“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
08 MAYIS 2018, SALI 10:11:22
“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar
Karoistanbul bir zamanların zarif zanaatlarından desenli karo çinileri (karosiman/karomozaik) yeniden hayata döndürüyor. Sanatçı dokunuşu ile el yapımı orijinal çini karolar üreten Karoistanbul, Minimal serisi ile mekanlara yeni bir boyut kazandırıyor. 19 farklı tasarımdan oluşan Minimal koleksiyonu 20x20x1.8 cm ebatlarına sahip bulunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Desenli karo çini (karosiman/karomozaik) sanatını baştan yaratan Karoistanbul, farklı kültürlere ait el işçiliğiyle üretilmiş zemin ve duvar kaplamalarını evrensel sanat değerleriyle yeniden yorumlayarak desenli çini karo sanatını dekorasyon dünyasına kazandırıyor. Karoistanbul‘un koleksiyonları arasında yer alan Minimal serisi ise özgün desenleriyle dekore edildiği yaşam alanlarında fark yaratıyor. 

Orijinal tasarımlar

Minimal serisi, minimalist geometrik şekilleri ve geleneksel formlardan esinlenen oval ve geçişli tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Koleksiyonda birbirinden farklı 19 tasarım yer alıyor. Çeşitli renklerle bezeli, orijinal geometrik formlara ve çarpıcı bir görselliğe sahip olan Minimal koleksiyonu ürünleri 20x20x1.8 cm ebatlarında üretiliyor. Karoistanbul‘un yurtiçi ve yurtdışında yoğun ilgi gören koleksiyonları arasında bulunan Minimal serisi, minimal desenlerin birleşmesiyle oluşan sonsuz tekrarlı kompoziyonu ile dekore edildikleri alanlara cazip bir çekicilik ve derinlik katmayı başarıyor. 

Modern konut ve ofis projelerin yanı sıra çok sayıda butik otel, kafeterya, kültür sanat merkezi, küçük işletme, hastane ve sağlık kurumunun dekorasyonunda tercih edilen Minimal serisinin bazı geleneksel/tarihsel desenleri mimarlar tarafından eski eserlerin restorasyonunda da yoğun olarak kullanılıyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1752 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Karoistanbul,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

“Minimal“ ile Karoistanbul‘dan tablo gibi tasarımlar


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Real City, ı MehmetErgünTuran, Kale Yangın Kapısı, OttomareSuites, Cablofil, Bticino Axolute Monochrome, Şahika Grup, İstanbul Göktürk, Yeşim Hatırlı, Abank, Benim Evim, Yeşilbina, Roya Yapı, SUGESAM, Betonsa, Eclectia A.Ş, DKY Yönetim, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Seranovaseramik, Koç Yapı İnşaat, “DuckyÇocukSerisi, cook Control40, OMV Samsun Elektrik, Ufuk İstanbul Mesken, Minimalizm, Eyüp Yıldız, Selahattin Çimen, Gayrimenkul Zirvesi, Çevre ve Su Arıtma Teknolojisi, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.