Alarko Carrier Sistem Satışları Ankara Bürosu, tasarımcılarla buluştu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Alarko Carrier Sistem Satışları Ankara Bürosu, tasarımcılarla buluştu
09 Mart 2018, Cuma 16:47:27
Alarko Carrier Sistem Satışları Ankara Bürosu, tasarımcılarla buluştu
Alarko Carrier Sistem Satışları Ankara Bürosu, merkezi sistem planlaması ve otomasyon (plant system manager) konulu toplantıda tasarımcılarla bir araya geldi. Toplantıda Chiller System Optimizer ile Chiller Plant Manager programlarının işlevleri ve önemi vurgulanırken; Automated Logic-Carrier firmasından Jim Kilcoyne, PlantCTRL sisteminin yazılımsal ve donanımsal ekipmanlarıyla ilgili bilgi verdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Toplantı, Alarko Carrier Grup Koordinatör Yardımcısı İsmet Gençer ve Ankara Büro Müdürü Tamer Şenyuva’nın açılış konuşmalarıyla başladı. Tamer Şenyuva konuşmasında, bina henüz tasarım aşamasındayken; binanın soğutma yükü ve bu yükün karakterinin belirlenmesinin, soğutma grupları, kuleler, pompalar ve diğer tesisat elemanlarının seçilmesinin, borulama sistemi ve sistem otomasyonunun tasarlanmasının, soğutma sisteminin hayat boyu maliyeti açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Şenyuva; “Chiller System Optimizer programı, tesis içinde enerji tüketen cihazların çalışmasını, tesisin tasarım özelliklerini de dikkate alarak simüle edip, karşılaştırmalı ekonomik analizini yapar. Chiller Plant Manager ise soğutma merkezinde yer alan soğutma grupları/kuleleri/pompaları ve diğer ekipmanların en verimli ve optimum çalışmasını sağlayan bina yönetim sistemi yazılımıdır. Hangi tasarımın en düşük ömür boyu maliyete sahip olduğunu belirlemek önem arz eder. Soğutma tesisinin tümünün verimli tasarlanması çok önemlidir.” dedi.

Automated Logic-Carrier firmasından Jim Kilcoyne, PlantCTRL sisteminin yazılımsal ve donanımsal ekipmanlarıyla ilgili genel bilgi verirken; söz konusu sistemin uygulama alanlarını ve enerji verimliliği, kararlılık, ölçülebilirlik açısından son kullanıcılara sağladığı faydaları katılımcılarla paylaştı. Kilcoyne, ayrıca artan soğutma ihtiyacı algoritması (ACR – Additional Cooling Required), azalan soğutma ihtiyacı algoritması (RCR – Reduced Cooling Required), yüksek verimlilik faktörü (Maximum Efficiency Factor), talep limitleme (Demand Limiting) gibi PlantCTRL çalışma prensiplerinden bahsetti. Son olarak Kilcoyne, kullanıcı dostu arayüzü, gerçek zamanlı ve geçmişe dönük verilere ulaşım kolaylığı, projeye göre özelleştirilebilmesi, sahada konfigüre edilebilmesi ve hazır yazılım kütüphanelerinin olması gibi öne çıkan özellikleri vurguladı. Seminerin devamında sektörde aktif iş hayatını tamamlayan tasarımcı Coşkun Lökçe ve Bülent Özgür’e başarılarından ve sektöre katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 306 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Alarko Carrier ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Alarko Carrier Sistem Satışları Ankara Bürosu, tasarımcılarla buluştu


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Air Liquide Ankara, Ali Aköz, Pomstore, TeknoŞirketlerGrubu, BedihaSalnur, Buga Otis, TOG, Buka Sofa, Celalettin Çağlar Başkan , Fatih Reis, Care Collection, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşümü Kanunu, IRP Türkiye, Greenpeace, AvrasyaTüneliProjesi, Rings AVM, Levent Eyüboğlu, Oscar Jaern, Limakİnşaat, Alaaddin Pakyüz , Strada Serisi, Suare Residence, AFS Boru, KSV, Karen Butera, Ispartakule Evleri, IC İçtaş, Voestalpine, Ziya Yılmaz, Selim Kabiloğlu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.