SETUP İnşaat'tan Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a İnşaat Alanında İlk ve En Büyük Yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
SETUP İnşaat'tan Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a İnşaat Alanında İlk ve En Büyük Yatırım
13 Mart 2018, SALI 12:28:58
SETUP İnşaat'tan Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a İnşaat Alanında İlk ve En Büyük Yatırım
SETUP İnşaat’tan Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a İnşaat Alanında İlk ve En Büyük Yatırım.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Setup İnşaat, Türkiye’den Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a inşaat alanında yapılacak ilk ve en büyük inşaat projesine imza atıyor. Şirket’in 754 konutlu yeni projesi Sky Garden, 155 milyon Euro yatırım değeri ile Belgrad’da yükseliyor.  Proje kapsamında ünlü İtalyan markası Gianfranco Ferre L.L.C  ile işbirliği yapan Setup İnşaat, konutlarda lüksü yeniden yorumlayacak. Uluslararası yatırım, finans yönetimi, gıda, tekstil ve güvenlik alanlarında hizmet veren Setup Yatırım’ın grup şirketlerinden Setup İnşaat, Belgrad’da 155 milyon Euro yatırım değeri ile Sky Garden’ı inşa ediyor.

Belgrad’ın en planlı ve en hızlı gelişen ilçesi New Belgrad’da yer alan Sky Garden projesi, 754 konuttan ve 31 ticari birimden oluşuyor. Mental Design Works'ten (MDW) Salih Çıkman imzasını taşıyan Sky Garden, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 17 bin metrekare arsa alanı üzerinde toplam 128 bin metrekare inşaat alanına sahip. Projede, yaklaşık 10 bin metrekare yeşil alan bulunuyor. Yeşil alanı ve kentin mimari dokusuna uygun tasarımı ile proje, Belgrad mimarisini ve yeni nesil şehir yaşantısını yansıtacak. Konutların tavan yüksekliği 3 metre olan Sky Garden’da, 1+1 konutlar 42 ila 65 metrekare, 2+1 konutlar ise 75 ila 85 metrekare arasında olacak. Haziran 2018’de Sırbistan’da satışa sunulacak olan projede, konutların fiyatı ise 75 bin Euro’dan başlayacak. Proje, 2 etaptan oluşuyor. Sky Garden projesinin ilk etabı 50 milyon Euro yatırımla hayata geçiyor. 

Lansmana özel metrekaresi bin 800 Euro’dan başlayan konutlar

Zengin sosyal donatıların hakim olduğu Sky Garden projesi, lansmana özel fiyatlarla metrekaresi bin 800 Euro’dan satışa sunuluyor. İlk etabı Haziran 2020’de teslim edilecek olan Sky Garden’da toplamda 10 katlı 3 blok yer alıyor. 3 bin metrekarelik sosyal tesis alanın yanı sıra projede 935 araç kapasiteli otopark da bulunuyor. Sky Garden, Nicola Tesla Havaalanına sadece 15 dakikalık mesafede, Pan-European Motorway E-75’ e sadece 900 metre uzaklıkta yükseliyor.

Sırbistan’da inşaat alanında hayata geçirilen ilk ve en büyük Türk yatırımı Sky Garden projesi hakkında konuşan Setup Yatırım Eş Başkanı Umut Ekşi,  “Sırbistan, dünyada en fazla yatırım yapılan ülkelerden biri. Son yıllarda Türk yatırımcıların da gözdesi olan Belgrad, Financial Times tarafından ‘geleceğin şehri’ olarak nitelendirilmekte. Sky Garden projemiz de New Belgrad bölgesindeki en büyük projelerden biri olacak. Projeye şimdiden çok yüksek ilgi var. Ön satış yapıp peşinat aldığımız müşteriler var ” dedi. 

Sky Garden projesini inşa ederken yatırım tutarının 100 milyon Euro’sunu ihracata ayıracaklarını kaydeden Umut Ekşi, sözlerine şöyle devam etti: “Projemizi 3 yılda tamamlayacağız. İnşaatı yaparken de inşaat malzemelerinin çoğunu Türkiye’den temin edeceğiz. Bunun yanı sıra Türk işçilerini de Türkiye’den Sırbistan’a getireceğiz. Yurt dışında gerçekleştireceğimiz bu proje ile ülkemizin istihdamına da katkı sağlayacağız”

Kişiye özel ödeme planı

Yüzde 20 peşinat ile konut sahibi olma imkanının sunulduğu Sky Garden projesinde kişiye özel ödeme planı yapılacak. Şirket bünyesinde ödeme imkanlarının da sunulacağını kaydeden Umut Ekşi, “Bölgeye talep oldukça fazla. Özellikle Türk yatırımcılardan ciddi ön talep aldık. Projemizde prim oranı euro bazında yüzde 40 olacak. Yatırım için kiraya verildiğinde, 11 yıl gibi gayrimenkul sektöründe bu dönemde rastlanması mümkün olmayan bir sürede amorti eden bu proje yatırımcısına yıllık Euro bazında yüzde 8 getiri sunuyor. Bu da yatırımcı için oldukça cezbedici bir oran” diye konuştu. 

