Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor
13 Subat 2018, SALI 13:48:59
Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor
Ataköy’de huzur dolu bir tatil vaad eden Radisson Blu Ataköy, lobisinden odalarına kadar bir çok alanda tercih ettiği Temmer Mermer ürünleri ile ziyaretçilerine zarif ve sihirli bir dünyanın kapılarını açıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Radisson Blu Ataköy’de griden siyaha, bejden kahverengine kadar renklerin ahenkle uyumunu sağlayan Affumicato, Portoro Gold ve Calacatta  Lucina Extra, Silver Traverten, Carrara, Alnoir ve Cora Black  ürünleri, Temmer Mermer’in zengin ürün yelpazesinde yer alan ürünlerden yalnızca birkaçı…

Otele girildiğinde genel mahallerin tamamında, döşemede gri-bej tonlarını aynı anda hissedebileceğiniz Affumicato mermeri sizi karşılıyor. Ebatların büyük şekilde kullanılması ve düz döşeme şeklinde uygulama yapılmış olması, mekân algısında kafa karışıklığına sebep olmadan sade bir tasarım yaratılmasına yardımcı oluyor.

Otelin aydınlatma, mobilya ve tasarımındaki diğer objelerin bütünlüğünde, Portoro Gold mermerinin sarı-kahve ve siyah renk skalasına sahip keskin hatlı yapısı lobide bulunan resepsiyona hayat veriyor.

Gözleriniz doğanın sunduğu bu evrensel sanat eserlerinin üzerinde gezinirken, adeta zaman duygusundan yoksun, geçmiş ve geleceği aynı anda hissettiğiniz bir koridordan geçiyorsunuz.

Toprak tonların kullanıldığı odalara ulaştığınızda Perla Brown orta sehpa, PeakWood ve Verde Guetamala yan sehpalar, Nero Zimbabwe masadaki, granit ve mermerin sert karakterini, perdeler ve halı gibi yumuşak dokular, tezatların uyumuyla sakinleştiriyor. 

Doğal taş zenginliğinin sergilendiği odalardan sonra, banyoda Calacatta Lucina Extra mermerinin inci gibi parlayan zarafeti, duvar ve tezgahlara da yansıyor. Mermer ve granit, doğası gereği emsalsiz, benzersizlikleriyle öznelleştirdiği mekanların, değerine değer, keyfinize keyif katıyor.

Otelin suit odalarında televizyon arka duvarını kaplayan Silver Traverten, düz damar takibi şeklinde tasarlanarak, farklı kesim ve uygulaması ile görenlerde ahşap kaplama hissi uyandırıyor.

Hamamda alışılmışın dışında incecik gri damarlı Carrara mermeri, Marmara mermerine alternatif olarak değerlendirilirken, kurnalar ise Carrara mermerine tezat oluşturacak şekilde Alnoir mermeriyle hayat buluyor. Barda kullanılan Affumicato ve bankoda Cora Black mermerinin siyah-beyaz etkisi farkı kalitede arayanların beklentisiyle örtüşüyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


329 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Radisson Blu Ataköy, Temmer Mermer ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mermerin Zerafeti Radisson Blu Ataköy’de Temmer’le Hayat Buluyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TuranlarGrup, ZOOMTPU, Architizer Ödülü, Wolf işbirliği, JCR, Propa İnşaat, Ersaş Alüminyum Pencere, Camyünü, Enez, SophiaTech, Multifonksiyonel 3D Plus, AntalyaArena, BWT, KSÜ, Semerkand Line, Mehdi Eker, Sidney Ouahnoun, Legrand İSO, Tünel, Crate and Barrel, Hayati Küçük, Prof Dr. Alper Alkan, JCR Eurasia Rating, GürselÖngören, Mustafa Keleş, Burçin Büke, Panasonic Toughpad FZ-G1, A++ enerji, Özdere, Forum,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.