PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı
09 MAYIS 2018, Carsamba 15:08:23
PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı
Projelerini sahip olduğu tüm potansiyelleri sorgulayarak yenilikçi bir bakış açısıyla ele alan Mimar Cengiz Gültek ve Mimar Murat Şahin liderliğindeki PDG Mimarlar tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antepe için tasarlanan Antalya Yöresel Ürünler Pazarı, birbirine açılan sokakları, büyük ortak meydanları ve her köşesinden erişime izin veren yapısıyla klasik anlayışın dışında tüm bu kullanımı tek bir çatı altında toplayarak yeni bir pazar anlayışı sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul ve Houston (ABD) kentlerindeki ofislerinde yer alan profesyonel kadrolarıyla ulusal ve uluslararası ölçekte nitelikli projelere imza atan PDG Mimarlar, Antalya’da 3.200 m²’lik bir alana yerleşen, organik ürün üreticilerinin desteklenmesi ve ürünlerinin ilk elden halka ulaştırılması açılarından Türkiye için ilk olacak bir örnek teşkil eden pazar tasarımına imza atıyor.

Tasarımda, organik formuyla tıpkı bölgenin sıradağlarla çevrelenmiş doğal yapısını anımsatan yekpare çatı örtüsünü tercih eden mimarlar; çatının, kullanıcılarını farklı birçok doğrultudan içine alarak üzerini örttüğü bu alanda buluşturmasını hedeflemiş. Ayrıca üzerini örttüğü bu korunaklı alanla her mevsim sağlıklı bir kullanıma olanak veren çatı ile doğal ışığın mekân içine alımı artırılmış ve hava sirkülasyonu kuvvetlendirilmiş.

Organik gıda ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerine ait yöresel tekstil ürünlerinin de satışlarına yer verilecek Antalya Yöresel Ürünler Pazarı’nda, 5-20 m² arasında değişen boyutlarıyla 76 adet dükkân konumlandırılmış. Her dükkân için kendine ait depo ve özel ürünler için soğuk hava depoları tasarlayan PDG Mimarlar, ortak meydanlara ziyaretçiler için yeme-içme alanları ve yönetim birimlerini yerleştirmiş. Kurucu ortak Mimar Murat Şahin, Antalya Yöresel Ürünler Pazarı’nın, yapısıyla yöresel ürün üreticilerinin desteklenmesi ve ürünlerinin ilk elden halka ulaştırılması açılarından oldukça önemli olmakla birlikte, Türkiye için ilk olacak bir örnek teşkil ettiğini belirtiyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım6355 kez okunmuştur.


ETİKETLER : PDG Mimarlar, Antalya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Huriye Boydak Koleji, Cemat, EMEA En Büyük Müşteri, FazlıKılıç, Gayrimenkul Değerleme Sistemi, H. Bülent Şamlı, Philo Meli, T Tasarım, Seyran Şehir, YPU Yapı Proje, Guriş Holding, Siirt Akköy Enerji, CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, Türk Prysmian, Cellini Titan, Support yüzer döşeme ayakları, Cengiz Çolak, Fatih Belediyesi , Rehda Cem Akyüz, MemduhTürkoğlu, STFA Grubu, EffieÖdülü, Şanlıurfa, ArGeMerkezi, MuratMüftüler, Yeşiller, parkONE, Dimitrios Bachadakisi, DedemanKonya, IABA – Uluslararası Mimarlık Bienali,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.