Marshall dekorasyonda yaşanan 5 soruna çözüm için ipuçları veriyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Marshall dekorasyonda yaşanan 5 soruna çözüm için ipuçları veriyor
09 Mart 2018, Cuma 10:08:06
Marshall dekorasyonda yaşanan 5 soruna çözüm için ipuçları veriyor
Marshall uzmanları, küf tutan duvarlar, duvarlardaki çatlak ve delikler, düzgün olmayan yüzeylerdeki sorunları gidermede, rulo ve fırça izi bırakmadan boya yapma konularında öneriler sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall’ın, yaklaşan bahar aylarında yaşam alanlarını yeniden dekore etmeyi planlayanlara önerileri var. En sık yaşanan beş ayrı dekorasyon sorununa dikkat çeken Marshall, dekorasyon zorlukları ile nasıl başa çıkacağınız konusunda uzman tavsiyeleri sunuyor.

Küflü duvarlara dikkat

Çoğu evde bodrum katı, çamaşır odası ve banyo gibi alanlar rutubetlenebilir, uygun havalandırma ve kuru şartların sağlanması ile küfün ilerlemesini önlemek gerekir. Banyolarda ve bodrumda aspiratörü açmak sorunu çözmezse nem alma cihazı kullanmak yararlı olur. Sorun yine de devam ederse, duvara küf önleyici veya mantar önleyici solüsyon sıkmayı deneyebilirsiniz.

Fark edilir çatlak ve delikleri doldurun

Duvarlarda delikler varsa, boyamaya başlamadan önce bu deliklerin doldurulması önemlidir. Duvarınızdaki delikte toz varsa, bunları fırçalayarak çıkarın ve ardından bir bıçak veya ıspatula kullanarak çok amaçlı dolgu malzemesi ile doldurun. Taşan dolgu malzemesini silerek temizleyin ve bıçak ağzı ile yüzeyi düzeltin. Derin delikler için, bir sonraki katmanı uygulamadan önce yapılan dolgu katmanının kurumasını beklemek gerekir. Gerçekten pürüzsüz bir yüzey için bir parça kuru zımpara kâğıdı ile alanı zımparalayın, ardından bir kat astar veya inceltilmiş bir kat boya sürün ve son olarak tüm duvarı boyayın.

Önce düzgün olmayan yüzeyleri düzeltin

Duvarınızda çok fazla delik ve tümsek varsa, ilk olarak kaplama kâğıdı uygulamanız ve ardından bunun üzerini boyamanız gerekir. Kaplama kâğıdı çoğu hırdavatçı dükkânında bulunabilir, ancak kendi başınıza yapma konusunda şüpheniz varsa bu iş için bir dekoratör tutabilirsiniz. Bu genellikle yatay şeritler halinde yapılan ve ‘yatay astarlama’ olarak bilinen bir işlemdir.

Rulo izi bırakmadan boyamanın püf noktaları

Boya yaparken en sık görülen dekorasyon hatası rulo izi bırakmaktır. Bunu önlemek için uygun boya rulosu kullanmak yeterli. Çoğu boyama işi için ideal rulo orta ‘tüylü’ (kalınlık) rulodur. Kısa tüyler çok fazla boya tutmaz, bu nedenle sürekli yeniden boya uygulamanız gerekir. Uzun tüyler çok fazla boya tutar ve rulo izi bırakır. Mümkünse, ucuz köpük rulo satın almaktan sakının, çünkü bu rulolar kaliteli rulolardan daha fazla su emerler.

Fırça darbesi izi bırakmaktan sakının

Daha az su emerek ağır fırça izlerini önlemeye yardımcı olduğu için, su bazlı boyalara en uygun fırça sentetik kıllı fırçadır. Dar bir alanı boyuyorsanız, köşelere ve oluklara kolaylıkla girmenize yardımcı olması için konik uçlu kılları olan bir fırça seçin. Kestirme yapmak için bir fırça kullanıyorsanız, bir kenarı diğerinden daha uzun olan açılı bir fırça seçmek en uygunudur.

Marshall Gör&Boya uygulamasıyla en iyi renge en kısa yoldan karar verin

Sunduğu boya ürünlerinin yanında, Marshall’ın akıllı cihazlar için geliştirdiği Gör&Boya uygulaması, renk seçimi konusunda tüketicilerin yardımına koşuyor. Bir rengin duvarlarınızda nasıl görüneceğinden emin değilseniz, Marshall Gör&Boya uygulamasıyla seçtiğiniz rengi akıllı cihazınızın ekranında sanal olarak deneyebilirsiniz. Türkiye’de tek olan “Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi, Artırılmış Gerçeklik teknolojiyle desteklenen ve iki milyondan fazla indirilen ‘Marshall Gör&Boya uygulaması sayesinde, mekânları boyamadan önce nasıl görüneceğini öğrenebilirsiniz.

Evinizdeki tüm alanlar için en doğru rengi seçerek harikalar yaratmanızı sağlayacak gerçek zamanlı ‘Marshall Gör&Boya’ uygulamasıyla, tabletinizi veya akıllı telefonunuzu oda içinde hareket ettirirken, duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyalar ayırt ediliyor. Bunun sonucunda uygulama, duvarları seçtiğiniz renge sanal olarak boyarken, otomatik olarak algılanan diğer nesneler orijinal renkleriyle ve formlarıyla olduğu gibi kalıyor. Böylece, tek dokunuşla seçilen rengin mobilyalarla ve aksesuarlarla uyumu ekranda görülerek en doğru tercihi yapmak mümkün oluyor. Renklerin mekânlarda nasıl kullanılması gerektiğini görmek ve daha fazla ilham almak için www.marshallboya.com adresinden Marshall’ın “ilham alın” bölümünden de faydalanabilirsiniz.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım286 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Marshall ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Marshall dekorasyonda yaşanan 5 soruna çözüm için ipuçları veriyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Hatay Eğitim Kampüsü, Jeotermal enerji, Sami Bektaş, Turkcell Platinum Lounge, Nidapark Küçükyalı, CeramicPlus, Mantolama, Beylerbeyi Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı , Hasan Hilmi ALPER, Yusuf Kınay, Walnut, Slim İnverter Klima, vernik, Sistem Armada serisi, VakıfGYO, BySolvo, Schüco Türkiye, İstanbul 216 Konutları, Magıc Ice, Kayabaşı, Krea, İdealist GYO, Gaggenau, Candy Hoover, Nolte Yatak Odası, Bticino Axolute Monochrome, hediye, Luxera, Orgatec 2014 Fuarı, Brüksel,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.