Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü
14 MAYIS 2018, Pazartesi 14:14:10
Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü
Uluslararası İç Mekan Tasarımı Derneği (IIDA) ve Amerikan Kütüphane Derneği (ALA), 2018 Kütüphane İç Mekan Tasarım Ödülleri'nin kazananlarını ilan etti. İki yılda bir verilen Tasarım Ödülleri, kütüphaneleri iç tasarım estetiği, yaratıcılık ve işlevsellik değerleriyle değerlendiriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kütüphanelerin, halkın ilham alması, eğitilmesi ve hatta zaman zaman eğlendirilmesine hizmet eden kurumlar olduğuna vurgu yapan IIDA Genel Başkan Yardımcısı ve CEO'su Cheryl S. Durst, “ALA ile birlikte organize ettiğimiz bu ödülle, geçmişle bağlantı kurmamıza, geleceğe yönelik bir keşfe çıkmamıza ve yaşam boyu süren bilgi arayışımızda bize rehberlik etmemize yardımcı olacak şekilde tasarlanan yenilikçi kütüphane iç mekanlarını onurlandırıyoruz” dedi.

Ödül adayı projelerin değerlendirilmesi; Stasia Czech Suleiman (IIDA, NCIDQ, Başkan Yardımcısı / HOK); Jeannette Lenear Peruchini (IIDA, LEED AP, Skidmore, Owings & Merrill LLP); Jessica N. Kayongo(J.D., M.A., Hesburgh Kütüphaneleri, Notre Dame Üniversitesi); ve Mindy Sorg (IIDA, NCIDQ, LEED AP, RID, , OPN Architects) gibi konunun uzmanlarından oluşan jüri tarafından gerçekleştirildi.

Jüri adına konuşan Mindy Sorg, “Zamanın testine tabi olacak, mükemmellik örneği yenilikçi kütüphane mekanlarını tespit etmekten onur duyduk. Seçilen projelerde etkin işlevsellik ile çarpıcı estetik çözümlerin dengesi başarılı bir şekilde kurulmuş. Özellikle kazanan kütüphaneler, çok dikkate değer, ince düşünceli yeniliklerle yaratılan mekanlar” açıklamasında bulundu.

2018 ALA / IIDA Kütüphane İç Mekan Tasarım Ödülleri'nde ödüle layık bulunan, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın Beyazıt Devlet Kütüphanesi renovasyon projesi “Olağanüstü Tarihi Yenileme” dalında birinci olarak değerlendirildi.

Akademik Kütüphaneler, Halk Kütüphaneleri (30.000 feet'nin altında ve üzerinde), Özel Kütüphaneler, Tek mekan olarak ele alınan dört kategorinin kazananları arasında yapılacak büyük seçim sonucu ise, New 23 Haziran 2018'de Orleans'ta düzenlenecek ALA Yıllık Konferansı'nda ilan edilecek. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım6272 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Tabanlıoğlu Mimarlık, 2018 ALA / IIDA Kütüphane İç Mekan Tasarım Ödülleri,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Tabanlıoğlu Mimarlık, Beyazıt Kütüphanesi projesi ile “Olağanüstü Tarihi Yenileme” ödülüne layık görüldü
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri, ParsanSanayiKampüsü, MFÖ, Kemerburgaz, Çeşmood, AğaoğluCentralPark, 64.Hükümet programı, Emre Torun, Taaleri Portföy Yönetimi A.Ş, ham:m, Mitsubishi Electric Fabrikası, Mes Turkuaz, Marriott Hotel Şişli, Mustafa Kenan Selçuk, City Cenet, İSBAK, Gusto, MesutSancak, Raci Şaşmaz, Greenguard serfitikası , İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim programı, TheMarmaraBodrum, 2MKab, Yataş Grup, Giwa Holding, Unbuso, Mimarlık Eğitimi Derneği, EstonŞehir, ece yalım design, “Dünyanın En İyi Mimari Projesi",
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.