“Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor” etkinlik dizisi kampüslere taşınıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
“Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor” etkinlik dizisi kampüslere taşınıyor
18 Nisan 2018, Carsamba 11:47:07
“Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor” etkinlik dizisi kampüslere taşınıyor
Türkiye’de adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra üniversitelerin mimarlık fakülteleri ile projeler üretmeye devam ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’de adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, mimarlık kültürüne katkıda bulunmak amacıyla sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra üniversitelerin mimarlık fakülteleri ile projeler üretmeye devam ediyor. Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor’u öğrencilerle buluşturmayı amaçlayan Kampüs etkinliklerinin ilki Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Gül Güven ve Can Çinici, Prof. Dr. Celal Abdi Güzer’in konuğu oldu.

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle mimarların yaratıcılıklarına hitap eden Kalebodur, Türk mimarisinin yanında olup, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonu ile başlattığı "Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor" başlıklı toplantı dizisinin yeni etkinliği Kampüs’ü öğrencilerle buluşturdu.

“Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor Kampüs”ün ilki 21 Mart tarihinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde yaklaşık 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Gül Güven ve Can Çinici’nin, Prof. Dr. Celal Abdi Güzer’in konuğu olduğu etkinlik öğrenciler ile birlikte kalabalık ve keyifli bir sohbete dönüşürken, konuklar mimarlığa nasıl adım attıklarına dair hikayelerini paylaştı.

Türkiye’nin önemli mimarları arasında yer alan Güven ve Çinici, Türkiye’deki mimarlık ortamını, süregelen uygulamalar ve planlama kararlarının etkisiyle şekillenen kentlerin durumunu ve bu ortamda kendi pratiklerini nasıl ilkeler ve fikirler etrafında sürdürdüklerini anlattı. Öğrencilerin sorularıyla zenginleşen sohbette, kentsel planlama ve mimarlık pratiklerinin dengeleri, mimarlık eğitimi, mimarın rolü, mimarlık mirası ve koruma gibi konular ele alındı.

Mimarların öğrencilere hem profesyonel hem de bireysel tecrübelerini aktardıkları Kampüs etkinliğinin sonunda öğrenciler Güzer, Güven ve Çinici ile yüz yüze görüşme fırsatı yakaladılar.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 6166 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kalebodur, Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor Kampüs,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

“Kalebodur'la Mimarlar Konuşuyor” etkinlik dizisi kampüslere taşınıyor
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Boreas Klima Santralleri, EY , Metek, Mimaristudio, Mesut Arslan, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi , Decsa, Florabsa , Kayalıköy, Ataşehir Finans Merkezi, Özgür Yalçın, Tasarım ve Teknoloji Fuarı, Mikropor İhracat Ödülün, Beste Naz Süllü, MDF, İstanbulAtatürkAirport, Fildişi, Yüksel Yıldırım, Cemalettin Satoğlu, Doriana, Ege Bölgesi, Viraİstanbul, balkon, Batıçim, Donatılı Çatı Plağı, ElysiumSoul Beyoğlu, Bora Tubay , Polatyol Grubu, Serhan Alpagut, WAY24760TR Logixx IQ800 Çamaşır Makinesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.