Esin kaynağını müzikten alan tasarım: Partita | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Esin kaynağını müzikten alan tasarım: Partita
15 Subat 2018, Persembe 09:44:21
 Esin kaynağını müzikten alan tasarım: Partita
İlhamını müzikte tekrar eden parçaların peş peşe dizilmesi kavramından alan Faruk Malhan tasarımı Partita ailesi, estetiği ve fonksiyonelliği hem evlere hem de ofislere taşıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Koleksiyon’un kurucusu mimar Faruk Malhan tarafından tasarlanan Partita ailesi, ev ve ofis için farklı ihtiyaçlara göre tercih edilebilecek 4 farklı masa, depolama ünitesi, çalışma istasyonu ve sehpadan oluşuyor. Adını ve esin kaynağını müzikte tekrar eden parçaların peş peşe dizilmesi kavramından alan Partita ailesinin hafiflik duygusu taşıyan eşsiz tasarımları, yaşam alanlarında da adeta müzikte olduğu gibi sıralanıp yerlerini alıyor. Çapraz ayakları ile dikkat çeken aile ile yaşam alanlarındaki keyif anları sonsuza kadar tekrar ediyor.

Keyifli yemeklerin vazgeçilmezi

Partita yemek masası, ayaklarının ceviz ahşap görüntüsü ve geçme ayak uygulamasıyla hem işçilik hem de estetik anlamda dikkat çekiyor. Genç görünümü sayesinde farklı dekorasyon tarzlarıyla uyum sağlayan Partita masa, tüm aileyi toplayan keyifli yemeklerin vazgeçilmezi oluyor.

Evdeki ofis

Partita home-ofis masa, ailenin karakteristik özelliği olan çapraz ayaklarıyla dikkat çekiyor. Modernist bir aile olan Partita'nın evde çalışanlar için düşünülmüş çalışma masası, ceviz kaplama olarak beyaz ve kahverenginin rafine uyumu ile şekillenirken, iki katlı masası, takılıp çıkarılabilen modüler çekmeceleri ile tasarımseverlerin çalışma saatlerine ev sahipliği yapıyor.

Estetik ve adaptasyon ön planda

Yeni çalışma kültürüne ait çözümleri bir araya getiren bir kurgu olarak tasarlanan Partita'nın masa ayaklarının masif ahşap görüntüsü ve antik ahşap geçme detaylarını andıran yapısı, hem mimari hafızaya hem de sıcak dokunuşa bir yakınlık gösteriyor. Basit yapısının arkasında gizli olan teknik altyapısı ise bugünün ihtiyaçları olan tüm elektronik donanıma servis verebilecek şekilde ortaya çıkıyor. Yönetici, toplantı ve operasyonel alanlardaki çeşitleriyle kullanıcılarına alternatif kurgular sunuyor.

Zaman içinde değişen ve gelişen ihtiyaçlara cevap verebilecek adaptasyon kapasitesine sahip olmak, Partita'yı farklı kılan özelliklerin başında geliyor. Tasarım bütünlüğü korunarak Partita ailesine eklenen toplantı masalarında da serinin temel özelliğini taşıyan çapraz ayaklar kullanılıyor. Türkiye’de Ernst&Young, Anadolu Sigorta, Sahibinden.com gibi firmaların, İngiltere’de The Clubhouse, Intermune, Amerika’da ise Tech Wildcatters gibi markaların ofis dekorasyonunda tercih ettiği tasarımlardan olan Partita ofis masaları, Koleksiyon’un yurtiçi ve yurtdışında en çok tercih edilen masası olma özelliğini taşıyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1521 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Partita, Koleksiyon, Faruk Malhan,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Esin kaynağını müzikten alan tasarım: Partita


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
MESA Orman, Seyr-i Adalar, Emlak Konut GYO A.Ş., Karbon nötr, Ozti, Yaşar Doğan, Abalıoğlu Holding, Yılmaz Sönmez, Körfez Geçit Köprüsü, Erkan Ergene, Isıcam, Huawei UPS 5000-E, Derinled, AydoğanGroup, Trend Life, Gökova, General Cable, Vartaş İnşaat, NEW PALACE LAKE, Özcan Kuruderi, Nükleer Zirve, BlueLike, Liman İşletmeciliği AŞ (LİMAŞ), İzmirMarbleFuarı, Beylikdüzü – Bahçeşehir, Salbetim, 5.Uluslararası Genç İşadamları Kongresi, Avrupa Göz , Ayvaz A.Ş.Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, AssetCampus,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.