Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
09 MAYIS 2018, Carsamba 10:53:27
Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi
Studio Vertebra tarafından Kütahya’da tasarlanan “Orhan Türk Kahvesi”, kahve tutkunlarının kahvenin çekirdekten fincana yolculuğunun bir parçası olmasını sağlayan tasarımıyla fark yaratıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kuruluşundan bu yana mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ‘çok disiplinli’ çalışmalar yürüten, Baş Mimar Gencer Yalçın, Y. Mimar Dilşad Öktem Aslaner, Y. Mimar Bahar Yücel ve İç Mimar Efe Kağan Hızar’ın ortaklığındaki İstanbul merkezli tasarım ofisi Studio Vertebra’nın Kütahya’da tasarladığı 120 m² inşaat alanına sahip Orhan Türk Kahvesi, yaratıcı plan çözümü sayesinde kahve tutkunlarının kahvenin hazırlanma sürecini deneyimlemesini sağlıyor.

Studio Vertebra, köklü marka için yaptığı tasarımdaki konsept yaklaşımıyla, kahvenin çekirdekten başlayıp bardakta sonuçlanan yolculuğunu şeffaf olarak sergileyerek, kullanıcılar ile bu yolculuğu paylaşmayı projenin odağına koymuş. Orhan Türk Kahvesi’nin satış, depolama, servis gibi işlevlerini bir arada çözümleyen Studio Vertebra, kapalı alanları olmayan plan çözümüyle kullanıcıların kahve sürecinin bir parçası olarak bu süreci deneyimlemesini sağlamış. Renk ve doku kararlarında ise, ürün olan “kahve” ile tasarım arasında “direkt” ilişkiler kurmuş.

Studio Vertebra, geçmişi 1945 yılına kadar dayanan, kendine has aromasıyla bilinen bir marka olan Orhan Türk Kahvesi markası için yaptığı tasarımda,günümüz şartlarıyla geçmişten gelen çizginin birlikteliğini gözetmiş. Böylelikle, geçmişten günümüze bir köprü kurarak, kullanıcıları hem geçmiş ile günümüz arasında, hem de kahvenin hazırlanma sürecinde yolculuğa çıkarmayı vadeden bir tasarım gerçekleştirmiş.

Künye:

İşveren: Orhan Türk Kahvesi

Konum: Kütahya

Proje Tipi: Ticari

Proje Yılı: 2015

Toplam İnşaat Alanı: 120 m²

KAYNAK İnşaat&Yatırım2828 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Studio Vertebra, Orhan Türk Kahvesi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Studio Vertebra’dan Kahve Yolculuğuna Çıkaran Proje: Orhan Türk Kahvesi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ev-Ofis-Ev, “Çelik Zihinler”, Tramvay Hattı, Vivia, Özlem Güvemli, TEB Aile Akademisi Evi, Niğde, OEM Ortakları, dergi , Eflani, LOGIC 26/35, Omexco, GESİAD, ToprakPriz, Tona Yapı Safe İnşaat , Kadifekale, Arkiv, Ali Taran, Ofisim İstanbul, Architecture+Design & CERA Ödülleri, Renzo Piano, Soyak Mavişehir Optimus Gold projesi, Rönesans Eğitim Vakfı, Nuvo Dragos, Duramax, Hasan Özcan Aydilek, Kabil, Bayrampaşa Forum Alışveriş Merkezi, Sarıgöl, Mustafa Demir,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.