PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı
09 MAYIS 2018, Carsamba 15:08:23
PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı
Projelerini sahip olduğu tüm potansiyelleri sorgulayarak yenilikçi bir bakış açısıyla ele alan Mimar Cengiz Gültek ve Mimar Murat Şahin liderliğindeki PDG Mimarlar tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antepe için tasarlanan Antalya Yöresel Ürünler Pazarı, birbirine açılan sokakları, büyük ortak meydanları ve her köşesinden erişime izin veren yapısıyla klasik anlayışın dışında tüm bu kullanımı tek bir çatı altında toplayarak yeni bir pazar anlayışı sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul ve Houston (ABD) kentlerindeki ofislerinde yer alan profesyonel kadrolarıyla ulusal ve uluslararası ölçekte nitelikli projelere imza atan PDG Mimarlar, Antalya’da 3.200 m²’lik bir alana yerleşen, organik ürün üreticilerinin desteklenmesi ve ürünlerinin ilk elden halka ulaştırılması açılarından Türkiye için ilk olacak bir örnek teşkil eden pazar tasarımına imza atıyor.

Tasarımda, organik formuyla tıpkı bölgenin sıradağlarla çevrelenmiş doğal yapısını anımsatan yekpare çatı örtüsünü tercih eden mimarlar; çatının, kullanıcılarını farklı birçok doğrultudan içine alarak üzerini örttüğü bu alanda buluşturmasını hedeflemiş. Ayrıca üzerini örttüğü bu korunaklı alanla her mevsim sağlıklı bir kullanıma olanak veren çatı ile doğal ışığın mekân içine alımı artırılmış ve hava sirkülasyonu kuvvetlendirilmiş.

Organik gıda ürünlerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerine ait yöresel tekstil ürünlerinin de satışlarına yer verilecek Antalya Yöresel Ürünler Pazarı’nda, 5-20 m² arasında değişen boyutlarıyla 76 adet dükkân konumlandırılmış. Her dükkân için kendine ait depo ve özel ürünler için soğuk hava depoları tasarlayan PDG Mimarlar, ortak meydanlara ziyaretçiler için yeme-içme alanları ve yönetim birimlerini yerleştirmiş. Kurucu ortak Mimar Murat Şahin, Antalya Yöresel Ürünler Pazarı’nın, yapısıyla yöresel ürün üreticilerinin desteklenmesi ve ürünlerinin ilk elden halka ulaştırılması açılarından oldukça önemli olmakla birlikte, Türkiye için ilk olacak bir örnek teşkil ettiğini belirtiyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2773 kez okunmuştur.


ETİKETLER : PDG Mimarlar, Antalya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

PDG Mimarlar’dan Yeni Bir Pazar Anlayışı: Antalya Yöresel Ürünler Pazarı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Arkiv, Şiir Müsveddeleri”, Cağaloğlu , ISK-SODEX DOSİDER, Zeynep Gürcanlı, PrestijHayat, DavutKaraçak, Ek Hizmet Binası, Yenibiriş, Rixos Theme Park Antalya Turizm Kompleksi, showroom, EuroCube, Aquatech Fuarı, Eti, GMarinManagedbyDivan, EWETurkey, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ , Alp Alptugay, Ümit Nazlı Boyner, Slovakya, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, 53 santral , İbrahim Karaoğlu, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Tepeİnşaat, Master Builders Solutions®, Teknosa, TuğraGönden, Edip Soyak,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.