Endüstriyel IoT Uygulamaları için Yeni Ölçeklendirilebilir Analitik Platformu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Endüstriyel IoT Uygulamaları için Yeni Ölçeklendirilebilir Analitik Platformu
14 Subat 2018, Carsamba 09:49:31
Endüstriyel IoT Uygulamaları için Yeni Ölçeklendirilebilir Analitik Platformu
Artık üreticilerin endüstriyel datayı yönetip kullanmasını sağlayan yeni yöntemler var.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Haberleşmenin ve güçlü prosesörlerin endüstriyel şirketlerdeki kullanımının yaygınlaşması sayesinde verinin ulaşılabilirliği şirketlerin sorunları çözüş biçimlerini ve değişikliklere nasıl adapte olduklarını kökten değiştirdi. Ama üreticiler için veriyi faydalı hale getirmek ve doğru zamanda doğru yerde kullanılmasını sağlamak hayli karmaşık olduğu için zorluklar devam ediyor. Aynı zamanda cihazdan buluta veri yönetimini kendi bünyelerinde yapacak uzmanlığa da sahip değiller. 

Rockwell Automation kendine üretim için gelişmiş analitik çözümlerine olanak sağlama hedefi koydu. Scio Projesi bu hedef doğrultusunda atılmış olan son adım. Scio Projesi platformu nerede ve ne zaman karar verilmesi gerekiyorsa bilgiyi serbest bırakarak engelleri azaltıyor. Platform anlık analitik verilere erişim sağlıyor ve kurum genelinde herhangi bir kaynaktaki mevcut verilerden yapılandırılmış olsun ya da olmasın veri çekerek gelişmiş analizler yapabiliyor. Platform aynı zamanda ilgili verileri eriterek birleştirebiliyor ve storyboard denilen sezgisel tablolar analitik akışı sağlıyor. Bu storyboardlar ise kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor ve paylaşılabiliyor. Kullanıcılar bu sayede özetten detaya durum değerlendirmesi yaparak daha iyi karar alabiliyor ve değer yaratılan süreyi ciddi anlamda kısaltabiliyor. 

Rockwell Automation Information Software Başkan Yardımcısı John Genovesi “Kurumun her seviyesinde – uçta, yerinde veya bulutta – analitik sağlayabilmek kullanıcıların daha önce mümkün olmayan içgörüler kazanmasını sağlıyor” diye aktarıyor. Genovesi platforma ilişkin şu değerlendirmeyi yapıyor: “Kullanıcılar çoklu veri kaynağını eriterek birleştirebildiğinde ve buna makine öğrenimini eklediklerinde sistemleri çok daha kestirimci ve zeki hale geliyor. Scio analitiğin herkes için kullanılabilir olmasını sağlıyor.  Ölçeklendirilebilir ve açık sistem olan bu platform kullanıcılara yapılandırılmış veya yapılandırılmamış her tür veri kaynağına güvenli ve kişi temelli erişim sağlıyor. Konfigürasyonu yapılabilen ve kullanımı kolay bir arayüz tüm kullanıcıların kendilerine hizmet edebilen data mühendisleri haline getiriyor, sorunları çözmelerine ve somut faydalar sağlamalarına olanak sağlıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım334 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Rockwell Automation, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Endüstriyel IoT Uygulamaları için Yeni Ölçeklendirilebilir Analitik Platformu


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Tataristan Özerk , İsmail Mert Fırat, Ekolojik Bina, A+ Ofis Projesi, AntalyaMermer DoğalTaşveTeknolojileriFuarı , Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan Köprüsü, duty free, Dumankaya, Bahadır İnşaat, Taner S. Şahin, ANBAYAYINGRUBU, Dekorawall, Çöp, Thea Sistema, My Home, powership, CMT LOJİSTİK DAF, Mutfak Dğnya Fuarı, Çağlayan Adliyesi, CanReşitÖzçiçek, YKS Danışmanlığı, Bağcılar – Başakşehir - Olimpiyatköy, Green City, AGTConstruction, Barış Tavlaşoğlu, Bienali, Asl-ı Suret, Şener Tokcan, DoğtaşMobilya,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.