Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü
14 MAYIS 2018, Pazartesi 14:14:10
Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü
Uluslararası İç Mekan Tasarımı Derneği (IIDA) ve Amerikan Kütüphane Derneği (ALA), 2018 Kütüphane İç Mekan Tasarım Ödülleri'nin kazananlarını ilan etti. İki yılda bir verilen Tasarım Ödülleri, kütüphaneleri iç tasarım estetiği, yaratıcılık ve işlevsellik değerleriyle değerlendiriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kütüphanelerin, halkın ilham alması, eğitilmesi ve hatta zaman zaman eğlendirilmesine hizmet eden kurumlar olduğuna vurgu yapan IIDA Genel Başkan Yardımcısı ve CEO'su Cheryl S. Durst, “ALA ile birlikte organize ettiğimiz bu ödülle, geçmişle bağlantı kurmamıza, geleceğe yönelik bir keşfe çıkmamıza ve yaşam boyu süren bilgi arayışımızda bize rehberlik etmemize yardımcı olacak şekilde tasarlanan yenilikçi kütüphane iç mekanlarını onurlandırıyoruz” dedi.

Ödül adayı projelerin değerlendirilmesi; Stasia Czech Suleiman (IIDA, NCIDQ, Başkan Yardımcısı / HOK); Jeannette Lenear Peruchini (IIDA, LEED AP, Skidmore, Owings & Merrill LLP); Jessica N. Kayongo(J.D., M.A., Hesburgh Kütüphaneleri, Notre Dame Üniversitesi); ve Mindy Sorg (IIDA, NCIDQ, LEED AP, RID, , OPN Architects) gibi konunun uzmanlarından oluşan jüri tarafından gerçekleştirildi.

Jüri adına konuşan Mindy Sorg, “Zamanın testine tabi olacak, mükemmellik örneği yenilikçi kütüphane mekanlarını tespit etmekten onur duyduk. Seçilen projelerde etkin işlevsellik ile çarpıcı estetik çözümlerin dengesi başarılı bir şekilde kurulmuş. Özellikle kazanan kütüphaneler, çok dikkate değer, ince düşünceli yeniliklerle yaratılan mekanlar” açıklamasında bulundu.

2018 ALA / IIDA Kütüphane İç Mekan Tasarım Ödülleri'nde ödüle layık bulunan, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın Beyazıt Devlet Kütüphanesi renovasyon projesi “Olağanüstü Tarihi Yenileme” dalında birinci olarak değerlendirildi.

Akademik Kütüphaneler, Halk Kütüphaneleri (30.000 feet'nin altında ve üzerinde), Özel Kütüphaneler, Tek mekan olarak ele alınan dört kategorinin kazananları arasında yapılacak büyük seçim sonucu ise, New 23 Haziran 2018'de Orleans'ta düzenlenecek ALA Yıllık Konferansı'nda ilan edilecek. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2693 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Tabanlıoğlu Mimarlık, 2018 ALA / IIDA Kütüphane İç Mekan Tasarım Ödülleri,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
“Mesleki Geliştirme ve Uyum Kursu” , altyapı, Nejat Güllü , Woodline Serisi, Hidroteknik, Yeşil Bina Serfitikası, Salıpazarı-Karaköy, Yunak Evleri, M500, İDK, Nilüfer Tanyeri Gonzalez, Termoteknik Manisa Fabrikası, Derya Nukhet Özer, Aquaforce, Marka Konferansı, Ada Evleri, Kalender İnşaat, Atıklastik, AZERİ doğalgazı, Zagros TV, AkAlev, pencere, Göknar İnşaat, Deluxe serisi, İstanbulAtatürkAirport, İÇTAŞ, Meiller, Sarıgöl Kent Konutları, Atilla Üstündağ, çatılar,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.