Silivri Konutları 3.Etap’a Yoğun İlgi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Silivri Konutları 3.Etap’a Yoğun İlgi
19 Nisan 2018, Persembe 15:59:27
Silivri Konutları 3.Etap’a Yoğun İlgi
1508 Konuta Yaklaşık 6 Katı Talep Geldi
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türk gayrimenkul sektörünün en önemli kurumlarından biri olan KİPTAŞ’ın orta ve dar gelirli aileler için geliştirdiği projesi Silivri Konutları 3. Etap’ın başvuruları sona erdi. İstanbul’un yeşili ve deniziyle hem yazlıkçıların hem de oturumcuların tercih ettiği bölgesi Silivri’de hayata geçirilecek projeye 20 günde yaklaşık 6 katı talep geldi.

KİPTAŞ’ın, İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşların uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla ev sahibi olmasını sağlamak amacıyla geliştirdiği 1.508 konutluk Silivri Konutları 3. Etap projesinde başvurular tamamlandı.  Kısa sürede 9.000’e yakın başvuru alan KİPTAŞ, 28 Nisan Cumartesi Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile hak sahiplerini belirleyecek. 

195 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcılara sunulan projede KİPTAŞ, 99 adet 2+1 giriş kat daire için engelli vatandaşlarımıza konut sahibi olma önceliği veriyor. Projede zemin kat daireler ihtiyaca uygun olarak tasarlanarak teslim edilecek.

YILDIRIM: “SOSYAL KONUT PROJELERİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ” 

Evi olmayan, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların hayalini gerçekleştirmek için sosyal konut projeleri geliştirmeye devam edeceklerini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım; “Silivri Konutları 3. Etap projemizde 20 günde almış olduğumuz yaklaşık 9 bin başvuru sosyal konut projelerine daha da ağırlık vermemiz gerektiğini gösterdi. KİPTAŞ olarak İstanbul’un her yerinde, farklı gelir grupları için aynı anda birçok proje hayata geçiriyoruz. Bizler halkımıza hizmet ediyoruz; daha modern, sağlıklı, güvenilir, deprem riski öngörülerek inşa edilmiş yepyeni evler teslim ediyoruz. Önceliğimiz ilk defa ev sahibi olacak vatandaşlarımıza kaliteli ve zengin donatı alanlarına sahip sağlıklı yapılar sunmak. Sosyal konut projelerine de bu amaçla ağırlık vermeye devam edeceğiz. Silivri Konutları 3.Etap projemiz sahil hattıyla, E-5 ve TEM Otoyolu’na yakınlığıyla konut sahiplerine ulaşım avantajı da sağlayacak. Silivri’nin gelişimi için örnek teşkil edecek bir projeyi hayata geçirmekten ve bu değerli bölgeye daha çok değer kazandırıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. 28 Nisan’da yapılacak kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek. Şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

 YÜKSEK KALİTE VE CAZİP FİYATLA HAYATA GEÇİRİLİYOR 

Estetik mimarisi, deniz manzaralı daireleri ve birinci sınıf malzeme kalitesiyle sosyal konut algısının yeniden inşa edileceği Silivri Konutları 3. Etap projesi,  bölgenin sembol projelerinden biri olacak. Proje, gerek konumu gerekse konforlu yaşam alanları ve zengin sosyal donatılarıyla bölgedeki değişime öncülük edecek nitelikte. 

173 bin 606 metrekarelik alan üzerinde 1.508 konuttan oluşacak Silivri Konutları 3. Etap’ta deniz manzaralı 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerine yer veriliyor.  Orta ve alt gelir grubuna yönelik geliştirilen projede 92 metrekare 2+1 daireler 195 bin TL’den, 112 metrekare 3+1 daireler 215 bin TL’den satışa sunuluyor.  Projede 36 ay vade farksız ödeme seçeneğinin yanı sıra yüzde 20 peşinat, 120 aya kadar banka kredili taksit imkanı da sağlanıyor. 

28 NİSAN’DA KURA ÇEKİLİŞİ YAPILACAK

KİPTAŞ, Silivri Konutları 3. Etabından konut sahibi olabilme şartlarını belirledi. Buna göre konut sahibi olacaklarda; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, reşit olması, İstanbul ilinde üzerine kayıtlı konut olmaması şartı aranacak. 28 Nisan Cumartesi Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile hak sahibi belirlenecek. 

Site sakinlerinin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan Silivri Konutları 3. Etap projesinde; geniş peyzaj alanlarının yanı sıra çocuk oyun alanları, spor sahası, cami, sağlık ocağı, okul ve prestijli ticari alanlara da yer veriliyor. 

ULAŞIM AVANTAJINA SAHİP

Silivri Konutları 3.Etap, son derece cazip bir noktada yer alan lokasyonuyla İstanbulluların tercih ettiği gözde yaşam alanları arasında yer alacak.  E-5 Otoyoluna yakın konumu ve TEM Otoyoluna 5 dakika uzaklıktaki mesafesiyle her yere kolay ulaşım imkanı sunan Silivri Konutları 3.Etap’ta teslimler 24 ay sonra yapılacak. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


2711 kez okunmuştur.


ETİKETLER : KİPTAŞ, Silivri Konutları, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Silivri Konutları 3.Etap’a Yoğun İlgi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Shiatsu, İkon, Eckhard Hansen, Mortgage Barometre, (İTO), TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Okay, Prof.Dr.Enzo Siviero, Dinçer Sinici, Eyüp Sultan Bulvarı, Sedat Öztürk, Kale Grubu, FeritŞahenk, LimakKosova, King serisi, H.Necmi Üze, İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü, Hüseyin Hasançebi, Kalyon İnşata, Özgür Gök, Vahdettin Özcan, Ondörtüç Pendik, Atık Su Borsası, sehpa, MahalSancaktepeAda, OndörtüçPendik, EVF 2015, Viaport Kurtköy Venezia, Insula, Apostolos Kalyvas,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.