38. Cadde satış ofisinde Gönye Proje imzası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
38. Cadde satış ofisinde Gönye Proje imzası
16 Mart 2018, Cuma 12:05:41
38. Cadde satış ofisinde Gönye Proje imzası
Çözüm ortağı olduğu inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle birlikte rezidans, toplu konut ve ofis projeleri başta olmak üzere birçok iç mimari çalışmaya imza atan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, Erk GYO tarafından Kayseri’de gerçekleştirilen 38. Cadde projesinin satış ofisini kullanıcıların kendilerini evinde hissedebileceği sadelik ve sıcaklıkta, aynı zamanda da ferah ve şık bir tasarımla biçimlendirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’nin önde gelen markalı konut ve ofis projelerinin iç mekan tasarımlarına imza atan Gönye Proje Tasarım kurucuları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, Erk GYO yatırımıyla Kayseri’de hayata geçirilen 38. Cadde projesinin satış ofisine imza attı. Gönye Proje Tasarım, yoğun bir anayol üzerinde konumlanan satış ofisinde çevresinden bağımsız olarak kullanıcıların kendini huzurlu hissetmesini sağlayacak bir atmosfer oluşturmayı hedefledi.

Giriş bölümünün zemininde kullandıkları balıksırtı mermer kaplamaların arasında özel olarak çalıştıkları platin rengi bordürlerle müşterilerin bankoya yönlendirilmesini sağlayan Gönye Proje Tasarım, banko arkasında ise ince ve gerçek doğal taş katmanı ile gizli ışığı harmanlayarak 38. Cadde logosunu aynı sadelik içinde mekanda vurgulamış.

İki cepheden de güneş ışığı alan 38.Cadde Satış Ofisi’nde oluşturulan loca alanlarıyla birlikte, sıcak bir atmosfer sağlamanın yanında tasarımda doğal malzemelere yer vermeye de özen gösterilmiş. Zeminde açık renk doğal taş mermer ve lamine parke tercih eden Gönye Proje Tasarım satış birimlerinde özel tasarım halı kullanmış. Duvarlarda büyük plaka mermer görünümlü seramikler ile dokulu boya ve özel çalışılmış renkte doğal ahşap kaplamalar tercih edilmiş. Satış birimlerinde kot farkı ile birlikte ayrı görüşme alanları oluştururken, aralarında kullanılan paneller ve etanolle yanan şömineler, bölücü olarak fonksiyonel olarak tasarlanmış. Şömine yan duvarı ise sunum için kullanılan TV paneli olarak ve devamında ferah olması açısından geometrik desenli yarı geçirgen cam bölme olacak şekilde düşünülmüş. Böylelikle müşterilerin ağırlandığı alanlarda üç tarafından fonksiyonel duvarlar ile çevrelenerek dış atmosferden uzak, sıcak, samimi mekânlar oluşturulması hedeflenmiş. Satış birimlerinde zemin yükseltilirken aynı zamanda insan ölçeğine yaklaşmak düşüncesiyle dokulu boya ile düşük tavan tercih edilmiş. Bekleme alanında ise giriş-danışma alanından gelen tavandaki doğal ahşap kaplamalı kayıtlar tercih eden Gönye Proje Tasarım, mekânda sıcak atmosfer yakalarken aynı zamanda akustik anlamda mekanda ses yalıtımını da sağlamış.

Maket alanı üzerinde yer alan ve maketin büyüklüğünde tavandan sarkıtılan lake ve süet dokulu kaplama Gönye Proje Tasarım tarafından özel detayda çizilip üretilmiş ve satış ofisi merkezinde ikonik ve vurucu bir etki yaratmış.

Yatırımcı Erkay Doğan: ‘’Projeden herhangi bir şey çıkarmak ya da eklemek mümkün değildi. Benim için mükemmelden öteydi.’’

38. Cadde projesinin yatırımcısı Erkay Doğan, tasarıma daha başlamadan Gönye Proje Tasarım’dan büyüleyici bir ortam oluşturmalarını istemiş. Erkay Doğan, geçmiş tasarım örnekleri görüp etkilenerek tercih ettiği Gönye Proje Tasarım’ın titizliğine ve profesyonelliğine hayran kaldığını belirtiyor ve ekliyor: ‘’Tanışma sürecinde, teklif aşamasında her şey profesyonelce ilerledi. Anlaşma yapıldıktan sonra ilk toplantımızda biz proje alternatifleri beklerken, bütçe, dekorasyon, yerleşim ile ilgili sorular, dünya trendlerinden ve önceki çalışmalarından örneklerle ve mood boardlarla dolu bir toplantıda, beğenilerimizi, isteklerimizi analiz ettiler ve seçilecek ürünlerle ilgili bir anket doldurup İstanbul’dan ayrıldık. Bu tutum ne kadar profesyonel bir ekibe düştüğümüzün ilk işaretiydi.‘’

Erkay Doğan, Gönye Proje Tasarım’ın yaptıkları ikinci toplantıdaki sunumlarını incelediklerinde projede herhangi bir eksik ya da fazla bulamadıklarını, kelimenin gerçek anlamıyla ‘’Tam’’ bir proje ile karşılaştıklarını belitti. İki aydır aktif olan satış ofisine gelen müşterilerin de hayranlığını gözlemlediğini vurgulayan Doğan, Gönye Proje Tasarım ile çalışma pratiğinin kendileri için mükemmel bir deneyim olduğunu belirtti. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım5645 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Erkay Doğan, Gönye Proje Tasarım, 38. Cadde, yatırım,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

38. Cadde satış ofisinde Gönye Proje imzası
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
HMFAsansör, balkon, Güneş Enerjisi Redresörünün Kullanım Ömrü, O&G ve Enerji Verimliliği, Maarten Neelis, Crystal Serisi, NOX Buhar, Akra Barut, Petek Proje Mühendislik Müşavirlik A.Ş. , Devlet Hava Meydanları İşletmesi, MarriottHotel, Yerli, Glow 3, Doruk Özülü, Dicle Vadisi, MesaKartal, Suat Özbek, Ürdün, Serdar, ÖzbalÇelik, Boydak, Kabil, Bosch 700 Serisi, business, ABB Türkiye, OnurParkLifeİstanbul , MaisonLift, Standart Pompa, EmarSquare, 4. Betonik Fikirler Proje Yarışması,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.