EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd
16 Nisan 2018, Pazartesi 15:53:56
EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd
Kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyan tasarımlara imza atan EDDA Mimarlık, Hapag Lloyd ile UASC Denizcilik firmalarının aynı çatı altında birleşmesiyle ortaya çıkan yeni yapılanma için İzmir, Alsancak’ta 1000 metrekareye yayılan genel müdürlük ofisini tasarladı. Açık ofis şeklinde planlanan tasarımda, Y kuşağının istekleri ve kriterlerinden yola çıkılarak, çalışanların kendilerini özel hissedecekleri bir iç mekan kurgulandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumsal firmaları için tasarladığı yönetim ofisleri ile tanınan EDDA Mimarlık, konteyner deniz taşımacılığının önemli ve büyük firmalarından Hapag Lloyd ile UASC Denizcilik firmalarının, Hapag Lloyd çatısı altında birleşmeleri sonucu oluşan yeni yapılanma için İzmir’in Alsancak semtinde konumlanan genel müdürlük ofisini tasarladı. Binanın konsept ve uygulama projelerini üstlenen EDDA Mimarlık, tüm çalışma, toplantı, kafe ve dinlenme alanlarını ele alarak Y kuşağının tercihleri doğrultusunda dinamik ve ferah bir iç mekan yarattı.

Uygulama çalışmalarına elektrik ve mekanik tesisatın yeni plana göre oluşturulması ile başlayan EDDA Mimarlık için çıkış noktası firmanın kurumsal kimliğini yansıtan, ama aynı zamanda da Y kuşağı çalışanları için tekdüzelikten kurtulmuş, ferah bir çalışma ortamı tasarlamak olmuş. Bu doğrultuda tüm çalışma alanları ve toplantı alanları, kafe ve dinlenme alanları ile beraber firmanın yapısı ve iç işleyişine uygun olarak kurgulanmış. Ortak bir tasarım dili ile oluşturulan bu alanlarda kullanılan renkler ile kurumsal kimlik yansıtılırken, özellikle canlı renkler ve dairesel formları ile çalışma alanlarından ayrılan kafe ve dinlenme alanlarında ise dinamik bir görünüm elde edilmiş. Aydınlatma tasarımı ile daha da vurgulanan dinamik görünüm sayesinde çalışanların performanslarının en üst düzeyde tutulacağı enerjik bir ortam yaratılmış. Çalışanların gerektiğinde mola verecekleri ve sosyalleşebilecekleri dinlenme alanlarında ise kişilerin, eşsiz manzaranın keyfini çıkararak, çalışma ortamının yüksek temposu ve stresinden uzaklaşacakları ferah ve keyifli bir atmosfer yakalanmış.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım6023 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EDDA Mimarlık, Hapag Lloyd ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Fuad Akhundov, EffieÖdülü, Gökay Atilla Bostan, Mistral Tower, ihracatçılar, ONS İNCEK Konut, Semih Şenol, AdanaOSB, MCD Gençlik Kulübü, Eyüp Kaynak, Başyazıcı Holding , Monolith Plus, Yönetim ve İşletim, Ruuki, Süreyya Ciliv, Gediz Elektrik Dağıtım, X-GRILLE, OsmanYıldırım, Kozyatağı, SuperWISE, Esen Es, EdeTower, OfisTekinExclusive, Balgat, Azeri, Evotron, MutlusanElektrik, İntegraYapıİnşaatAŞ, Nurol Holding, YURTKUR,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.