Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi
14 Subat 2018, Carsamba 10:15:43
Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi
Amad Gayrimenkul Türkiye Müdürü Oğuzhan Olaş, kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesinden bu yana markalı konut projeleriyle hızla gelişen Kartal‘ın son 5 yılda %100‘ü aşkın değer kazandığını ifade etti. Kartal‘a son 4 yılda 20 milyar dolar yatırım yapıldığını kaydeden Olaş, bölgedeki markalı konut projelerinin yaşam kalitesini yükselttiğini, ilçenin değer kazanmaya devam edeceğini vurguladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Amad Gayrimenkul Türkiye Müdürü Oğuzhan Olaş, Kartal‘da sanayi tesislerinin yerini modern konut projelerine bıraktığını, bölgede yaşanan kentsel dönüşümün boş araziler üzerine değil, ağırlıklı olarak depreme uygun olmayan konutlar ve eski sanayi tesisleri üzerinde geliştirilerek örnek bir dönüşüm gerçekleştirildiğini kaydederken, Kartal’ın sağlıklı bir kentsel planlama ve yapılaşma ile büyüdüğünü vurguladı. İlçe genelinde üniversite ve üstü eğitime sahip olanların oranının %45‘e dayandığını ifade eden Olaş, bu oranın İstanbul ortalamasının çok üstünde olduğunu belirtti. 

4 yılda 20 milyar dolar yatırım 

Kartal‘ın son 3 yılda İstanbul‘da en çok değer kazanan ilçeler arasında yer aldığını söyleyen Olaş, şu bilgileri verdi: “İstanbul Anadolu Adalet Sarayı gibi kamu yatırımları, Kartal-Kadıköy metrosu gibi ulaşım projeleri ve kentsel dönüşüm etkisiyle gayrimenkulde son 3 yılda en fazla değer artışı görülen ilçeler arasında Kartal‘ı görüyoruz. Başarılı kentsel dönüşüm planlaması ve markalı konut projeleriyle Kartal, son yıllarda konut sahibi olmak isteyenlerin ve yatırımcının gözdesi konumunda. Markalı konut projelerini baz alarak değerlendirdiğimizde, Kartal 2013 yılında %20, 2014‘te %13, 2015‘te %14, 2016‘da %22 değer kazandı. Bu değer artışında bölgeye yapılan ulaşım ve kamu yatırımları önemli bir rol oynadı. Son dört yılda bölgeye yapılan yatırım 20 milyar dolara ulaştı. İlçe önümüzdeki dönemde de değerlenmeye ve cazibe merkezi olmaya devam edecek.“   

200 milyon TL yatırım

Yabancı sermayeli bir yatırımcı olarak Kartal‘ı bu nedenlerden dolayı tercih ettiklerini kaydeden Olaş, inşaat sektörünün deneyimli fiması Umran Yapı ortaklığıyla bölgede gayrimenkul çıtasını yükseltecek Kartal Wings projesini geliştirdiklerini söyledi. Kartal Wings‘in sadece Kartal‘ın değil, İstanbul‘un özel projeleri arasında yer aldığını söyleyen Olaş, “Projemizin yatırım değeri 200 milyon TL. Özgün mimari tasarımı, konforlu daireleri, kapanmaz Adalar ve Marmara Denizi manzarası, sosyal donatıları ve dev peyzaj alanı ile fark yaratan Kartal Wings, merkezi konumu ve ulaşım ağlarına yakınlığıyla Kartal bölgesinin en iddialı projeleri arasında yer alıyor“ dedi. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


501 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Amad Gayrimenkul, Kartal, Oğuzhan Olaş, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda %100 değerlendi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ali Akça, AdresYalıkavak , Su Arıtma Sistemleri, KüreselGüneşEnerjisi, Başaran Group Fikirtepe, Blue’Safe, SteelOrbis, Büyükçekmece Hadımköy, Varyap-Gap İnşaat, İstanbul Hilton Otel, Suat Özbek, CNN Türk, Filistin, AbdurrahmanYıldırım , plastik, 26. Bursa Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı, Tekin Exclusive , İnşaatmaliyeti, YangındanKorunmaHaftası, PowerBoom, HiltonAntakyaMüzeOteli, Ağva, ÜçüncüBoğazKöprüsü, Fatih Ormanı, İstanbul Kongre Merkezi, Home Cosmetics, Arke İnşaat, Geberit Sigma80 , Baht Köşkü, Dyo,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.