“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
08 MAYIS 2018, SALI 10:11:22
“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
Karoistanbul bir zamanların zarif zanaatlarından desenli karo çinileri (karosiman/karomozaik) yeniden hayata döndürüyor. Sanatçı dokunuşu ile el yapımı orijinal çini karolar üreten Karoistanbul, Minimal serisi ile mekanlara yeni bir boyut kazandırıyor. 19 farklı tasarımdan oluşan Minimal koleksiyonu 20x20x1.8 cm ebatlarına sahip bulunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Desenli karo çini (karosiman/karomozaik) sanatını baştan yaratan Karoistanbul, farklı kültürlere ait el işçiliğiyle üretilmiş zemin ve duvar kaplamalarını evrensel sanat değerleriyle yeniden yorumlayarak desenli çini karo sanatını dekorasyon dünyasına kazandırıyor. Karoistanbul‘un koleksiyonları arasında yer alan Minimal serisi ise özgün desenleriyle dekore edildiği yaşam alanlarında fark yaratıyor. 

Orijinal tasarımlar

Minimal serisi, minimalist geometrik şekilleri ve geleneksel formlardan esinlenen oval ve geçişli tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Koleksiyonda birbirinden farklı 19 tasarım yer alıyor. Çeşitli renklerle bezeli, orijinal geometrik formlara ve çarpıcı bir görselliğe sahip olan Minimal koleksiyonu ürünleri 20x20x1.8 cm ebatlarında üretiliyor. Karoistanbul‘un yurtiçi ve yurtdışında yoğun ilgi gören koleksiyonları arasında bulunan Minimal serisi, minimal desenlerin birleşmesiyle oluşan sonsuz tekrarlı kompoziyonu ile dekore edildikleri alanlara cazip bir çekicilik ve derinlik katmayı başarıyor. 

Modern konut ve ofis projelerin yanı sıra çok sayıda butik otel, kafeterya, kültür sanat merkezi, küçük işletme, hastane ve sağlık kurumunun dekorasyonunda tercih edilen Minimal serisinin bazı geleneksel/tarihsel desenleri mimarlar tarafından eski eserlerin restorasyonunda da yoğun olarak kullanılıyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1805 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Karoistanbul,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
“Şans Kapıyı Çaldığında Evde Olun” , GMW MIMARLIK, Alsar Gayrimenkul A.Ş, Thai, termostatik, Hakan ÇANAKCI, GaroVarjabetoğlu, Movo serisi, Kayacity, YücelYaşar, Konferans, Hollanda Delft Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mick Eekhout, Türkiye Gayrimenkul Pazarı Görünümü 2014, info TRON, Comcity, Osman Yıldırım, GreenoxResidence, Başbakan Erdoğan, Inada Zero G , Allison 4000 Serisi, (İTO), Gökhan Öğüt, Fenerbahçe 18 Mart, Glacier White, Via Twins, Avrupa Alışveriş Merkezi Geliştirme Raporu, Berk Albayrak, bilim ve teknoloji, Sur Yapı İlkbahar, Blockchain Türkiye Platformu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.