Cafer Bozkurt Mimari Proje Sergisi İstanbul’da Açıldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Cafer Bozkurt Mimari Proje Sergisi İstanbul’da Açıldı
15 Subat 2018, Persembe 14:48:21
Cafer Bozkurt Mimari Proje Sergisi İstanbul’da Açıldı
Koleksiyon ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD)’nin uzun soluklu ortak çalışması “Koleksiyon / İstanbulSMD Mimarları Ağırlıyor” sergilerinden Cafer Bozkurt Mimarlık proje sergisinin açılışı ve söyleşisi İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleşti.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Koleksiyon ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği birlikteliği ile hazırlanan “Koleksiyon / İstanbulSMD Mimarları Ağırlıyor” sergilerinden Cafer Bozkurt Mimarlık sergisi, İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü iş birliği ile İstanbullu izleyiciler ile buluştu. Sergi kapsamında mimar Cafer Bozkurt, Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu’nda öğrenci ve ilgililerle buluşarak proje ve mesleki tecrübelerini yansıtan bir söyleşi de gerçekleştirdi. Sergi 21 Şubat 2018 tarihine kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde ziyaret edilebilir. 1945’te İstanbul’da doğan Cafer Bozkurt’un, 1968‘de ITÜ Mimarlık Fakültesi’nden birincilikle mezun olduktan sonra 1971’de kurduğu mimari büro, başkanı olduğu Cafer Bozkurt Mimarlık Ltd. Şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Cafer Bozkurt Mimarlık, kurulduğu günden beri yurtiçi ve yurtdışında Konut Yerleşmeleri, Turizm ve Rekreasyon Yapıları,Kültür ve Eğitim Yapıları gibi alanlarda yoğunlaşan çok sayıda proje gerçekleştirdi. Bunların yanı sıra Tarihi Çevre ve Restorasyon konularında, verdiği çok sayıda eser ile uzmanlaştı. Gerçekleşmiş toplam dokuz projesi Aga Khan Ödülleri’ne aday gösterildi. Bazı yapıları ulusal ve uluslararası mimarlık ödülleri kazandı.

Kariyeri boyunca mimarlık mesleği ile ilgili pek çok konferans ve toplantıya davet edilen Cafer Bozkurt, ülkemizde ve yurtdışındaki mimarlık okullarında davetli konuşmacı ve öğretim görevlisi olarak da bulundu. Ayrıca pek çok ulusal mimarlık ve kentsel tasarım yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı. Projeleri, yapıları ve makaleleri çeşitli mimari yayınlarda yer aldı. 2002-2004 yılları arasında Ankara’da kurulan Türk Serbest Mimarlık Derneği’ne başkanlık yaptı. 2003 yılında ise İstanbul Serbest Mimarlık Derneği’nin kurucu üyelerinden biri oldu ve 2005-2007 yılları arasında bu kuruma da başkanlık yaptı. Daha sonra 2008-2011 arasında T.C. Kültür Bakanlığı’na bağlı 4 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’na üyelik yaptı. Görev süresi dolduktan sonra, 2011 yılı sonunda 3 No’lu Koruma Kurulu’nda çalışmaya başladı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım5773 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Cafer Bozkurt Mimarlık, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Cafer Bozkurt Mimari Proje Sergisi İstanbul’da Açıldı


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Bartholet Maschinenbau AG İ, VogueBusinessCenter, TülinKarabük, Uluslararası Ofis Yönetim ve İç Tasarım Fuarı- Orgatec 2014, BatıMahalvillaları, İstanbul Metrosu, Evdekifirsat, Urban Land Institute (ULI), İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası, EuPC, PÜKAB, BesteNazSüllü, RenklendirHayatı, Özyol Holding, İMPO, Ahmet Tayfur, Mehmet Hamdiyıldırım, Eyüp Aratay, GayrimenkulHukuku, Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek, İstanbul Finans Merkezi, One Blackfriars, NuhÇimento, Fahri Konsolosu Hüseyin Nuri Çomu, Zhang Qingyang, Bilal Aydoğan, FAVÖK, Pasifik İttifakı Protokolü, İstanbul-Antalya, Construction Week,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.