Dünyaca Ünlü Endüstriyel Tasarımcı Michael Young’dan İstanbul Çıkarması | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Dünyaca Ünlü Endüstriyel Tasarımcı Michael Young’dan İstanbul Çıkarması
14 Subat 2018, Carsamba 09:26:12
Dünyaca Ünlü Endüstriyel Tasarımcı Michael Young’dan İstanbul Çıkarması
Dünyaca ünlü İngiliz tasarımcı Michael Young, Türkiye’nin seramik sektöründe tarihe mal olmuş markası Gorbon ile iş birliği kapsamında İstanbul’a geldi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Michael Young, iş birliğinin detaylarını ve imzalı tasarımların özelliklerini, İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda basın mensupları ile paylaştı. Türkiye’den ilk kez bir marka ile iş birliği yaptığını aktaran ünlü İngiliz tasarımcı Michael Young, Gorbon markası ile çalışmasının nedenini şöyle açıkladı: “Gorbon, seramik sektöründe sanatsal çizgiyi koruyarak özgün üretim yapabilen köklü bir marka. Gorbon’un 60 yıllık köklü bir marka olması, tarihinde çok önemli başarılara imza atması benim için çok önemli. Böyle özgün ve köklü markalar dünyada az sayıda bulunuyor. Ayrıca Gorbon'da babadan oğula geçen bir gelenek var ve üç nesildir bu geleneği devam ettiriyorlar. Türkiye tasarım tarihinde yer etmiş bu harika markayı dünyaya tanıtma fırsatı beni çok heyecanlandırıyor. Ayrıca Anadolu topraklarındaki İslami seramik tasarımları ve seramik sevgisi çok heyecan verici. Bu dev birikim üzerine çalışmak bizi çok memnun ediyor.”

Michael Young imzalı hediyelik eşyalar da yakın zamanda piyasaya sürülecek

Michael Young’ı İstanbul’da ağırlayan Gorbon Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gorbon, iş birliği fikrinin ortaya çıkışını ve gelişimini şu sözlerle ifade etti: “Michael Young, tüm dünyanın saygı duyduğu alanında uzman bir tasarımcı. 2016 senesinin Kasım ayında Design Week Turkey kapsamında İstanbul'da tanıştık. Kısa süre içinde anlaşıp çalışmaya başladık. İlk aşamada yeni logo ve web sitesi tasarımı yaptık. Sonrasında Ayse, Fazilet, Esra, Silk ve Tara isimlerinde 5 adet duvar karosu serisi tasarladık. Bu ürünler tüm dünyada büyük ilgi gördü. Hem çağdaş hem de Osmanlı seramik geleneklerini temsil eden bu tasarımlar bizi oldukça memnun etti. Ancak bununla da yetinmedik, Michael Young ile beraber hediyelik eşya ürünleri de tasarlamaya başladık. Michael Young imzalı hediyelik eşyalar da yakın zamanda piyasaya sürülecek. Dünyanın farklı şehirlerindeki sanat galerileri ile de çalışıyoruz. Gorbon - Michael Young ortaklığında sınırlı sayıda üretilecek sanat eserleri hazırlıyoruz.  Gorbon'un 60 yıllık mirasına yakışacak değerde projeler üzerinde çalışıyoruz. Michael Young gibi bir sanatçının bir Türk markasını bu seviyelere taşıyor olması bizleri gururlandırıyor. GORBON olarak Dubai'den Londra'ya bir çok mimaride projede yer alıyoruz. Son olarak Londra'da bulunan Queen Elizabeth Hall'un seramiklerini yapmak üzere anlaştık. Michael Young ile beraber ihracatımız daha da hızlandı.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım433 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Michael Young, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Dünyaca Ünlü Endüstriyel Tasarımcı Michael Young’dan İstanbul Çıkarması


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ömer Saylık, İstanbul turizmi, Hitachi Data, TankutTurnaoğlu, Sevil Acar, demirçelik, Kuleli Evleri Projeleri, Kale Zero, ÇiftlikEvleri , Samsung Yukon, DumankayaMozaik, Kalekim Rusya, Çiğli, NR Grup, Marmara Depremi, iPhone 5, Marzinç, EminÜstün, SVRGayrimenkulYatırım, Mehmet Atalay, Kayseri OSB, Emir Invest, Cosmopolitan Koleksiyonu, “Studio Office”, 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, Lidya, Özkan Yaman, EMTA-BTK, Karaköy Gayrimenkul Yatırımları AŞ. , Ömer Tan,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.