Bloklardan biri Gianfranco Ferre İmzalı 

Gianfranco Ferre L.L.C markasının ilk gayrimenkul projesi hayata geçirdiklerini söyleyen Umut Ekşi, bloklardan birinin Ferre imzalı olacağını duyurdu. Ferre Residence, Ferre’nin tasarımcıları tarafından tasarlanacak. Tasarımcılar, özel seramik, duvar kağıdı gibi dekoratif tamamlayıcılar ile ürünleri üretecek. Ferre Residence’da dairelerin metrekaresi 3 bin 500 Euro’dan başlıyor. Ayrıca, sadece Ferre Residence’da 3+1 daireler de bulmak mümkün olacak. Dış cephe, bina ortak alanları ve sadece Ferre binasına özel sosyal tesisler, Ferre dokusu ve ruhunu yansıtacak. Ferre Residence’da, çatı katında yer alan açık havuz, kış aylarında da kullanabilmesi açısından ısıtmalı olarak tasarlanıyor.

Sky Garden ile limitlerin üstünde bir sosyallik

Projede; kapalı yüzme havuzu, spor salonu, pilates stüdyosu, çocuk oyun alanı, sinema salonu, toplantı odası, müzik salonu, misafir suitleri bulunuyor. Bölgenin iklim koşulları değerlendirilerek yerden ıstmalı otopark girişleri tasarlanıyor. Ayrıca blokları çatıda birbirine bağlayan sosyal yol tasarımı ile tüm site sakinleri için 500 metre uzunluğunda tartan koşu parkuru, bisiklet ve yaya yolları, mini golf sahası, açık basketbol sahası ve Danimarkalı mimarlarla birlikte tasarlanan 7 bin 600 metrekarelik bir açık hava oyun alanı yer alıyor. Proje adını terastaki bu çok zengin sosyal bahçeden alıyor. 

Yurtiçinde yerinde kentsel dönüşüm 

Türkiye’de ise yerinde kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verdiklerini belirten Umut Ekşi, “Tam Pendik projemiz ile deprem nedeniyle riskli olan bölgeyi yeniden inşa ediyoruz. 2019 yılının Mart ayında birinci etabı teslim etmeyi planlıyoruz. Tam Pendik’te toplam 700 konut yer alıyor. Aslına uygun ve yerinde dönüşüm ile vatandaşları mağdur etmeden projemizi hayata geçiriyoruz. Olması gereken yerde, olması gerektiği gibi, her detayı inceliklerle düşünülmüş eksiksiz ve Tam sloganıyla hayata geçireceğimiz projelerimiz ile sektörde fark yaratacağımıza inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

‘2018’de yatırımlar artarak devam edecek’

Ulusal ve uluslararası arenada önemli yatırımlar yaptıklarını dile getiren Setup Yatırım Eş Başkanı Gökhan Tosun ise şirketin yatırımları hakkında şu bilgileri verdi:  “Kurulduğumuz yıldan beri turizmden teknolojiye, perakendeden inşaata kadar birçok alanda faaliyet gösteren şirketimiz küresel boyutta büyüyor. Bünyemizde dünyaca ünlü markaların distribütörlüğü olduğu gibi kendi yazılım ve ürünlerimiz ile sektörün öncü kurumları arasında yer alıyoruz.”

Farklı sektörlerde birden fazla yabancı ortaklıkları olduğunu da dile getiren Gökhan Tosun “2016, şirketimiz açısından faydalı bir yıl oldu. Bağlı olduğumuz tüm şirketlerimiz 2016 yılını 350 milyon dolar ciro ile 2017 yılını da 405 Milyon dolar ciro ile kapattı.  Setup Yatırım olarak, 2018 yılı içinde 480 milyon dolar’lık yatırım potansiyelimiz var. Yatırımlarımızı yurtiçinde ve yurtdışında artırarak devam edeceğiz” dedi.

Akıllı şehirler konusunda çeşitli çözümler sunduklarını da belirten Gökhan Tosun, “Akıllı bisiklet uygulamaları, kavşak kontrol sistemleri, trafik elektronik denetleme sistemi çözümleri ve call center hizmetleri ile sektörde daima tercih edilen firma olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


5481 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Denizbank, yatırım, Gökhan Tosun, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

SETUP İnşaat'tan Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a İnşaat Alanında İlk ve En Büyük Yatırım


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kadıköy-Kartal Metro, TeleferikHolding, STFA Enerji Grubu, Burgan Bank, AtiyeResidence, Snowsound, Al-Shirawi Group ve Quartz Group, Bahadır İnşaat, Ay Işığı , Trump®International Hotel&Tower, ÇEDBİK, halı, Polisan Kimya, Mahmut Bayraktar, DrFeyzullahYetgin, Avrupa’nın En Fazla Yeni Destinasyona Sahip Havalimanı, StarTrack, Cem Bialetti, TİGEM, İnşaat istihdam endeksi, VEDAŞ, Cafe Crown Caribou Coffee, Dr. Gökhan Taş, Tago Architect, Faruk Aksoy, Coloration, Güneş, IHG, Yapı Kredi Uygulama Marketi, Büyük Düşün,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.