Yalova’ya Kuveytli yatırımcı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Yalova’ya Kuveytli yatırımcı
15 Subat 2018, Persembe 09:12:32
Yalova’ya Kuveytli yatırımcı
MERKEZİ Londra’da bulunan Kuveytli Tangible Holding bünyesindeki 15 grup şirketinden biri olan Tangible Middle East Investments, Emay İnşaat’ın Yalova’daki KentPlus projesinde yer alan 3 otelden 1’i ve 214 rezidans için 82 milyon dolarlık ortaklık anlaşması imzaladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yatırım fonu Tangible Middle East Investments, Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Ürdün ve Hollanda’daki projelerden sonra Türkiye’deki ilk ortaklığı da Emay İnşaat ile yapmış oldu. Tangible Middle East Investments ile Emay İnşaat ortaklığının Yalova KentPlus projesi ile sınırlı kalmayacağı, Tangible Middle East Investments’ın, Körfez ülkelerinde yapacağı yatırımlarda Emay İnşaat’la işbirliği yapma konusunda stratejik işbirliği anlaşması da imzaladığı ifade edildi. Ortaklı anlaşmasını Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören ve Tangible Middle East Investments Yönetim Direktörü Dr. Bader Alhussinan imzaladı.

KİMLİK DEĞİŞTİRECEK

Osmangazi Köprüsü’nün açılmasıyla değeri en çok artan ilk 10 il arasında Yalova’nın yer almasının, yabancı yatırımcının Yalova’yı seçmesinde etkili olduğunun altını çizen Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, “Yalova’da 383 bin 500 metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz karma proje bu güçlü ortaklık yapısıyla daha da değerlenecek. “Şehre önümüzdeki 5 yıl içinde sanayi yatırımları gelecek ve kent yeni bir kimliğe bürünecek. Yalova KentPlus’ta, denize sıfır, 163 blokta toplam 1001 dairenin var. Ayrıca projede konut, AVM, termal oteller, sağlık merkezi, okul, sosyal alanlar da yer alıyor. Projede; 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli, üç farklı temadaki KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak” dedi. Tangible Middle East Investments’ın, Körfez ülkelerinde yapacağı yatırımlarda Emay İnşaat’la işbirliği yapma konusundaki anlaşmayı da değerlendiren Çağlar “İnşaat, sağlık, eğitim, otelcilik, altyapı, teknoloji ve enerji sektöründe uluslararası ortaklıkları olan Tangible Middle East Investments ile olan işbirliğimiz, yine yatırımcısına kazandıracak konut projeleri ile birlikte otel yatırımları da olabilir” diye konuştu.

KAYNAK: Hürriyet4713 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Yalova, Kuveyt, Yatırım, Emay İnşaat ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yalova’ya Kuveytli yatırımcı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kilis Deluxe, YSM Yazılım, Ford Cargo İnşaat Serisi, Bitez İnşaat , Poğda Demircan, Denizli Alışveriş Merkezi, Melih Şimşek, Hilton Bomonti Otel ve Kongre Merkezi, “air conditioning” , Dubai Emiri, Has Şirketler Grubu, Yargıtay, İSG Avrasya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Valentin Avangarde Yatak Odası , Hasan Şener, Easy Clean Teknolojisi, ErsaşAlüminyum, ModernŞehircilikveKentselDönüşümZirvesi, Gaia&Gino, PlantronicsVoyager5200UC, ERN, doğal enerji kaynağı, En İyi 10 Türk Uygulama, Materia, UNESCO Dünya Miras Komitesi, küresel, Yeşil Kuşak Evleri, LG Seocho, BrooklynPark,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.