DemirDöküm Türkiye'nin yeni kombisi Atromix'i satışa sundu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
DemirDöküm Türkiye'nin yeni kombisi Atromix'i satışa sundu
14 MAYIS 2018, Pazartesi 15:12:28
DemirDöküm Türkiye'nin yeni kombisi Atromix'i satışa sundu
Doğalgazın Türkiye'de yaygınlaşmaya başladığı dönemde Aden ile ülkenin en çok tercih edilen kombi markası unvanını kazanan, 2009 yılında Atron ile Türkiye'nin dört bir yanında tercih edilen DemirDöküm, AB'den sonra ülkemizde de yürürlüğe giren Enerji İlişkili Ürünler Yönetmeliği'nin ardından sektörün en yeni yoğuşmalı kombisi Atromix'i satışa sundu. Kompakt boyutları ve şık tasarımı ile ön plana çıkan DemirDöküm'ün yeni yoğuşmalı kombisi, kullanıcısına yüzde 109’a kadar verimlilik vadediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Doğalgazın Türkiye'de yaygınlaşmaya başladığı dönemde Aden ile ülkenin en çok tercih edilen kombi markası unvanını kazanan, 2009 yılında Atron ile Türkiye'nin dört bir yanında tercih edilen DemirDöküm, AB'den sonra ülkemizde de yürürlüğe giren Enerji İlişkili Ürünler Yönetmeliği'nin ardından sektörün en yeni yoğuşmalı kombisi Atromix'i satışa sundu. Kompakt boyutları ve şık tasarımı ile ön plana çıkan DemirDöküm'ün yeni yoğuşmalı kombisi, kullanıcısına yüzde 109’a kadar verimlilik vadediyor.

Türkiye’nin ilk kombi ve ilk yoğuşmalı kombi üreticisi DemirDöküm, kaliteli ve yüksek tasarruflu ürünleri tüketicileri ile buluşturmaya devam ediyor. Çevreye saygılı, sürdürülebilir ekonomiye uygun ve yenilikçi ürünleriyle dünyanın en prestijli endüstriyel tasarım ödüllerinden Good Design ve Green Good Design ödülünün sahibi olan DemirDöküm, Nitromix ve Nitron Condense'in ardından Türkiye'nin yeni yoğuşmalı kombisi Atromix'i satışa sundu.

HER AÇIDAN KUSURSUZ

DemirDöküm'ün Bozüyük Fabrikası'nda tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen Atromix, doğal gaz faturalarını kontrol altına alacak. Kompakt boyutlarıyla dar alanlara montaj imkanı tanıyan ürün, 20, 24, 28 kW farklı kapasite seçenekleri ile farklı ihtiyaçlara en uygun çözümü sunuyor. Alüminyum-silisyum eşanjörü ile kullanıcısına yüksek ısı verimliliği vadeden DemirDöküm'ün yeni yoğuşmalı kombisi, 'Akıllı ısıtma sistemi' ile ortam ihtiyacına uygun güçte çalışarak yakıt tasarrufu sağlıyor. Atromix, kullanıcısına yüzde 109’a (*) kadar sunduğu verimlilik, düşük emisyon değerleri, 5'inci sınıf NOx seviyesiyle de ön plana çıkıyor. Yoğuşmalı sınıfının en yeni ürünü sayesinde, daire başına yıllık ortalama 2 ton daha az NOx salımı gerçekleşecek.

İKİ KADEMELİ KONTROL MEKANIZMASINA SAHİP

DemirDöküm Ar-Ge mühendislerinin yoğun çalışmaları sonucunda geliştirilen Atromix, üzerinde yer verilen yeni teknolojilerle tasarrufu kullanıcı inisiyatifine bırakmıyor. Üründe yer alan 'Debi sensörü', kullanıcısına hızlı sıcak su konforu sağlarken, doğal gazın yanı sıra su sarfiyatını da önlüyor. Üründe yer alan hava tahliye fonksiyonuyla ilk tesisat dolumlarında sistemde oluşan istemeyen hava otomatik olarak tahliye edilirken, çift işlemcili ana kartı sayesinde Atromix, iki kademeli kontrol mekanizmasıyla yüksek güvenlikli kullanım imkanına sunuyor.

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ

Her yaştan kullanıcının kolayca kullanabileceği bir arayüze sahip olan Atromix, ön yüzünde iki kontrol düğmesi ve bir LCD ekran barındırıyor. LCD ekranda yer alan arka ışık, ürünün zifiri karanlıkta dahi kullanılmasına olanak tanıyor. Kombilerinde elektrostatik toz boya kullanan DemirDöküm, boyanın genleşme özelliği sayesinde yüksek sıcaklıklara dayanmasını ve ürünün uzun yıllar aynı kalmasını sağlıyor. Yenilikçi tasarım yönündeki başarısını birçok kez kanıtlayan DemirDöküm, yeni yoğuşmalı kombisinde servis işlemlerinde de yeni bir dönem başlatacak. Atromix'in özel tasarımı sayesinde sadece ön kapak açılarak cihazın tüm servis işlemleri gerçekleştirilebilecek.

“SEKTÖRDE YENİ BİR TARİH YAZACAĞIZ”

DemirDöküm'ün geçtiğimiz 15 yılda özellikle ısıtma alanında unutulmaz başarılara imza attığına dikkat çeken DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna şunları kaydetti; "EPDK'nın 2003 yılında kurulup doğalgazın Türkiye'de yaygınlaşmaya başladığı dönemde ADEN kombimiz ile ülkemizin en çok tercih edilen kombi markası unvanını kazandık. Aradan geçen 5 yılın sonunda, 2009 yılında ‘Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nin hayata geçmesi ile aynı dönemde ATRON kombimizi tüketicilerimizin beğenisine sunduk. ATRON da kısa sürede çok sevildi ve Türkiye'nin dört bir yanında kullanılmaya başlandı. Bu yıl ise yeni bir tarih yazmaya hazırlanıyoruz. 21 Nisan'da AB ülkelerinde uygulanan ErP yönetmeliği ülkemizde de devreye girdi. DemirDöküm olarak geçtiğimiz 5 yılda bu alanda yatırımlarımızı daha da arttırdık. Nitromix ve Nitron Condense’nin yanı sıra satışa sunduğumuz yeni yoğuşmalı kombimiz Atromix ile müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. En yeni teknolojileri üzerinde barındıran yeni yoğuşmalı kombimiz hem doğaya saygılı hem de enerji cimrisi. Kullanıcısına yüzde 109 yüksek verimlilik sunan Atromix, akıllı oda termostatı Migo ile uyumlu çalışarak, ek yüzde 35 tasarruf sağlayabiliyor.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2184 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DemirDöküm,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

DemirDöküm Türkiye'nin yeni kombisi Atromix'i satışa sundu


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
One Tower Diplomatique , fıskars, Günde 10 TL’ye Ev, Karaderili Şirketler Group, Sezai Türkeş , Leed ve Breeam, F Product , Corian Renk Dönüşümü, Daikin ve Cushman& Wakefield, ButikOtel, PFOA , XPS Isı Yalıtımı, Semerkand Yapı, Prof. Dr. Aydıner, Uptown, VictorOrban, Etkinlik, Mersin Uluslararası Limanı, Mortgage Uzmanı Garanti, Miles&Smiles, KartalDragos, Inada Zero G , şikayet yönetimi, Osman Erverdi Minikler Basketbol Şenliği, ErtürkTekstil , ICCI - Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı , PV kabloları, Medine, Erenköy , Global Alüminyum,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.