Kayı Holding’den Nükleer Tıp Alanına Bir Yatırım Daha
 | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Kayı Holding’den Nükleer Tıp Alanına Bir Yatırım Daha

20 Subat 2018, SALI 13:50:13
Kayı Holding’den Nükleer Tıp Alanına Bir Yatırım Daha

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan ve birçok alandaki yatırımlarıyla büyüyen Kayı Holding, sağlık sektöründeki hizmet noktalarına bir yenisini daha ekledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan ve birçok alandaki yatırımlarıyla büyüyen Kayı Holding, sağlık sektöründeki hizmet noktalarına bir yenisini daha ekledi. Şirket, Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nükleer tıp hizmeti vermeye başladı.

Faaliyet gösterdiği birçok alanda hayata geçirdiği öncü uygulamalarla fark yaratan Kayı Holding, sağlık sektöründeki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz sene Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde nükleer tıp alanındaki ilk yatırımını gerçekleştiren şirket, son olarak Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de bu alanda hizmet vermeye başladı. 

Ayda 1200’ün üzerinde hastaya hizmet


Kamu sektöründe radyoloji alanında en büyük yatırımcı ve işletmeci olan Kayı Medikal, Ankara’nın ilk ve tek göğüs hastanesinde kanser tanısında ve tedavisinde kullanılan Pet-Ct, Radyoterapi ve Gama Kamera cihazları ve 12 uzman personeliyle hastalara tam donanımlı bir tedavi imkânı sunuyor. Hastanenin Nükleer Tıp Bölümü’nde aylık 1200’ün üzerinde hastaya hizmet veren Kayı Medikal, bu yatırımı sayesinde nükleer tıp alanının gelişmesine de katkıda bulunuyor. 

‘Ülkemizin sağlık sektörüne önemli bir katkı sağlıyoruz’


Kayı Medikal’in devlet ve üniversite hastanelerine hizmet veren en önemli firma olduğunu hatırlatan Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, “Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin ve tesislerinin kalitesini ve verimliliğini artırmak amacıyla holding bünyesinde 2011 senesinde Kayı Medikal’i kurduk. Şirketimiz radyoloji, radyoterapi, sterilizasyon, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra nükleer tıp alanında da kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda tüm İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nükleer tıp alanında yatırım yaparak ülkemizin sağlık sektörüne önemli bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Kayı Medikal önümüzdeki dönemde yeni yatırımlarla büyümeye devam edecek,” dedi.

‘2017’de 3 milyonun üzerinde tetkik, teşhis, 80.000’in üzerinde radyoterapi tedavisi yaptık’


Kayı Medikal olarak Türkiye’de 47 ayrı projede hizmet verdiklerini belirten Kayı Holding CEO’su Alpaslan Korkmaz ise “Ülkemizin farklı şehirlerinde birçok farklı uzmanlık alanına sahip çalışanımızla büyümeye devam ediyoruz. Kayı Medikal, 2017 yılı itibariyle, toplam 47 ayrı projede, 97 sistemle yılda 3 milyon üzeri tetkik, teşhis, 80 bin üzeri seans radyoterapi tedavisi yaptı. Amacımız halk sağlığı konusunda değer yaratan hizmetler sunarak, sağlık sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak. Bu doğrultuda Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaptığımız yatırımı önemli bir adım olarak görüyoruz,” dedi.


Nükleer tıp nedir?

Nükleer tıp, güvenli ve ağrısız bir şekilde vücudun herhangi bir bölgesinin görüntülenmesini ve hastalıkların tedavisini sağlayan bir tıp branşıdır. Nükleer tıp yöntemleri ile herhangi bir organın yapısı ve fonksiyonu hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


7992 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kayı Holding, Coşkun Yılmaz, Alpaslan Korkmaz,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kayı Holding’den Nükleer Tıp Alanına Bir Yatırım DahaBaku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sky Blue, Bireysel Emeklilik Sistemi, ProcessSolutions, Ritim İstanbul ve Dumankaya Miks, Gökhun Kurt, Ekşioğlu Group İMSA İnşaat, Capital, Dünya Engelliler Günü, Hermes Serisi , Siemens Otomasyon Sistemleri, Yön. Krl. Bşk. Yard. Adil Mirmahmutoğulları, Crowne Plaza Istanbul Asia, MİNT Kağıthane, Ayvansaray, HVY 1020, Emir Sarıgül, .Enerjisa, Metro Holding, Buvan Yatırım, Oyak, MustafaŞahin, Mehmet Tuza Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi, Hacıosman, Turkuaz , Hyatt Regency, Piazza, Turkos İnşaat, Avcıİnşaat, Dallas, GayrimenkulAkademisi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.