MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha
16 Mart 2018, Cuma 16:48:11
MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha
Mimar Gökhan Avcıoğlu tarafından kurulan GAD Vakfı’nın (GADEV) tasarladığı projeler, ödüle doymuyor. Her yıl mart ayında Fransa’nın Cannes ketinde düzenlenen MIPIM’den, geçen yıl katıldığı Kitapkent Projesi ile jüri özel ödülü alan GAD Vakfı, bu kez “Hydepark Library” “Kütüphane Projesi ile ödül aldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

GADEV'in "Hydepark Library" Kütüphane Projesi, dünyanın en prestijli gayrimenkul zirvesi MIPIM işbirliğinde gerçekleştirilen "AR Future Project Awards 2018"de ödüle layık görüldü.

"Hydepark Library" Kütüphane projesi, GADEV tarafından tasarlanmakta olan İTÜ Kütüphane ve Eğitim Merkezi Projesine de ilham kaynağı oldu.

GELECEĞİN ŞEHİRLERİNE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE TASARLANDI

İTÜ Kütüphane Projesi de GADEV tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi için geleceğin şehirlerine yakışır bir mimari ile tasarlandı. Projenin toplam maliyeti 15 milyon dolar olarak öngörüldü. Bu maliyetin İTÜ mezunlarının yapacağı katkılarla kolayca karşılanacağı belirtilirken, projeye halen İTÜ'de öğretim üyeliği yapan ünlü jeolog Prof. Dr. Celal Şengör de 40 bin kitap bağışlayarak katkıda bulunacak.

Öte yandan birçok ödüllü projeye imza atan GADEV; mimarlık mesleğinin gelecek nesillere günün koşulları ile uyumlu bir şekilde aktarma amacıyla kuruldu ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

KAYNAK: Sabah


5522 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GADEV, GAD Vakfı, Hydepark Library, Gökhan Avcıoğlu ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

MIPIM’den GAD Vakfı’na bir ödül daha
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
3 seçenek 0 faiz, SchréderElektrik, TheGreenParkHotelConventionCenter, EbruÖztürk, Beytepe, ISKSODEX2014, PBD 40, II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi, AmadGayrimenkul, Park, BLANCO STEELART, Ak-al, İAOSB, Rim-ex, Çebi Yapı, NOLTE, AquaSpray, En Temiz Sanayi Tesisi, Uran Holding, Nidapark Bomonti Teras, GeberitPluvia, KosiflerOto, (Massachusetts Institute of Technology), Köroğlu İnşaat , BalıkesirÜniversitesi , KDVindirimi, Design, Kapıları, ÖzlemÖzüner, DünyaÇevreGünü,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.