Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
09 MAYIS 2018, Carsamba 10:53:27
Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
Studio Vertebra tarafından Kütahya’da tasarlanan “Orhan Türk Kahvesi”, kahve tutkunlarının kahvenin çekirdekten fincana yolculuğunun bir parçası olmasını sağlayan tasarımıyla fark yaratıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kuruluşundan bu yana mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ‘çok disiplinli’ çalışmalar yürüten, Baş Mimar Gencer Yalçın, Y. Mimar Dilşad Öktem Aslaner, Y. Mimar Bahar Yücel ve İç Mimar Efe Kağan Hızar’ın ortaklığındaki İstanbul merkezli tasarım ofisi Studio Vertebra’nın Kütahya’da tasarladığı 120 m² inşaat alanına sahip Orhan Türk Kahvesi, yaratıcı plan çözümü sayesinde kahve tutkunlarının kahvenin hazırlanma sürecini deneyimlemesini sağlıyor.

Studio Vertebra, köklü marka için yaptığı tasarımdaki konsept yaklaşımıyla, kahvenin çekirdekten başlayıp bardakta sonuçlanan yolculuğunu şeffaf olarak sergileyerek, kullanıcılar ile bu yolculuğu paylaşmayı projenin odağına koymuş. Orhan Türk Kahvesi’nin satış, depolama, servis gibi işlevlerini bir arada çözümleyen Studio Vertebra, kapalı alanları olmayan plan çözümüyle kullanıcıların kahve sürecinin bir parçası olarak bu süreci deneyimlemesini sağlamış. Renk ve doku kararlarında ise, ürün olan “kahve” ile tasarım arasında “direkt” ilişkiler kurmuş.

Studio Vertebra, geçmişi 1945 yılına kadar dayanan, kendine has aromasıyla bilinen bir marka olan Orhan Türk Kahvesi markası için yaptığı tasarımda,günümüz şartlarıyla geçmişten gelen çizginin birlikteliğini gözetmiş. Böylelikle, geçmişten günümüze bir köprü kurarak, kullanıcıları hem geçmiş ile günümüz arasında, hem de kahvenin hazırlanma sürecinde yolculuğa çıkarmayı vadeden bir tasarım gerçekleştirmiş.

Künye:

İşveren: Orhan Türk Kahvesi

Konum: Kütahya

Proje Tipi: Ticari

Proje Yılı: 2015

Toplam İnşaat Alanı: 120 m²

KAYNAK İnşaat&Yatırım6393 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Studio Vertebra, Orhan Türk Kahvesi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
2013 MIPIM Architectural Review, BTA, Arte Di Murano, 'First Prize', “Küçük Eller Büyük Hayaller”, 17Ağustos, ÖzdemirAta, JBIC, Learning@Cisco, MODBahçelievler, MarYapı, Hüseyin Ataol, Hyundai Elevator, Yaşar Kababulut, Tümay Köse, Adapazarı Hendek, doğal renk, Enez, Borsan Elektrik, Çanakcılar Şirketler Grubu, ÇitftçiTowers, Rize Milletvekili Ali Bayramoğlu, EPD System, 81Kent81Vizyon, Liva, GROHE Allure armatür, DYH, Domino Izgara, UFRAD, Namibya,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.