Yeni nesil yatırımda ‘turistik gayrimenkul’ öne çıkıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Yeni nesil yatırımda ‘turistik gayrimenkul’ öne çıkıyor
12 Mart 2018, Pazartesi 14:39:21
Yeni nesil yatırımda ‘turistik gayrimenkul’ öne çıkıyor
Küreselleşen dünyayla doğru orantılı olarak değişen günlük alışkanlıkların yanı sıra, yatırım alışkanlıkları da hızla değişime uğruyor. Geleneksel yatırımlara alternatif olarak yeni nesil alternatifler, hızla değerlenen turistik şehirlere yöneliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Küreselleşen dünyayla doğru orantılı olarak değişen günlük alışkanlıkların yanı sıra, yatırım alışkanlıkları da hızla değişime uğruyor. Geleneksel yatırımlara alternatif olarak yeni nesil alternatifler, hızla değerlenen turistik şehirlere yöneliyor. Portekiz’in en büyük gayrimenkul geliştiricilerinden biri olan Libertas, turizm gelirleri günden güne artış gösteren dünyanın en güvenli 3. ülkesi olan Portekiz’in başkentinde gayrimenkul değer artışının yanı sıra turizm amaçlı kullanılan garanti kira gelirli projelerde yatırım imkanı sunuyor. 

Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda yaşam tarzı ve yatırımlarında farklı bir vizyon arayan yeni nesil, hem yaşam hem yatırımda alternatif oluşturan yurtdışı yatırımlarına yöneliyor. Yurtdışı yatırımlarında ise kiralama, dekorasyon, bakım ve yönetim derdi olmadan, Golden Visa alımına olanak sağlayan, takibi kolay turizm projeleri öne çıkıyor. 

Globalleşen dünyayla uyumlu, kira geliri garantili turistik projeler 

Zengin tarihi miras, sıcak iklim, uygun fiyatlar ile güvenli bir tatil imkanı sunan Portekiz’in en büyük gayrimenkul geliştiricilerinden biri olan Libertas, yeni neslin yönelimi doğrultusunda turizm amaçlı kullanılan projeler de geliştirip yönetimini yapıyor. Turizm amaçlı kullanılan projelerde yatırımı özellikle Golden Visa almak isteyen, yaşadıkları şehri terketmeden garanti kira geliri elde etmek isteyen genç aileler tercih ediyor. Garanti kira gelirinin yanı sıra gayrimenkul değer artışı muhafaza etmeye olanak sağlayan turizm projeleri uzaktan yönetim derdi olmadığı için yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor, ancak son zamanlarda Portekiz’liler de bu tarz yatırımlara yöneliyor. Portekiz genelinde konut fiyat endeksi 2016’dan 2017’ye %10 artış gösterirken turizm amaçlı kullanılan projelerde buna ek olarak yılda %4 kira getirisi 10 gün kullanım hakkı ile Avrupa'da kolay yatırım yapılabiliyor. 

Libertas’ın turistik projeleri arasında Benfica Stadyumu’na bakan Upon Lisbon ve başkentin tarihi ve yaşam dolu merkezi Chiado’nun en karakteristik meydanı Largo Rafael Bordalo’ya bakan Unique Chiado öne çıkıyor. Mayıs 2017’de açılan ve 8.8 müşteri memnuniyeti ile hizmet veren Upon Lisbon’da satılık son alternatifler 250.000 Euro’dan başlıyor.

 19.yy mimarisine sahip 4 katta 10 eşsiz rezidanstan oluşan renovasyon projesi Unique Chiado ise, 2019 Mart ayında dekorasyonlu olarak teslim edilecek. Bir ve iki yatak odalı alternatiflerinde yatırım bedelinin %4’ünü 3 yıl boyunca mal sahibine garanti ediyor. Lizbon’un en hareketli ve tercih edilen bölgesinde yer alan projede iki yatak odalı alternatifler 1.020.000 Euro’dan başlıyor.

500 bin euro’luk nakit yatırıma Golden Visa ve AB vatandaşlığı hakkı

Golden Visa veren ülkeler arasında Portekiz, Türkiye’deki düzeni bozmadan vatandaşlık sürecini tamamlamaya olanak sağlaması ile öne çıkıyor. Aynı zamanda Portekiz, ekonomisi ve gayrimenkul piyasası hareketliliği sebebi ile de yatırımcıların gözdesi oluyor. Müşteriye uzun soluklu hizmet sunmayı amaçlayan Portekiz’de Ev, Golden Visa amaçlı konut alımında doğru partnerlerle müşterileri bir araya getirerek süreci en etkili şekilde yönetiyor. Bir Türk gayrimenkul profesyoneli ile muhatap olarak, sürecin her aşamasında etkin destek alan yatırımcılar, evin satın alınmasından kiralanmasına, sonrasındaki satışına kadar bütün aşamalarda ve Golden Visa & AB vatandaşlığı konularında istedikleri an danışmanlık alabiliyor. Avrupa’da oturum ve çalışma iznini kapsayan Golden Visa’ya başvuru şartı olarak toplam 500 bin Euro’luk bir veya birden çok gayrimenkul yatırımı aranıyor. Golden Visa, başvuru yapan kişinin yanı sıra, eşini, 18 yaşını doldurmamış çocuklarını, 18 yaş üzeri çalışmayan, eğitim hayatına devam eden ve bekar olan çocuklarını, hatta belli şartlarla ebeveynlerini de kapsıyabiliyor. Oturma ve çalışma izni sağlayan Golden Visa, Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkını da kapsıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


439 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Portekiz, gayrimenkul, turizm, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yeni nesil yatırımda ‘turistik gayrimenkul’ öne çıkıyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
DİKA, ideal, Seyhan, Rönesans, KanyonPark, Mustafa Abdurrahman, ÖmerSelçukBaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Emniyet, Bitez, ISHfuarı, Metin Külünk, İzmir Bayraklı Folkart Towers, İTS, Mudo, Halil İbrahim Ayaşlı, Golf Society , Mahmut Tanal, KalamışMarina, 2012 Unicera Fuarı, Tekin Exclusive , Hacer Tower, Scania, Dr. Sedat Kalem, MakyolYaşam, Atatürk Hava Limanı, 2023 Vizyonunda Gayrimenkul Sektörü Raporu, Zeki Toçoğlu , Fa­tih Meh­met Ter­can, Asyaport,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.