DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı
13 Subat 2018, SALI 12:15:38
DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı
‘Yarınlar İçin Değer’ kurumsal sosyal sorumluluk projesi çatısı altında, 2016 yılından bu yana ‘Ustalığa Değer’ diyerek boya ustalarına eğitim veren DYO, bu kez Adana’daydı. Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip 20 ustaya, mekânda renk ve ışık kullanımıyla ilgili teknik bilgilerin yanı sıra iş alma olanaklarını nasıl geliştirecekleri anlatıldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Boya sektörünün lider şirketi DYO’nun Türkiye’de değer yaratma hedefiyle başlattığı ‘Yarınlar İçin Değer’ çatısı altında gerçekleştirilen ‘Ustalığa Değer’ projesi bu yıl 5 ilde boya ustalarıyla buluşuyor. 2016 ve 2017 yıllarında 13 farklı ilde mesleki yeterlilik belgesine sahip 316 boya ustasına eğitim verilmesini sağlayan DYO, 2018’deki çalışmalarına Adana ile devam etti. 11 Şubat tarihinde Adana Anemon Otel’de gerçekleştirilen eğitim programı çerçevesinde mesleki yeterlik belgeli 20 ustaya, mekânda renk ve ışık kullanımı ile ilgili teknik bilgilerden, mekân kombinasyonu yaratmaya kadar birçok noktanın incelikleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu tarafından anlatıldı.

DYO ‘USTALIĞA DEĞER’LE SEKTÖR İTİBARINI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Eğitimde boya ustaları bir iç mimar gözüyle; mekânda renk ve ışık uyumuyla ilgili temel dersler alırken, müşteri ilişkileri ve iyi iletişim ile iş alma olanaklarını nasıl geliştireceklerine dair önemli bilgiler de edindi. Eğitim sonunda yapılan sınav ile başarılı olan ustalar MSGSÜ Sürekli Eğitim Merkezinden başarı belgesi almaya hak kazandı.

DYO’nun Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği ‘Ustalığa Değer’ projesi çerçevesinde, MYK tarafından belgelendirilmiş birikimli ve deneyimli ustaların mesleki hayatlarına ivme kazandırmak, mesleğe yeni katılmış genç ustaların kabiliyetlerini geliştirmelerine olanak sağlamak ve sektör itibarının artırılması hedefleniyor. 2016 yılından bu yana devam eden ‘Ustalığa Değer’ eğitimlerine MYK Belgesi’ne sahip tüm boya ustaları katılabiliyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım314 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DYO, Mersin, Adana, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

DYO, ‘Ustalığa Değer’ projesi için Mersin’den sonra Adana’daydı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yıldız Holding, Güneşli, Semt Konağı, Türk, ÇalıkHolding, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş., MehparaEvrenol, City of London, ISH, MÜDİAD, GES Enerji AŞ, PietraNova, CKBoğaziçiElektrik, Fidan Yazıcıoğlu, TURYAP, AYDSİAD, Coreline Sıvaaltı, Gökhan Mendi, Eryap İş Ortakları, DİSKİ, CevdetÖztürk, LED spotlar, Varyap Gayrimenkul, Doç. Dr. Hanifi Binici, Taurus AVM, Eskidji Müzayedecilik , Ebru Dildar Edin, Tarsu AVM, Dieter Wohlfarth, TTArena,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.