Türkiye Milli Katılımla “Hannover Messe” Fuarı’nda Gövde Gösterisi Yapacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Türkiye Milli Katılımla “Hannover Messe” Fuarı’nda Gövde Gösterisi Yapacak
16 Nisan 2018, Pazartesi 14:20:19
Türkiye Milli Katılımla “Hannover Messe” Fuarı’nda Gövde Gösterisi Yapacak
Türkiye bu yıl da Milli Katılımla 23 – 27 Nisan “Hannover Messe” Fuarı’nda Gövde Gösterisi Yapacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Dünyanın önde gelen sanayi kuruluşlarının Almanya’da buluştuğu “Hannover Messe”, 23-27 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin ihracatçılarını ağırlayacak. Partner ülke Meksika’nın katılımıyla uluslararası alanda önemli işbirlikleri sağlayacak olan fuarın teması bu yıl “Entegre Endüstri - Bağlan ve İşbirliği Yap” (Intregrated Industry – Connect & Collaborate) olacak. Türkiye’den 200’e yakın firmanın katılacağı fuarda şirketler; robotlar, otomasyon teknolojisi, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformları sergilenecek.

Endüstriyel teknoloji alanında dünyanın lider ticaret fuarı “Hannover Messe” Fuarı, Türkiye’nin milli katılımıyla dünya genelinden 70’in üzerinde ülkeden katılımcıları ağırlayacak. 200’e yakın Türk firmasının 250 bine yakın ziyaretçiyle buluşacağı fuarda Endüstri 4.0 alanında son teknolojilerin yanı sıra, önemli ticari işbirliği fırsatları sunulacak. Partner ülkenin Meksika olacağı fuarda, Latin Amerika pazarına girmek isteyen Türk firmalarına özel B2B görüşmeler organize edilecek.İstanbul Sanayi Odası’nın katkılarıyla fuar alanında 5 gün boyunca “B2B organizasyonu gerçekleştirilecek.İstanbul Ticaret Odası’nın “B2B organizasyonu” sayesinde ise Türkiye’den ve Almanya’dan firmalar biraraya gelerek, işbirliği yaratılması hedefleniyor.

Hannover Messe’de Bu Yıl Öne Çıkan Yenilikler!

Hannover Fuar Merkezi'nde 7 ihtisas fuarını tek çatı altında bir araya getiren Hannover Messe, endüstriyel otomasyon, otomotiv yan sanayi üretim teknolojileri, hidrolik-pnömatik ve akışkan gücü sistemleri, dijital fabrika, enerji, basınçlı hava ve vakum teknojileri (ComVac), endüstriyel yan sanayi, araştırma-teknoloji alanlarına odaklanacak. Endüstri 4.0 konseptiyle düzenlenen fuar bu yıl da birçok yeniliğe sahne olacak. Üretimden lojistiğe, pazarlamadan satış sonrası hizmetlere kadar sanayideki 360 derece dönüşüm Hannover Messe’de sergilenecek.

Hannover Messe’ye paralel olarak düzenlenen intralojistik fuarı CeMAT lojistik şirketlerine yönelik Endüstri 4.0 ile Lojistik 4.0 arasındaki etkileşimi ön plana çıkarmasıyla dikkat çekiyor. “Bağlantılı Tedarik Zinciri Çözümleri” ana temasıyla düzenlenen CeMAT 2018, değer katan faaliyetler ve tedarik zincirleri arasındaki dijital entegrasyon ve ağ oluşturma faaliyetini ileriye taşımayı amaçlıyor.

Genç Girişimcilere Yönelik Özel Alanlar 23–27 Nisan “Hannover Messe” Fuarı’nda!

İmalat sektöründe startup’lara yönelik artan talebi dikkate alan Hannover Messe Genç Teknoloji Girişimleri adlı startup programını 2018’de iki yeni sergi alanıyla genişletiyor. Startup alanındaki program, fuarın yanı sıra forum, sunumlar, ikili iş görüşmeleri ve atölye çalışmalarını içeriyor. Genç Teknoloji Girişimleri Forumu; startup’ların yanı sıra startup ağları, iş geliştirme merkezleri ve ekonomi destekleme kuruluşlarından konuşmalar ve sunumları bünyesinde topluyor. Bu alanlarda “Startup’lar ve KOBİ’ler arasında işbirliği”, “Startup’ların nihai amaçları”, “Startup’lar konusunda medyada farkındalık”, “3 boyutlu yazıcılara giriş” gibi konu başlıkları ele alınıyor.

“Genç Teknoloji Girişimlerinde Startup Sunumları” adlı yarışma ile genç şirketler, ürünlerini ve gelişimlerini tanıtma fırsatı bulacaklar. Katılımcı firmaların ödül için yarışacağı bu alanda genç şirketlere yönelik yatırım yapmayı hedefleyen yatırımcılar nezdinde farkındalık oluşturulması hedefleniyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım418 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Hannover Messe, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Türkiye Milli Katılımla “Hannover Messe” Fuarı’nda Gövde Gösterisi Yapacak


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ISH Frankfurt Fuarı, St. Trop, Avrupa Rüzgâr Enerjisi Birliği, Momentİstanbul, MNVTurizmA.Ş, coolBox, Maptriks, Prof. Dr. Nuh Bilgin, SinpaşLiva, Tekfen Grubu, GreenPark Otelleri, Erden Timur, Dual Filtre Elektrikli Süpürge, PanelView Plus 7 Standart, Silosan, İMKON İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, dolar konut, MuratUluğ, “Ultra Lake”, Bina Yapı, EasyLed, 23. İstanbul Müzik Festivali, iFTasarımÖdülü, Çaykur , “yenilikçi ve ilerlemeci anlayış”, Akkuyu Nükleer A.Ş , maket, Servotel, Kıdem Ödülü, Viranşehir,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.