Hasanoğlu İnşaat'tan Kanal İstanbul Bölgesine 100 Milyon TL’lik Dev Yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Hasanoğlu İnşaat'tan Kanal İstanbul Bölgesine 100 Milyon TL’lik Dev Yatırım
15 Mart 2018, Persembe 09:30:42
Hasanoğlu İnşaat'tan Kanal İstanbul Bölgesine 100 Milyon TL’lik Dev Yatırım
Kanal İstanbul Bölgesine 100 Milyon Tl’lik Dev Yatırım.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi projelere imza atan Hasanoğlu İnşaat, 45 kilometrelik Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridoru üzerindeki Türkiye’nin en büyük mega projesi Kanal İstanbul güzergahında 100 milyon TL’lik yatırım yaptı. Bölgede toplam 86 bin metrekare arsaya sahip olduklarını ifade eden Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, gelişme sürecini tamamlamış bölgeler yerine gelişmekte olan bölgelere yatırım yapılmasını tavsiye etti.

Yaklaşık 25 yıllık deneyimle birbirinden iddialı projeleri ortaya koyan Hasanoğlu İnşaat, 2018 yılında da yeni projeleri ile yatırım atağına kalktı. Kanal İstanbul güzergahında 86 bin metrekare arsa stoğu bulunan şirket, uzun yıllardan bu Kanal İstanbul lokasyonunda markalı konut projeleri hayata geçiriyor. İstanbul’daki yatırımların kuzeye doğru kaydığı günümüzde, yatırımcısına yüksek kar vaat eden Ispartakule lokasyonunda konumlanan BANU EVLERİ Ispartakule markasıyla bölgede adından sıkça söz ettiren Hasanoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Şirketimiz, 2010 yılından bu yana Kanal İstanbul güzergahındaki en önemli noktalardan bir tanesi olan Ispartakule ve çevresine yatırım yapıyor. Bu yatırımlarımız ağırlıklı olarak arazi ve arsa yatırımı ile konut ve ticari alanların olduğu projelerden oluşuyor. Kanal İstanbul Projesi’nin hayata geçirilmesinin kesinleşmesi ile yatırımlarımızı artırarak devam ettirme kararı aldık” dedi. 

Bölge yabancı yatırımcının yakın markajında!

Yabancı yatırımcının bölgeye ilgisinin yoğun olduğunu belirten Hasanoğlu, “Kanal İstanbul Projesi’nin 2011 yılında kamuoyuna duyurusunun yapılmasının ardından muhtemel güzergahın Karadeniz ile Marmara’yı en kısa mesafeden birleştiren Durusu-Sazıdere-Küçükçekmece Gölü koridoru olması nedeniyle, bölgeye uzun zamandır yatırımcıların ilgisi yoğundu. Ancak son zamanlarda yatırımlarda yavaşlama söz konusuydu. Projenin kesin güzergahının açıklanması ile birlikte yerli ve yabancı yatırımcı yatırımcıların bölgeye ilgisi tekrar artamaya başladı” diye konuştu.

Gelişmekte olan bölgelere yatırım yapın

Gelişmekte olan bölgelerde gayrimenkul yatırımı yapılmasını çok doğru bulduğunu ifade eden Hasanoğlu şunları söyledi: “Özellikle ulaşım imkanlarının ve sosyal donatı imkanlarının inşa edilmekte olduğu bölgelerde erken yatırım yapanların, yatırımlarından memnun kaldıklarını rahatlıkla gözlemlemek mümkün. Bu nedenle, gelişme sürecini tamamlamış bölgeler yerine gelişmekte olan bölgelere yatırım yapılmasını tavsiye ediyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 4436 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Hasanoğlu İnşaat, Kanal İstanbul, yatırım,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Hasanoğlu İnşaat'tan Kanal İstanbul Bölgesine 100 Milyon TL’lik Dev Yatırım


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Arif Murat Kökbudak, Geofoam, Güneş Enerjili Çatı Sistemleri, Çamlıca Camisi, Bosch Keo, NidakuleKayaşehir, Mehmet Emin Paşa , electriCITY, Mesut Toprak, Studio Life Sarıyer, Shabby Chic, Madrid İtfaiyesi, Beyoğlu Grup Proje ve İnşaat, Esin Tosunoğlu, DetamGrup, HOME AVES, İftaryemeği, Prof. Dr. A.M.Celal Şengör , Şadi Yazıcı, “22 Mart Dünya Su Günü”, inşaat pazarlama, Nev İstanbul, dekorasyon, Rüya Prestij Residence, DengeTowers , Faiz, Eyüpsultan Belediyesi, Alper Aksoy Mimarlık, Ali Rıza Arslan, Metal Yapı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.