Mimarlık ve Tasarım Zirvesi Arch+Dsgn Summit 2018 Ziyaretçi Akınına Uğradı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Mimarlık ve Tasarım Zirvesi Arch+Dsgn Summit 2018 Ziyaretçi Akınına Uğradı
11 Nisan 2018, Carsamba 10:48:08
Mimarlık ve Tasarım Zirvesi Arch+Dsgn Summit 2018 Ziyaretçi Akınına Uğradı
“Mimari ve Tasarımda Yenilikçi Yaklaşımlar” temasıyla 6-7 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen mimari ve tasarım zirvesi Arch+Dsgn Summit 2018, sektörün profesyonellerini birçok panel, workshop ve sergi içeren zengin içeriğiyle ziyaretçileriyle buluşturdu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Ana sponsorluğunu Bürosit, etkinlik sponsorluğunu Bosch’un üstlendiği Arch+Dsgn Summit 2018, 8000’in üzerinde katılımcıyla 6-7 Nisan 2018 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. 2 gün boyunca global ölçekte başarılara imza atmış sektör profesyonelini, işverenlerini, mimarlık ofislerini ve farklı şehirlerden gelen birçok mimarlık ve tasarım öğrencisini ağırlayan Arch+Dsgn Summit 2018, katılımcılarına ‘’Mimari ve Tasarımda Yenilikçi Yaklaşımlar’’ teması kapsamında mimarlık mesleğinin birçok farklı disiplinle ilişkilerini masaya yatırmaya yönelik bir program sundu.

Mimarlık ve tasarım düzleminde disiplinlerarası entegrasyon, her bir alanın uzmanı tarafından yorumlandı…

Arch+Dsgn Summit 2018 bünyesinde “Kimlik ve Kültür”, “Tasarım”, “Eğitim”, “Mekan” ve “Teknoloji” üst başlıklarında ilerleyen paneller, mimarlık ve tasarım düzleminde farklı disiplinlerin entegrasyonu konusunda katılımcılarının yeni vizyonlar oluşturmasına yardımcı olacak şekilde ilerledi. 50’nin üzerinde yerli ve yabancı profesyonele söz hakkı tanıyan panellerde, mimaride kimlikten akıllı ev sistemlerine, robotik teknolojiden kent/mimarlık ilişkisine kadar genişleyen bir yelpazede çok çeşitli konular gündeme getirildi. Her bir konuşmacının farklı açılardan ele aldığı konular, ziyaretçilere ‘’Mimari ve Tasarımda Yenilikçi Yaklaşımlar’’ temasını en ince detaylarına kadar inceleme fırsatını sundu.

Etkinlik süresince gerçekleşen B2B Toplantıları bu sene de oldukça ilgi gördü. Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofisleri ve kamul/özel sektör işverenlerini tanıştıran B2B Toplantıları, bu sene de sektörler arası iletişim köprüsü kurulmasına sebep oldu. Geçen sene gördüğü ilginin ardından, bu sene daha da fazla katılımcıyla gerçekleşen toplantılar, sektör taraflarının 20 dakika boyunca birebir görüşmeleri üzerinden ürün ve hizmetlerini paylaşma fırsatı yarattı.

Mimarlık ve tasarım öğrencilerinin aktif katılımıyla oluşturulan sergiler…

Yıldız Entegre sponsorluğunda sergilenen, büyüklüğü 100x175x150 cm olan 22 parçadan oluşan “Kırkayak” sergisi, TOBB-ETÜ Mimarlık Bölümü 1. Sınıf öğrencileri tarafından tasarlandı. Normalin 300 katı boyutlarda tasarlanan ‘’Kırkayak’’, her sektörden katılımcının ilgi odağı oldu.

‘’Kültürel Hafıza ile Yenilikçi Yaklaşım’’, ‘’Senaryolu Alanlar’’, ‘’Design&Print Tasarım Süreci ve 3D Baskı Teknoloji İlişkisi’’ ve daha birçok farklı konuda gerçekleşen atölye çalışmaları, mimarlık ve tasarım öğrencilerinin gelişimine oldukça faydada bulunan bir konseptte ilerledi. Birçok sektör profesyonelinin mimarlık ve tasarım öğrencileriyle gerçekleştirdikleri atölye çalışmalarının ürünleri de zirve sırasında alanda sergilenme fırsatı buldu. Serginin aktif aktörleri haline getirilen öğrenciler, bu seneki Arch+Dsgn Summit’in dinamik ziyaretçi kadrosunu oluşturdu. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım5995 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Mimarlık ve Tasarım Zirvesi Arch+Dsgn Summit 2018,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mimarlık ve Tasarım Zirvesi Arch+Dsgn Summit 2018 Ziyaretçi Akınına Uğradı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ece Gökalp, Tübitak - UME, masaj koltuğu, Ray Lian, Adell Armtatür, İzmir 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu, Patrick Bellew, Yeşil Bina Sertifika, Saruhan Doğan, Mustafa Söylemez, RSPP, CRMMedya, açık yüzme havuzu, Birinci İstanbul Tasarım Bienali, Azmi Yaşar, Dusseldorf Fuarı, Stratos MAXO, enerji, Hacıosman, Satya, LUX*BodrumResortResidences, İstanbul Avrupa Yakası, (İTO), Cansel Turgut Yazıcı, Dr. Denner, Kuzeyyıldızı Gayrimenkul, Ross Lovegrove, Artkim Fuarcılık, SemerkandYapı, MehmetGür,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.