Austrotherm'den Türkiye pazarına yeni fabrika yatırımı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Austrotherm'den Türkiye pazarına yeni fabrika yatırımı
17 Nisan 2018, SALI 13:51:37
Austrotherm'den Türkiye pazarına yeni fabrika yatırımı
Avrupa’nın en önemli inşaat malzemesi üretici gruplarından biri olan, ısı yalıtım ürünleri alanında 65 yıldır faaliyet gösteren Austrotherm, 2017 yılsonunda Romanya’ya yaptığı fabrika yatırımının ardından, 2018 yılının ilk yatırımını Türkiye’ye gerçekleştirdi. 2018 yılı Nisan ayı itibariyle faaliyete geçen yeni fabrika Ankara Sincan’da yer alıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

10 yıldır Türkiye’de hali hazırda Kocaeli-Dilovası ve Manisa-Turgutlu‘daki fabrikalarından Marmara, Ege ve Antalya bölgelerine, Diyarbakır ve Kayseri’deki üretim tesislerinden İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine hizmet veren Austrotherm, yeni Ankara fabrikası ile lojistik olarak tüm Türkiye’ye yenilikçi ve kalite odaklı ürünlerini daha da hızlı sunmaya hazırlanıyor. 

YENİ FABRİKA İLE YÜZDE 45 KAPASİTE ARTIŞI 

Avrupa genelinde toplam 11 ülkede 21 üretim tesisi bulunan, Türkiye’de hali hazırda iki EPS fabrikası ve üç üretim tesisi ile Türkiye’de EPS ürünlerindeki tek Avrupa menşeili üretici olan Austrotherm, Ankara fabrikası ile fabrika sayısını üçe çıkartırken kapasitesini yüzde 45 artıyor olacak. Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, “Grubun en önem verdiği ülkelerin başında Türkiye geliyor. Yaklaşık 2 milyon Euro yatırımla hayata geçirdiğimiz yeni fabrikamız ve kapasite artışımız da bunun göstergesi. Austrotherm Türkiye olarak, 2018 yılında Türkiye ısı yalıtım pazarında sektör liderliği ve sektöre yön veren çatı firma olmayı hedefliyoruz. EPS Geoblok projelerimizin ilkini 2017 yılında ilk kez Türkiye’de hayata geçirdik. Türkiye, ilk başarılar için grubumuz için önemli bir ülke. Yeni ürün gruplarımızı da 2018 yılı içerisinde Türkiye’de üretmeye başlayacağız” dedi.

Toplam 9.000 metrekare alan üzerine kurulu Ankara fabrikasında Austrotherm, bina dış cephe mantolamada kullanılan EPS ısı yalıtım malzemeleriyle birlikte inşaat mühendisliği uygulamalarında kullanılan EPS blok ürünlerini üretiyor olacak. 


ANKARA FABRİKA, ANADOLUYA HIZ KATACAK


Austrotherm Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tolga Celayer ayrıca yeni yatırımla ilgili; “Yüksek teknolojiye sahip yeni yatırımımız Ankara fabrikamız ile Türkiye pazarından üretim kapasitemizi yüzde 45 artırmış olacağız. Ürünlerimiz sürdürülebilir kalite anlayışı içerisinde standart olarak üretiyoruz. Hizmet ve ürün kalitemizden hiç taviz vermeden, bütün coğrafi bölgelere kesintisiz hizmet için yatırımlarımızı yönlendiriyoruz. Aldığımız talep doğrultusunda ortaya çıkan kapasite artışının yanı sıra lokasyon olarak da seçilen bölgenin avantajını yaşıyor olacağız. Ankara fabrikamız, Ankara’nın yanı sıra Zonguldak, Bartın Karabük, Kastamonu, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Konya, Aksaray Karaman ve Mersin’e ürün sevk ederek, Anadolu’ya ülkemizin merkezinden hitap ediyor olacağız. Bu sayede daha hızlı ve pratik olurken, daha fazla avantaj sunuyor olacağız” dedi. 


KAYNAK: İnşaat&Yatırım7207 kez okunmuştur.


ETİKETLER : 
Austrotherm, Romanya,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Austrotherm'den Türkiye pazarına yeni fabrika yatırımı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Çalkan, JBIC, ÖmerFarukBarata, III. Gıyasettin Keyhüsrev, Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat, Mustafa Girgin, ATABİLGEAKAKonutları, Villari Koleksiyonları, Köyceğiz, YiğitAkü, Vizyon İstanbul İnşaat, Aydınlık Geleceğe Destek, Tosçelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Mutfak Fuarı UNICERA, Kadir Uzun, Arsys, Önder Yiğit, Güney Afrika, ERMCO, MVK Yapı, Living Kitchen 2013 Fuarı, Allison H50EP Sistemi, Çağatay Özdoğru, GLORIA SPORTS ARENA, GebzeİzmirOtoyolProjesi, Henkel, İstanbul Samandıra, İş Sağlığı ve Güvenliği, Can Tanrıyar,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.