Yalova’ya Kuveytli yatırımcı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Yalova’ya Kuveytli yatırımcı
15 Subat 2018, Persembe 09:12:32
Yalova’ya Kuveytli yatırımcı
MERKEZİ Londra’da bulunan Kuveytli Tangible Holding bünyesindeki 15 grup şirketinden biri olan Tangible Middle East Investments, Emay İnşaat’ın Yalova’daki KentPlus projesinde yer alan 3 otelden 1’i ve 214 rezidans için 82 milyon dolarlık ortaklık anlaşması imzaladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yatırım fonu Tangible Middle East Investments, Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Ürdün ve Hollanda’daki projelerden sonra Türkiye’deki ilk ortaklığı da Emay İnşaat ile yapmış oldu. Tangible Middle East Investments ile Emay İnşaat ortaklığının Yalova KentPlus projesi ile sınırlı kalmayacağı, Tangible Middle East Investments’ın, Körfez ülkelerinde yapacağı yatırımlarda Emay İnşaat’la işbirliği yapma konusunda stratejik işbirliği anlaşması da imzaladığı ifade edildi. Ortaklı anlaşmasını Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören ve Tangible Middle East Investments Yönetim Direktörü Dr. Bader Alhussinan imzaladı.

KİMLİK DEĞİŞTİRECEK

Osmangazi Köprüsü’nün açılmasıyla değeri en çok artan ilk 10 il arasında Yalova’nın yer almasının, yabancı yatırımcının Yalova’yı seçmesinde etkili olduğunun altını çizen Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, “Yalova’da 383 bin 500 metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz karma proje bu güçlü ortaklık yapısıyla daha da değerlenecek. “Şehre önümüzdeki 5 yıl içinde sanayi yatırımları gelecek ve kent yeni bir kimliğe bürünecek. Yalova KentPlus’ta, denize sıfır, 163 blokta toplam 1001 dairenin var. Ayrıca projede konut, AVM, termal oteller, sağlık merkezi, okul, sosyal alanlar da yer alıyor. Projede; 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli, üç farklı temadaki KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak” dedi. Tangible Middle East Investments’ın, Körfez ülkelerinde yapacağı yatırımlarda Emay İnşaat’la işbirliği yapma konusundaki anlaşmayı da değerlendiren Çağlar “İnşaat, sağlık, eğitim, otelcilik, altyapı, teknoloji ve enerji sektöründe uluslararası ortaklıkları olan Tangible Middle East Investments ile olan işbirliğimiz, yine yatırımcısına kazandıracak konut projeleri ile birlikte otel yatırımları da olabilir” diye konuştu.

KAYNAK: Hürriyet8489 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Yalova, Kuveyt, Yatırım, Emay İnşaat ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yalova’ya Kuveytli yatırımcı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sedat Orhan, Avrupa Holding, Batı Anadolu Grubu, 3. Havalimanı, KDVindirimi, Silivri Golf Club & Country, Zhao Gang, Makro trend, Atrium AVM, hollandalı, Adres Lobi, Barbaros Valley, EbruElmasdağAksu, İncek Prestij Konut, TuncayYıldırım , İFO, Yapı Ürünleri/Malzemeleri, ArchiTiles, yurt dışı müteahhitlik, Seranit Yapı, Linear Gold serisi, Urfa, Eston Deniz, Mahall Bomonti İzmir, YılınSAPDijitalDönüşümÖdülleri, Mehmet Şimşek, Ali DAÐBAŞI, Camda Gelecek” , PhilipsWarmGlow, RelaxPlus,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.