Mısır’daki Otel İnşaatı Projelerine 8 Milyar Dolarlık Yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Mısır’daki Otel İnşaatı Projelerine 8 Milyar Dolarlık Yatırım
18 Nisan 2018, Carsamba 12:06:49
Mısır’daki Otel İnşaatı Projelerine 8 Milyar Dolarlık Yatırım
Mısır hükümeti, turizm sektörüne daha önce benzeri görülmemiş bir teşvik sunuyor. Konaklama sektörünün hareketlenmesini sağlayacak olan 8 milyar dolar değerindeki teşvikle inşaat sektörünün de ivme kazanması bekleniyor. Mısır’da giderek değerlenen turizm pastasından pay almak isteyen dünyanın dört bir tarafından gelen firmalar, 18 – 21 Eylül’de ilk kez bir Kuzey Afrika ülkesinde düzenlenecek olan ve Expotim & Ladin Grubu’nun milli katılım sağlayacağı The BIG 5 CONSTRUCT EGYPT için Kahire’de toplanacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Mısır’daki konaklama projelerinin yaklaşık yüzde 60’ının konsept ve tasarım aşamasında olduğunu belirten BIG 5 CONSTRUCT EGYPT Fuarı Portföy Etkinlik Direktörü Josine Heijmans, “Bu rakamlar bize; gelecek birkaç yıl içerisinde hizmete girmesi beklenen konaklama sektörü projelerinde ciddi bir stok olduğunu göstermektedir’’ dedi.

DEV YATIRIMLAR İÇİN PLATFORM OLUŞTURACAK

Ortadoğu’daki en büyük inşaat etkinliği portföyüne sahip olan The BIG 5 Show tarafından, ülkede gerçekleşmekte olan büyük altyapı ve inşaat projeleri nedeniyle Mısır, küresel yapı sektörü için en önemli buluşma noktalarından biri olarak ilan edilmiş durumda. Mısır’da gerçekleşecek olan The BIG 5 CONSTRUCT EGYPT Fuarı da bu noktada; devam etmekte olan 363 milyar dolar değerindeki inşaat projeleri için yatırımcılara platform oluşturacak.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Josine Heijmans, “Mısır’da, Kahire gibi büyük şehirlerin önümüzdeki yıl içerisinde, Fairmont Pyramids Hotel & Residences ve Kahire Business Park'taki Hilton Garden Inn de dahil olmak üzere yaklaşık 17.500 civarı markalı otel odası sunması bekleniyor. Mısır hükümeti ise, ekonomik faaliyetleri çeşitlendirmek ve istihdam oranlarını artırmak için turizm ve konaklama sektöründeki yatırımları hızlandırmış durumda. Bu da kaçınılmaz bir şekilde inşaat sektöründe hem Mısırlı hem de uluslararası firmaların sıkı bir şekilde takip ettiği büyük fırsatları doğuracak’’ ifadelerini kullandı.

Şu anda Mısır inşaat sektörüne yönelik yoğun bir ilginin söz konusu olduğunu dile getiren Josine Heijmans, inşaat ürünleri ve malzemeleri konusunda en büyük üreticilerden ve distribütörlerden bazıları olan ‘Uluslararası Underwriters Laboratories (UL)’, Suudi Arabistan merkezli ‘Al Bawani’ şirketi, ‘The Egyptian Sphinx Glass’, ‘Ezzsteel’ ve ‘Al Amal’ dâhil olmak üzere önde gelen birçok firma ile ortaklık anlaşmaları imzaladıklarını kaydetti. The BIG 5 CONSTRUCT EGYPT Fuarı’na geniş bir uluslararası katılım beklediklerini de ifade eden Heijmans, ‘’Bu katılımcılardan biri olan Yunanistan, ilk kez düzenlenecek olan fuarımız için resmi ülke ortağımız olarak, fuarda hatırı sayılır genişlikte bir alanı kendisine tahsis etmiş oldu’’ dedi. 

MISIR, İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN EN ÖNEMLİ PAZARLARDAN BİRİ HALİNE GELDİ

Mısır’da hâlihazırda devam eden inşaat projeleri ise bir hayli iddialı. Bu projelerden Sharm El Sheikh'de yer alan Four Seasons Resort’un 380 milyon değerinde olan genişletme çalışması bu yıl sonunda tamamlanacak. Buna ek olarak, Matrouh Sahil Bölge Yönetimi, 270 milyon dolar değerinde Otel-Apartman Kompleksini, Sidi Abdul Rahman’daki 150 milyon dolar değerindeki The Adress Resort Marassi kompleksini ve 135 milyon dolar değerindeki Agiba Plajı’nı hizmete açacak. 

Ayrıca İskenderiye’nin de ülkenin önemli yatırımlarından bazılarına ev sahipliği yapması bekleniyor. 2019 yılı sonuna kadar Kuzey Sahili’nde 225 milyon dolar değerindeki City Stars Al Sahel birinci bölümünün ve 124 milyon dolar değerindeki Hayat Alex Park'ın da yine birinci bölümünün tamamlanması planlanıyor. 

Beton endüstrisi ekipmanlarında dünya liderlerinden biri olan Alman ‘Zenith Maschinenfabrik’ firması da The Big 5 Construct Egypt'da yerini alan bir diğer uluslararası katılımcı firma... Şirketin CEO'su Heiko Boes, “Mısır yıllardır inşaat sektöründe dinamik ve büyüyen bir pazar. İlk aşamada 2020 ve 2022 yılları arasında sağlanması planlanan yeni sermayenin inşaat malzemelerine olan talebi önemli ölçüde artırdığı sonucuna vardık’’ dedi. Mısır inşaat sektörü ile ilgili değerlendirmede bulunan Boes, “İnşaat şirketleri üretim kapasitelerini artırmak için yeni makineler arıyorlar ve yeni ekipmanlara yatırım yapmaya hazırlanıyorlar. Bu nedenle, inşaat sektörünün daha da büyümesini beklediğimiz Mısır bizim için çok önemli bir pazar haline geldi” diye konuştu.

18 – 21 Eylül’de Mısır Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan THE BIG 5 CONSTRUCT EGYPT Fuarı’nda, Fabrika Makinaları ve Taşıtları (PMV), Mekanik-Elektrik-Sıhhi Tesisat (MEP) Hizmetleri, Bina İç Mekânları & Bitirmeler, Bina Giydirme ve Özel İnşaatlar, El Aletleri & İnşaat Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri ve İnovasyon olmak üzere altı farklı ürün sektörüne sahip olacak.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım7138 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Mısır, Otel, Yatırım,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mısır’daki Otel İnşaatı Projelerine 8 Milyar Dolarlık Yatırım
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Spray Dryler, ISH Fuarı, 11. Geleneksel İftar Programı, KAUÇUKDerneği, Milas-Bodrum Hava Limanı Yeni Dış Hatlar Binası, HEKİMPOR, ParkAfyonAVM, Provenza, Cemal Yıldız, taktik haberleşme cihazları, Yeni Nesil Perdeli Tenteli, CEEMEA Strateji Top 10, BalıkesirÜniversitesi , KalamışMarina, TÜRGEV, Mahal Sancaktepe, Genel Energy, 17Ağustos, Tonon, (İTO), 5. Bahçeşehir Rotary Kitap Fuarı, FerkoLine, Doğanlar Yatırım Holding, vestel, Kale Mantolama Sistemleri, Park Dedeman Levent Otel, Paşabahçe projesi, Manisas, Alaturka kiremit, Dünya Su Günü ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.