Elektronik Komponent Pazarı 700 Milyon Dolara Ulaşacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Elektronik Komponent Pazarı 700 Milyon Dolara Ulaşacak
13 Subat 2018, SALI 14:10:17
Elektronik Komponent Pazarı 700 Milyon Dolara Ulaşacak
Dünyada elektronik ve dijital yaşama yönelik günden güne katlanarak artan talepler, elektronik ürün pazarının büyümesini hızlandırıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Dünyada elektronik ve dijital yaşama yönelik günden güne katlanarak artan talepler, elektronik ürün pazarının büyümesini hızlandırıyor. Elektronik sektörünün gelişimi ise üretimde temel ihtiyaç olan komponentlere olan ihtiyacı artırıyor. Yüzde 35’lik pazar payıyla komponent sektöründe lider konumda olan Özdisan Elektronik’in Genel Müdürü Mustafa Yurttaş, elektronik sektöründeki yükselişi değerlendirdi.

Hibrit Otomobiller, komponent sektöründeki büyümeyi tetikleyecek

“Türkiye’deki komponent pazarı mevcut durumda 650 milyon dolar civarında, bu rakamın 2018 yılı içerisinde önemli bir artış göstereceğini öngörüyoruz. Hibrit araçlara olan talebin hızlı artışı da bu öngörümüzü destekliyor. Güç ve batarya teknolojilerindeki gelişmelerin yanı sıra yakıt masraflarının fazlalığı, elektrikli ve hibrit araçlara olan ihtiyacı son dönemde epey artırdı. Bu talep artışı önümüzdeki yıllarda da hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. 2016 yılında 950 adet hibrit otomotiv satışı yapılmışken 2017’in sadece ilk altı ayında bu rakam 1401’e ulaştı. Aradaki fark, talebin artış seviyesini görmek açısından önemli. Bu taleplerin tamamı komponent sektörünü doğrudan etkileyecek. 2018 yılında komponent pazarının 700 milyon dolar seviyesine ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

Lokomotifinde elektronik olan ülkeler hızlı büyüyor

Elektronik sanayinden, makine sanayine kadar çok geniş bir kullanım alanına sahip olan komponent pazarını değerlendiren Yurttaş, “Elektrik ve elektronik sektörü, son yıllarda hızla gelişerek, bütün sanayi dalları için vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Günümüzdeki teknolojik yeniliklerin büyük bir kısmı elektronik sektöründe yaşanan gelişmelere paralel olarak gerçekleşiyor. Bu açıdan elektronik sektörü, çoğu sektöre girdi sağlayabilen bir konumda. Ülkelerin ekonomileri ve gelişmişlik düzeyleri de teknolojik gelişmelere verdikleri önem ölçüsünde büyüme gösteriyor” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım327 kez okunmuştur.


ETİKETLER : ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Elektronik Komponent Pazarı 700 Milyon Dolara Ulaşacak


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
“En Başarılı Emlak Yatırımı” , Yeşil Nokta Çevre Yarışması, Levent Kıroğlu, Süreyya Dalil, Grzegorz Schetyna, Mitsubishi Electric Corporation, FIBA, Jüpiter, İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, 3. Uluslararası Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, İdil Özbek, İFSAK, SevkonGayrimenkul, Karasu, AmadGayrimenkul, Wovin Wall , En Aktif Kulüp, Sungurlu Devlet Hastanesi, Re:, NurolTower, AFUMEX, ÇevreBakanlığı, Bursa İnşaat Zirvesi, IBM, ISKSODEXFuarı, SezenAksu, Erol Çetinkaya, Geberit Duofresh, Mobilyum AVM, CerenKumbasar,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.