köprü, “ISO 14064 Sera Gazı Envanteri&Doğrulama Belgesi, Dünyagöz Hastaneler Grubu , Åke Zander, NazeninProje, Condé Nast Johansens Awards for Excellence 2013,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.